Skocz do zawartości

Scena 3D: Powrot


opor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas juz ciezko walcze z 3d studio i stwierdzilem (pewnie sie myle) ze juz troszeczke opanowalem podstawy ,porobilem kilka prostych zeczy...i pora na jakies powazne wyzwanie.

Oczywiscie troszke to potrwa i pewnie nie bedzie takie super jak bym chcial...no ale trzeba podejmowac wyzwania i powoli isc do przodu :)

 

Bardzo licze na wasza pomoc, wszelkie uwagi, sugestie i rady.:)

 

 

Scena bedzie zawierac 3 spore statki kosmiczne. Bede sie wzorowal na statkach z Space Battleship Yamato.

Historia jest wymyslona przezemnie, wiec wszystkich fanow przepraszam ze wszelkie pomylki w chronologi zdazen, dzialaniach, typach statkow oraz konfrontacji ,ktora mam zamiar przedstawic.

 

 

Historia: (staram sie wczuc w klimacik :P )

 

 

W roku 2230 ludziom ,po wieloletniej, wyniszczajacej wojnie, wreszcie udalo sie zniszczyc uwczesne, najwieksze zagrozenie...przedstawicieli Dark Nebuli.

Podczas walk, nieraz udalo sie zdobyc rozne szczatki statkow przeciwnika.

W 4 roku wojny, dzieki specjalnie wyszkolonym oddzialom udalo sie nawet przejac, w stanie praktycznie nienaruszonym korwete klasy Light Strike "Kilur".

Dzieki temu ,naukowcy mogli dokladnie poznac uzbrojenie (do tej pory byly to szczatkowe informacje)...lecz przedewszystkim, szukali informacji gdzie znajduje sie ojczysty system wroga.

Po kilku miesiecznych badaniach, przegladaniu baz danych ,wreszcie udalo sie zlokalizowac ojczysta planete w odleglym systemie Dectrah.

 

Przygotowania do wielkiego kontrataku trwaly latami. W ukryciu ludzie budowali potezna flote ,ktora bedzie w stanie wkoncu zakonczyc ten konflikt.

Niestety te dzialania doprowadzily do tego ze ochrona ukladu slonecznego stala sie slabsza, przec co raz doszlo do bezposredniego ataku na planety ukladu slonecznego...w tym rowniez na ziemie.

 

Atak udalo sie odeprzec, lecz skutki byly byly straszne. Mars zostal calkowicie zniszczony, a ziemi zostala powaznie uszkodzona. Stracila czesc atmosfery, a to co zostalo bylo bardzo skazone...

Ziemia umierala...

 

Taka byla cena za zbudowanie floty mogacej zetrzec najezcow w pyl.

Ciezko powiedziec czy na tle tych wydazen, zniszczenie Dark Nebuli bylo sukcesem, wiadome bylo tylko to, ze udalo sie tego dokonac.

 

Zakonczyla sie jedna walka...a zaczela inna...walka o przetrwanie gatunku ludzkiego.

 

Niestety w poblizu nie bylo zadnego ukladu, w ktorym znajdowaly by sie planety nadajace sie do kolonizacji. Gdy po latach badan, projektow i hipotez nadzieja na przetrwanie ludzi zmniejszala sie drastycznie...stal sie cud.

 

Naukowcy,ktorzy badali Kilur'a odkryli cos co dalo nadzieje ludzkosci.

W komputerowych mapach statku, znalezli bardzo dziwny system.

 

System Tunisian, byl bardzo dziwnie zbudowany. To pierwsze takie zjawisko z ktorym spotkali sie ludzie. 12 planet krazylo po nierownych orbitach wokol dwoch gwiazd, podobnej do slonca niebieskiej gwiazdy i zoltego giganta.

Lecz nie to bylo najwazniejsze...najwazniejsze bylo to, ze w tym ukladzie znajdowala sie planeta typu zmiemskiego, oraz druga tego samego typu, lecz we wczesnym stadium.

 

Kolejne lata mijaly, ziemianie przygotowywali sie do masowej ewakuacji, powstawaly statki mieszczace ogromne ilosci ludzi, zwierzat...wszystkiego co mozna bylo zabrac. W miedzyczasie, wyslano statek badawczy "Seamless", aby zbadal dokladnie warunki jakie panuja w ukladzie, ludzie chcieli zabezpieczyc sie jak najlepiej...w koncu cala ludzkosc miala tam wyruszyc.

 

 

Ludzie czekali dlugo na wiadomosc od statku badawczego. Oba systemy dzieli spora odleglosc i wszelkie informacje dcieraly ze sporym opoznieniem...

 

Az pewnego dnia komputery zarejestrowaly wiadomosc ...wiadomosc ktora wstrzasnela wszystkimi...:

"Oni tu sa..., Dark Nebula tu jest...."

To jedyna wiadomosc jaka przyszla.

 

Ludzie widzac jedyna nadzieje w tym wlasnie ukladzie, postanowili wyslac 3 swoje najlepsze ,oraz najbardziej doswiadczone okrety(po wojne zaprzestano budowy okretow wojennych, naprawiono czesc,a reszta zostala wykorzystana do budowy statkow transportowych) aby sprawdzily dokladnie co sie stalo i ewentualnie zeby podjely walke.

Nigdzie w bazach statku Nebuli nie bylo informacji o tym, zeby rasa ta kolonizowala inne uklady, dlatego jest nadzieja ze to poprostu niedobitki.

Nie mozna pozwolic im sie rozwinac, przegrupowac czy tez naprawic i dozbroic...trzeba dzialac szybko.

 

E.D.F. Iron Duke, Excalibur(wczesniej New York,przebudowany po wojnie) oraz Arcadia wyruszyly w kierunku zewnetrznych planet ukladu Tunisian.(3 ciezkie krazowniki oraz 6 fregat zostalo w ukladzie slonecznym aby pilnowac reszty ludzkosci)

 

 

Co odkryja? Ciezko powiedziec, wiadomo tylko to ze to oni sa teraz nadzieje ludzkosci na nowe zycie...

 

 

KONIEC HISTORI.

 

Po ukonczeniu obrazka opisze przylot statkow , oraz to co zobaczyly...no i co sie dalej dzialo.

 

Kurcze, troszke sie rozpisalem ale mam nadzieje ze chociaz troszke historia sie podoba.

 

Statki:

 

E.D.F. Iron Duke

sbb2_42.jpg

 

Arcadia:(w zalaczniku)

 

Excalibur: Brak rusunku, tylko schemat.

 

 

Jeszcze raz, juz teraz dziekuje za pomoc i porady (przegladajac to forum, wiem ze napewno takowe dostane)

 

Dzisiaj nic jeszcze nie wsadze, ale na dniach pierwsze wypociny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podoba mi się ta Twoja "historyjka", naprawdę. Jakby ją tak zamknąć w bardziej hmm... "diakrytycznej" formie, to czytałoby się ją bardzo przjemnie;).

 

Pierwszy raz spotykam się (choć może to moje gapiostwo), by ktoś na tym forum "tuningował" WIP'a własnym opowiadaniem! Bardzo pozytywne zaskoczenie;).

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zapowiada sie ciężka (tonażowo) scenka. We are going to watch you'r career with grait interest - jak to powiedział pewien dziadyga do chłopca, co miał się wysławić noszeniem wypolerowanego wiadra na głowie :P.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powoli robie pierwszy okret.

Sporo w nim bledow...no i sporo jeszcze brakuje.

 

Czeka mnie sporo poprawek jeszcze ale to moj pierwszy jakis bardziej skomplikowany model :/

Pozatym juz widze ze bedzie ciezko, moja maszynka ledwo ciagnie :(

 

A ha, nie musicie porownywac tego co jest nizej z tym obrazkiem zamieszczonym w pierwszym poscie. To pierwsze to tylko tak mniejwiecej obrazowo o co chodzi, sam okret wyglada troszke inaczej. Pierwszy obrazek to jakis artwork(czy cos w tym stylu).

 

2.jpg

 

1-1.jpg

 

ps, sorki za kiepskie oswietlenie, nastepne beda jakies normalniejsze :P (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pomięte te blachy na korpusie - chyba zagęszczając siatke. Przy takim obiekcie nie jest to dobra metoda pracy. To znaczy jest, ale łączenia segmentów powinny być ostre a nie wymięte lub gładkie. Kształty blach mogą być oczywiście obłe, ale trzeba dobrze kontrolować krzywizne aby otrzymać w przekroju obiekt poskładany z wycinków elipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne cacko, fiu, fiu :)

Chociaż rzeczywiście trochę pomięte, ale to da się naprawić, myślę że kolejna odsłona będzie lepsza ;-)

Dla mnie osobiście nie pasują tutaj takie działa - wyglądają jak z IIWW, nie kojarzą mi się z kosmosem, ale to tylko moje widzimisię, (a może widzę misia:-), to Ty jestes autorem i przedewszystkim Tobie się ma podobać, opor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano pomiety, pomiety :( Walcze z tym zeby to poprostowac :)

Tez mam nadzieje ze nastepne odslony beda lepsze :)

 

Co do dzial, one mniejwiecej tak wygladaja.

W Space Battleship Yamato okrety wygladaja jak polaczenie zwyklych statkow ze statkami kosmicznymi. Oczywiscie nie wszystkie ale sporo.

 

title.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że to tylko moja dygresja, a nie uwaga do Twojego modelu. Swoją drogą w anime Blue Submarine No 6 jest połączenie starego krążownika z łodzią podwodną - kolejna dygresja nie na temat ;-)

Czekam na kolejnego upa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, wie ktos moze jak zrobic oblok gazowy?

Interesuje mnie cos podobnego do tego co bylo w filmie Serenity, moment kiedy uciekaja przed Reaversami(czy jak im tak). Oczywiscie nie mowie o uzyskaniu dokladnie takiego efektu ale o podstawach tworzenia takich obiektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie metody : prostrza i trudniejsza xD

 

prostrza - zrób obłok w photoshope, zrób kanał alpha do niego i zmapuj na kwadracie, prostokącie :P, lub jeśli chcesz bardziej pro efekt, zrób kulę, unwrapuj ją i powtórz proces :)

 

trudniejsza - emiter cząsteczek na wylocie i kupa zabawy z ustawieniami. nie wiem jak to sie w maxie nazywa ani jak to sie tam u maxiarzy ustawia, wiec popytaj kogos kto wie (ja pracuje w LW), następnym razem edytuj posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to jeszcze zrobić kombinując z ustawieniami mapowania parametrycznego (np. noise) i wstawienia go jako mapowanie tła (w maxowskim zestawie tutoriali było jak to zrobić przy okazji, jeśli dobrze pamiętam, budowania prostej sceny kosmicznej). Jeśli ma to być coś rzeczywiście na kształt tej chmurki z Serenity (3D, z której w razie czego może coś wyfrunąć), to zostają tylko cząstki, ale nie wiem, jak w szczegółach.

Co do designu okrętów, to jak dla mnie jest OK. Ma swój klimat, wieje taką fajną klasyką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic cos... co ma jakis tam przyblizony ksztalt chmurki, dac mu aprox displacea, i zrobic mocno kulkowata (celularowa, smokeowa lub noisowa mape displacea), na koneic potraktowac zdrowo przzroczystosciami z addatywnym kolorkiem, zaczarowac wszystko vpostem i powinno byc ladnie, jak co to mzona zadac neiwielkiego noisa i object blura, ale wtedy czas renderu bedzie przygniatajacy (kilkakrotnie dluzszy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności