Skocz do zawartości

reklama prasowa


leander

Rekomendowane odpowiedzi

Malo komercji na forum, a pracodawca nie mial zastrzezen wiec wrzucam projekt reklamy prasowej firmy hostingowej, format A4. Zdjecie jest wlasnej produkcji.

 

To nie jest dla mnie typowe zlecenie, wiec brakuje doswiadczenia i chetnie poslucham opinii, krytyki.

 

hosting365-ad_b.jpg

 

 

Na przykladowej stronie:

 

leander-hosting365-ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na pierwszy rzut oka myślałem, że skopałeś zdjęcie i server przechyla się w prawo. jednak sprawdziłem i okazało się, że jest ok.

skąd więc ten efekt? myślę, że umieszczenie lewostronnego textu w tym wypadku zaważyło na ciężarze całej kompozycji.

zarówno napis "business technology needs", "Internet Infrastructure..." i "hosting 365" zaczynają się od lewej strony (chociaż starałeś się wyśrodkować) i strasznie dociążają lewą stronę. przez co perspektywa całego zdjęcia wydaje się być naruszona (chociaż tak nie jest).

jakbyć czymkolwiek dociążył prawą stronę wyszło by ok.

 

winę za to powodują też kafelki, które choć rozmyte są skrzywione bardziej w lewo (w dół) niż mniej widoczna część po prawej.

 

sam układ i koncepcja jest bez zarzutu.

 

po co ten czarny pasek (z opacity na 40-50%) pod białym paskiem z napisem "hosting..."? wygląda jak nieporadny cień :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki tweety, dopiero po Twoim komentarzu zauwazylem to zachwianie kompozycji calosci, nie ma to jak swieze spojrzenie fotografa :)

 

Czarny pasek pod bialym byl metoda na niekorzystny silny kontrast, ktory tam powstawal i niepotrzebnie skupial uwage. Aczkolwiek metoda zaradzenia faktycznie chyba zbyt silowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z przedstawieniem serwerowej obudowy. Tak sobie pomyślałem że jeżeli już pokazujesz to jako wieżowiec (o ile dobrze odebrałem) to można by pomyśleć nad jakąś delikatną sugestią nieba / chmurek, mogło by nadać monumentalności. Zamiast tego paska na dole o którym pisze tweety, można by delikatnie przyciemnić całość gradientem.

 

Pomyślał bym jeszcze nad nieco innym układem typo, może bez tych wcięć, zwłaszcza tego "Does my..." to chyba jest główny powód tego że kompozycja "leci" na prawo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do perspektywy (moze mam zły monitor)... odległosc lewego kanta serwere na samej gorze rozni sie od odległosci prawego w stosunku do krawedzi zdjecia.A moze ta zachwiana perspektywa to pochylony aparat pod niewielkim katem. tak mi sie wydaje.Osobiscie podoba mi sie ten szary pasek nadole i napis z lewej strony prezentuje sie lepiej niz po srodku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi. Dzieki piotrek ;)

 

Kipapol masz racje, ta kompozycja to faktycznie zly kat aparatu, czego nie skorygowalem. Zrobilem lustrzane odbicia i widac jak bardzo roznia sie polowki

 

fin7-test0.jpg

 

Vorek: z tymi chmurkami myslalem, moze doslowna interpretacje odrzucilem, ale byly takie "powietrzne" proby, ale w efekcie zarzucone:

 

old.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co tu duzo pisac...jest pikne i przejrzyste, szkoda ze troche tak krzywo wyszlo, -jeszcze raz bedziesz fote cykal? gdyby nie ta krzywzina bylo by spoko ;) a ta "powietrzna" proba wyglada tak hmm sucho ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, juz drugiej foty nie pstrykne bo raczej nie bedzie sposobnosci, ta byla robiona w Irlandii u nich w serwerowni.

 

Sprobowalem nieco wyprostowac perspektywe i chyba jest lepiej, stabilniej, choc to jeszcze nie to. Teraz dla odmiany mam wrazenie, ze calosc leci lekko w lewo :)

 

fin9_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

widać masowa tandeta lepiej sie sprawdza w takich projektach, do ludzi po prostu bardziej trafia ładna fota niż jakieś "bazgroły". Mi sie podoba, tylko ten kafelkowy sufit jakis taki... czy on nie jest pokrzywiony? pewnie mi sie wydaje, przy takim natłoku kresek, kropek itep wszystko jest mozliwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czysta pracka, czcionka tez dobrana, kompozycja na ostatniej fotce daje wlasnie wrazenie teraz na lewo hehe, ale znajac ciebie i twoj talent to poradzisz sobie, moze nie bedzie to cos rewelacyjnego (bylo by jak bys cos namalowal) ale ujdzie w natloku komercyjnej reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif: Wiesz jak ciezko namalowac tyle dziurek? ;) A serio trzeba miec talent, zeby tak wyraziscie kogos pochwalic i skrytykowac w jednym zdaniu :) Dzieki, pomysle w tym kierunku nastepnym razem. Przynajmniej na etapie wstepnych projektow cos zaproponuje.

 

_Kreska_: po waszych komentarzach juz wszystko tam wydaje mi sie krzywe :) Nastepnym razem musze bardziej precyzyjnie podejsc do wykonania zdjec, te byly z reki, bez znajomosci przeznaczenia.

 

Kuciel: dzieks :) mam nadzieje, ze ujdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności