Skocz do zawartości

Pomocy !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..mam problem o oswietleniem wnetrza. Chce aby byla ona realistyczna i nie moge tego uzyskac. Moze ktos zechce mi pomoc lub podpowiedziec jak ja oswietlic, aby to niezle wygladalo.

 

3Dmax 8 i vray

 

Scena przezntuje sie nastepujaco.

szara2ep8.jpg

 

Z gory dzieki ..Pozdrawaim..Pavulon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dodaj "niewidoczne" ściany - te któych teoretycznie nie widać - one też mają swój udział w dystrybucji światła. Włącz colormaping -> expotential. Podnieś rolete na oknie - tylko blokuje światło, a chyba nie o to Ci chodzi w renderingu. Zostaw 2 światła na razie (1vray + direct) i pobaw się ustawieniami. Drugi obrazek wygląda jak wieczorna pora + sztuczne światło (chyba że chcesz robić rendering przy sztucznym oświetleniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś pan chyba żadnego tutoriala ani helpa do vraya nie czytał.... :(. Czy ty chłopie myślisz że zrobisz coś dobrze bez znajomości podstawowych funkcji? Może być ciężko... Color mapping jest w zakładce renderera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy tu piszecie

po pierwsze jak już vray light to on w każde okno i jak są drzwi jakieś otwarte czy coś to z nich też powinno iść jakieś światło, więc wstaw vraylight wszędzie tam gdzie to jest potrzebne pamiętaj tylko o odpowiednim ich ustawieniu co nie jest łatwe a napewno nie dla ciebie narazie więc proponuje na początek zamiast vray light włączyć skylighta dać mu moc np 5, a zamiast szyby zrobiłeś lustro bo ci odbija się w nim wszystko co jest w środku wiec na razie może ukryj szyby i zobacz jak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności