Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mitsubishi Lancer Evo IX


cta

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie zacząłem dłubać w wolnych chwilach. Che zrobić wreszcie całe auto, z klamkami z lusterkami ze znaczkami no i z wnętrzem, bo narazie do całkowitego końca nie udało mi się jeszcze żadnego doprowadzić a już pare ich robiłem :)

Narazie sam przodzik mam

 

http://img307.imageshack.us/img307/7796/01dl9.jpg

http://img307.imageshack.us/img307/3283/02sl8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

boku nie pokazywałem tylko tył więc nie musi nic być widać z boku :P

narazie niewiele poszło do przodu, zrobiłem zaciski hamulcowe, jak ktoś wie jak one wyglądają dokładnie to chętnie przeczytam bo nigdy takowych na oczy nie widziałem i jedyne co mam to jakieś średnio dokładne referki

http://img243.imageshack.us/img243/3355/10ob5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale tak jak sie cały czas robi karoserie to zaczyna sie to w końcu nudzić, więc pomyślałem że zrobie coś innego, a żeby nie zaczynać nowego projektu to poprostu zacząłem szczególiki robić :)

 

tak wogóle to trzeba sie w detal bawić bo diabeł śpi w szeczóle :P

a tak nawiasem mówiąc w scence mojego pokoju było 900tys. trójkątów i jakoś sobie dawałem rade. Wątpie żeby przy samochodzie, nawet ze szczegółowymi zaciskami połowa tego była :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem no może i myle, ale chce mieć poprostu cały samochód skończony bo w poprzednich zawsze mi czegoś brakowało, ten chce mieć całkowicie kompletny i niech ma nawet i 2mln trójkątów, byle by ładnie wyglądał z każdej strony. I tak staram sie wszystko ładnie rozkładać na warstwy i sobie ukrywam to i tamto jak coś robie więc problemów z zamulaniem komputera raczej nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, jeszcze to dopracuje i jakieś hdri dobiore fajne, kurcze tak wogóle męcze sie z lampami i troche mi nie wychodzą, tzn. są ciemne w środku a jak patrze po zdjęciach to one sie tam świecą jak psu jajka, tzn no nawet jak zrobie coś w stylu lustra to i tak jest tam ciemno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja powiem jedno... Po co robic lakier dodajac falloffa skoro bedziesz dawal hdri... W sumie ja nie mam dodanego fallofa i efekt jest zadowalajacy a rendering idzie szybciutko :) HDRI jest pod tym wzgledem specyficzne :) A fallofa daje jak robie oswietlenie studyjne bo wtedy sie przydaje :> Ale i tak sie mi Twoj lakierek podoba :) Metallic cos tak jakby w modzie ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lamp: pewnie są ciemne dlatego bo otoczenie jest ciemne, to jak lusterko może się świecić jeśli nic wokół się nie świeci :p, zrób białe studio to i lampy będą ładne, ewentualnie taj jakieś jasne hdri, albo w wyrenderuj same lampy w jasnym otoczeniu i potem skomponuj w ps

 

model bardzo ładny, ale te odbicia na lakierze blee :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód:

http://img246.imageshack.us/img246/2639/18zr0.jpg

tył:

http://img97.imageshack.us/img97/6338/19kd7.jpg

 

mówcie czy wszystko dobrze, jak tak to wycinam dziurke na wydech, robie wycieraczki, i klapke na paliwo, prowizoryczny środek i jakiś render ciekawy mam w zamiarze, tylko nie bardzo mam pomysł na jakąś sensowną scenke

chciałem go wlepić w jakieś zdjęcie gdzie jechał by po drodze, ale jakoś kulawo mi to wychodzi :D

Nie bawiłem się jeszcze w cząsteczki ale myślałem nad zrobieniem piaszczystej drogi i kurzu za samochodem, coś w tym stylu... Sam nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model niyby dobry ale ale jeszcze w niektórych miejscach zły:p

-na środku maski nie masz ostrego kanta

-tam między maską a nadkolem, jak masz ten rowek, to na nadkolu powinien być jeszcze chamfer tak 1 - 2 cm od rowka, bo u Ciebie jest rowek i od razu do dołu, a w oryginale jest jeszcze taka płaszczyzna jak idzie maska i dopiero do dołu

- cała górny bok jest zbyt płaski, a szyby powinny iść bardziej do wewnątrz

- zastanawia mnie jeszcze lina maski, chyba u ciebie jest zbyt spadzisto

 

ambitny pomysł na scenkę, też takie mam zawsze jak kończe jakiś model, ale żadko kiedy coś mi z tego wychodzi, także życzę hmm samozaparcia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie zauważyłem tego ostrego kanta przez środek maski bo on nie idzie przez całą maskę tylko od połowy, mniej więcej wszystko co mówisz skoryguje bo faktycznie jak porównuje z referkami to wszystko ładnie wyłapałeś za co Ci dziękuje, tylko jednego nie wiem

-tam między maską a nadkolem, jak masz ten rowek, to na nadkolu powinien być jeszcze chamfer tak 1 - 2 cm od rowka, bo u Ciebie jest rowek i od razu do dołu, a w oryginale jest jeszcze taka płaszczyzna jak idzie maska i dopiero do dołu

byłbym wdzięczny jakbyś mi zaznaczył o co chodzi bo nie kumam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym się chyba nie zrozumiał, następnym razem musze czytać co napisałem :)

 

edit: teraz jeszcze widze że to przetłoczenia na masce są trochę inne, daj tam na górnej krawęci chamfer o mniejszej warości, a na dolnej wcale albo o bardzo dużej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności