Skocz do zawartości

kropla


karolw

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

co zrobic zeby ta kropla wygladała lepiej? robie ja z reytraca z normalnym stantardowym światłem ( z daylight system renderuje sie strasznie długo). nie mam pomysłu jak spowodowac bliki swietlne na bialym tle... jak mogli byscie cos podrzucic to bardzo prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po pierwsze kropla musi miec co odbijac (otoczenie) i nie powinna tylko odbijac ale tez byc przezroczysta. Tak wiec zrob jakies otoczenie, daj background lub ustaw w ustawieniach mapy, bitmape tla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak

1 kropla jest przezroczysta ale kreski ktore sa pod nia widac tylko w miejsach ciemnych (w miejscach gdze odbija otoczenie. nie wiem dlaczego)

2 nie che robic otoczenia che by to byla tylko kropla na białym tle na kratce.. (tak jak na renderze) dlatego robie enwiroment bialy i plata ktoremu nadaje materiał matt/shadow ( a i tak) nie uzyskuje idealnej bieli.

 

jak tos wie jak roziazac tan problem to prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli materiał nie ma co odbijać, to nigdy nie uzyskasz realistycznego szkła, wody, metalów etc.

 

 

Jeśłi nie chcesz otoczenia, to zrób sobie odpowiednie studio, tzn podłoże i tylna ścianka, najlepiej gładkie przejście pomiedzy nimi. Do tego kilka AreaLights i jakieś białe plane'y, które będą się odbijać na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj kilka planów z ustawionym samoświeceniem a w diffuse dodaj mapę output i ustaw output amount na 100 (lub rgb level nigdy nie pamiętam) tak, żeby odbijały się w kropli. Materiał kropli oczywiście powinien mieć włączoną nie tylko refrakcje ale też reflection z opcją fresnel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

studjo z boxów nie dawało mi najlepszych efektów - pewnie zle operowałem światłem... ale wrzuciłem mape w enviroment i jest duzo bardziej miekko:)

dieki za odpowiedzi mam jeszcze kilka pytań

1 jaki dalc materiał boksowi na którym stoi cała scena zeby był biały i przyjmował ciene. wtedy tobiłem to matt shadow'em ale teraz nie mam białego podkładu... mogłbym to powycinac i wybielic w ps'ie ale pewnie moza to jakos zrobic w maxie.

2 co zrobic zeby boxy nie mały sian w cienu całkowicie czarnych? czy jest jakas inna metoda niz ustawienie drugiego słabszego swatła na kontre.

3 nie umiałem znalezc mapy hdri ( prawdopodobnie nie wiem co to jest) gdze mam tego szukac wydawało mi sie ze bedze przy mapach w bibliotece.

 

dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker- nie chodzi mi o kolor cienia rzuconego tylko tego na bryle czyli własnego manipulacja kolorem i density nie odziałowywuje na cien własny dlatego pytam.

 

wybieram materiał standard w basic parameters difuse specular i self ilumination biały zaznaczam haczyk przy ilumination a materiał dalej jest szarawy na renderze mimo tego ze na miniaturce jest całkowice biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

1 a co powinienem zrobic jezeli renderuje moja krople w mentalu a nie v-reyu i che rzebt cien nie był jednolity tylko poprzecinany blikami światła?

 

2 zeby wymodelowac krople w locie zciagnalem zdje z netu i wrzuciłem do viewportu czy oprucz delikatnego modyfikatora powinienem zrobic cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest roznica miedzy caustyka w mentalu i brazilu? kolega mowil ze szkło które jest załaczone do tego renderera załamuje swiatło (i rozbija cień) a o to mi chodzi zabawa z caustyka chyba mnie przerosła (robiac tutroiale do których linki udało mi sie znalezc na forum postepuje niby zgodnie ze wskazówkami ale w 8sme warsji opcej caustyki nazywaja sie troszeczke inaczej.. pewnie gdzes sie myle..). kropki które pojawiaja sie na powirzchni sa rozproszone po całej scenie i bardzo duze, wiec chyba nie mam czasu na zglebianie tego watku bo oddanie zbliza sie wielkimi krokami... pewnie i tak ostatecznie bede podrasowywał render w ps'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności