Skocz do zawartości

#n4e.pl logotype


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostałem taką wdzięczną robotkę którą zawsze chciałem się pobawić a nigdy nie miałem okazji , a mianowicie zaprojektowanie dla serwisu n4e.pl (not for eyes) logotypu , wzoru na koszulkę i reszty reklamowego stuffu który jest jeszcze nie zrobiony.

 

Logo już jest zatwierdzone także daje pod ocenę , to moja pierwsza praca tego typu ale jestem zadowolony.

 

wymagania:

 

- jest w nim oko

 

- jest w nim zakaz (obrazowe przedstawienie przeczenia w nazwie serwisu

'not')

 

- jest proste.

 

Czekam na krytykę :)

 

Pozdrawiam.

 

logotypesyx0.jpg

 

shirtycc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czcionka mi się nie podoba. bardziej bym widział tutaj Times New Roman ;) :D

 

oki to był żart :] na serio: krój czcionki (sztywny i o ostrych krawędziach) delikatnie się kłóci z zaokrągleniami samego loga. może dla niektórych to na plus ale imo mnie to razi.

 

samo oko super. good job zią :)

można liczyć na okazjonalną koszulkę z logiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spoko. Motyw z przekreśloną źrenicą jak najbardziej trafny.

 

Co bym próbował zmienić:

- zrezygnować z zamknięcia w kwadracie

- jeszcze nieco uprościć kształt oka

- pobawić się nieco z liternictwem, zrobić bardziej logotyp, może w tych literkach/ cyferkach kryją się jakieś oczka ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze spoko. Co mi nie pasuje to grubosci linii w oku, moim zdaniem górna powieka powinna byc ta "grubsza" linia. Co do koszulki szczególnie frontu napis lepiej byloby umiescic pod logiem, a całosc wtedy przesunac w jedna ze stron ;) Podoba mi sie jak przemyciłes znak zakazu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - dzięki , co do koszulki prawdopodobnie tak :)

 

Jak dla mnie spoko. Motyw z przekreśloną źrenicą jak najbardziej trafny.

 

Co bym próbował zmienić:

- zrezygnować z zamknięcia w kwadracie

- jeszcze nieco uprościć kształt oka

- pobawić się nieco z liternictwem, zrobić bardziej logotyp, może w tych literkach/ cyferkach kryją się jakieś oczka ? :)

 

Pozdrawiam

-Hymmm... zamknięcie w kwadracie to niestety był wymóg (ostatnia poprawka kosmetyczna na jaką dałem się naciągnąć :D)

- Tu mogę się zgodzić.

- O oczkach w liternictwie niestety nie mogło być mowy :P

 

Co do komentarzy czcionki - niestety ale musiała być 'techno future' :P ze względu na nowoczesny styl serwisu. Stąd też żarty typu oczka niemożliwe ;) Aczkolwiek dzięki za wszelie sugestie :)

jmtm00 - dzięki za komentarz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwisie mdnpress.com w jednym z artykulow jest ciekawa ilustracja prezentujaca proces projektowania:

 

processexplained_01.gif

 

Wg mnie Twoj logotyp jest gdzies po lewej stronie tego wykresu. Powinienes popracowac nad silniejsza synteza, najlepiej opartą o proste formy geometryczne. A juz na pewno nigdy nie zagraja dobrze idealne kolo i nieregularne ksztalty wokol. Powinienes poprobowac z innymi proporcjami i zachowaniem jakiegos rytmu w znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czcionka straszna imo. ;)

2. Źrenica za mała, niech nachodzi na krawędz jednej z powiek lub nawet obu.

3. Rzęsy jakieś nie teges. To jest słonko czy oko wkońcu? :)

4. Relacja wielkościowa logo-tekst na żadnym z układów jakoś mi nie podchodzi, ale to może być też wina tej niejasnej w formie czcionki.

 

Jeżeli taka czcionka, to logo zbyt obłe. Jeżeli natomiast takie logo, to czcionka zbyt ostra.

 

Piszę same wady, bo zalet nie warto, jeszcze nic nie zmienisz wtedy. :D

 

EDIT:

A tak wogóle, to robisz oko w skrócie, więc źrenica nie może być kołem. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, źrenica jest za mała ale niech nachodzi tylko na jedną (górną) powiekę, da to lepszy efekt niż jakby miała nachodzić na obie powieki. Czcionka też mi nie pasuje, bo o ile kawałek "N4E" jeszcze ujdzie to juz to "pl" mi się zdecydowanie nie podoba, więc jak możesz to przede wszystkim to zmień (jeśli to ten sam font to pokombinuj przy nim a jeśli dwa różne to go zmień po prostu). Rysy oka też dopasuj do tej źrenicy (poprzednicy mają rację) są one zbyt "dziecinnie" narysowane (wliczając w to rzęsy) w parze z idealnym kołem źrenicy. Za to podoba mi się to co zrobiłeś z kreską dolnej powieki w okolicy nosa jak mniemam, mam na myśli ten "trójkącik" jednak pomyśl nad zmianą rozpoczęcia w tym miejscu górnej powieki bo jakoś dziwnie się ona zaczyna i psuje w tym miejscu to oko. Pochwalę cie za pomysł, jest idealny i wątpię czy da się wymyśleć prostszy i zarazem zawierający taką samą ilość informacji jaką ty tu przekazałeś, innymi słowy bardzo pomysłowe (bo tak właśnie określa się te cechy które wymieniłem) tym bardziej że jak mówisz jest to twój pierwszy taki projekcik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszelakie uwagi i sugestie.

Logo w tym przypadku już nie ulegnie zmianie bo strona druga 'ma dość wydziwiania' i 'takie im wystaryczy'.Ale napewno cenne uwagi na przyszłość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności