Skocz do zawartości

Rozwiazanie bledow ort ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli często zdarza Ci się robić błędy ortograficzne i jednocześnie korzystasz z przeglądarki Firefox bądź Opera to istnieją programy, który rozwiążą Twój problem.

 

FireFox

Nazywa się on Spellbound i można go znaleźć tutaj.

Po jego pobraniu i zrestartowaniu FF pozostaje pobranie słownika polskiego (np. stąd stąd).

Po kolejnym restarcie FF, przejdź do opcji (narzędzia==>rozszerzenia) i kliknij dwa razy na dopiero co zainstalowane rozszerzenie. Pozostaje Ci już tylko ustawić w odpowiedniej opcji język polski.

 

Samo rozszerzenie działa identycznie jak w edytorach tekstu - po napisaniu treść klikając prawym klawiszem myszy należy wybrać sprawdź pisownie, a następnie tylko wybierać jaka forma jest poprawna w przypadku znalezienie błędu

 

Opera

Należy pobrać np. stąd i zainstalować program o nazwie Aspell, a następnie pobrać także polską bibliotekę, po czym zresetować przeglądarkę.

Sprawdzanie tekstu ogranicza się do zaznaczenia tekstu i wybrania z menu opcji sprawdź pisownie

 

Co wy na to ja sobie zrobie i zabije swoja pisownie do konca hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobrze, że kochani twórcy oprogramowania dbają o biednych ortografo-fobów, ale moim skromnym zdaniem takie - skądinąd pomysłowe - rozwiązania nie pomogą młodzieży w polepszeniu znajomości zasad ortografii.

To zadziała wręcz odwrotnie: Word - poprawia, Thunderbird - poprawia, teraz jeszcze Firefox i Opera... a później już tylko "Amnestia", jak Bruneq zdążył zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze nie pomoze to nauczyc sie zasad, ale niekidy mam tak ze nie wiem jak jakies slowko napisac to mozna sobie podezjec i przy okazji zapamietac. Najdziwniejsze jest to ze przy kompie robie bledy piszac recznie nie ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek ja też tak mam - tzn nie jestem jakis super bezbłedny ale czesciej trafie na klawiaturze niz pisząc ręcznie - moze dlatego że pisząc ręcznie nie myslisz o wciskaniu klawiszy i robisz to automatycznie a takie poziom na klawiaturze moze wymagac troche czasu - ja strzelam mało błędów tutaj na max3d ale pomijam gdzie się da polskie znaki typu ą ę itd itd

 

aha i czesto mam takie cos że pisze nei zamiast nie i strasznie wnerwia mnie potem edytowanie posta. Nawet piszate tego tutaj napisałem mnei zamiast mnie :) nie moge sie tego pozbyc.

 

Tak Vorek i najlepiej z pwnu zatwierdzony przez jana miodka xD wtedy nie będzie tylku postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i czesto mam takie cos że pisze nei zamiast nie i strasznie wnerwia mnie potem edytowanie posta. Nawet piszate tego tutaj napisałem mnei zamiast mnie :) nie moge sie tego pozbyc.

 

hehe, u mnie to norma, praktycznie każdy post muszę edytować, albo bardzo uważnie sprawdzać po napisaniu. Nawet w pracy dyplomowej zrobiłem kilka takich baboli, wylazło dopiero na obronie ;] Najlepiej nauczyć się pisać bezwzrokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się jak mogę, by nie było jakichkolwiek błędów. :)

 

Myślałem, że tylko ja muszę edytować każdy post aby pozbyć się takich dziwolągów jak nei, mnei... :>

 

Co do tych słowników, to rzeczywiście dobrze, że takie coś jest, ale tylko dla dysortografów. Przyzwyczaicie się, że automat poprawia i tak już zostanie do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aha i czesto mam takie cos że pisze nei zamiast nie i strasznie wnerwia mnie potem edytowanie posta. Nawet piszate tego tutaj napisałem mnei zamiast mnie :) nie moge sie tego pozbyc.

.

 

 

takie coś nazywane jest błedem czeskim....i ja tez strasznie czesto pisze nei zamiast nie! juz przywykłem do tego...poprostu rece są szybsze od oka!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie blad czeski wystepuje czesto z tego wzgledu ze niektore klawisze uderzam niemal jednoczesnie z czego wynika to ze czasem sie cos przestawi.

A jak pokazywal jakis eksperyment kolejnosc liter w slowie nie jest az tak istotna wiec latwo przeoczyc. Inna sprawa ze na kompie nie uzywam prawie polskich liter. W pismie odrecznym to co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności