Skocz do zawartości

Chaos Group V-Ray - Free Bublic Beta Release


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten dzien wiele osob czekalo :) Chaos Group developer dobrze wszystkim znanego renderera o nazwie V-Ray udostepnil wersje Free Public Beta Release dla uzytkownikow programu Maya 7.0 Wersja ta jest dostepna dla wszystkich po zarejestrowaniu sie na stronie producenta.

 

http://www.chaosgroup.com/support

 

Demo posiada pewne ogranicznia

 

- max. rozmiar rendera 600x450 pix

- znak wodny w postaci logo renderera

- max. ilosc obiektow w scenie 200

- max. ilosc zrodel swiatla 4

 

Jednak mimo wszystko zbytnio ograniczenia te nie przeszkadzaja, polecam rozpoczasc testowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Problem z importem scen jest dosc powszechny, wiele razy wlasnie tak mialem ze dzialy sie rozne dziwne rzeczy przy renderowaniu takich problematycznych scen. Nawet jak juz bylo wszystko naprawione to sie odbijalo w rozny dziwny sposob przy renderingu.

 

Rozpoczolem prace nad scena do testow na podstawie jednego z jej konceptow ktory dawno temu widzialem na sieci i powoli poznaje V-Ray'a :)

 

vray_1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus nie wiem czy jest co pokazywac siatka jest bardzo prosta :) Biglebowsky zaraz sprawdze chodz watpie aby support byl dla nich na tym stadium rozwoju V-Ray'a.

 

EDIT: Nie supportuje zadna nowosc w sumie :) mozna by sie tego spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącz gdzieś scenę Rascal to może zrobimy jakies porównanie mental vs v-ray. Co do fluidów to spodziewam się, że jeszcze długo ich nie zobaczymy, mam nadzieję jednak, że szybko opracują futro.

 

Tak swoją drogą to jak wygląda praca z Mayką i Maxem? V-ray czyta bezpośrednio pliki scen, czy jest jakiś plugin, który eksportuje scenę do formatu v-raya (tak jak w mentalu i rendermanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącz gdzieś scenę Rascal to może zrobimy jakies porównanie mental vs v-ray. Co do fluidów to spodziewam się, że jeszcze długo ich nie zobaczymy, mam nadzieję jednak, że szybko opracują futro.

 

Tak swoją drogą to jak wygląda praca z Mayką i Maxem? V-ray czyta bezpośrednio pliki scen, czy jest jakiś plugin, który eksportuje scenę do formatu v-raya (tak jak w mentalu i rendermanie)?

 

i maxwellu ;) aha no i dobry pomysł - scena by sie przydała ale tak żeby to pod maxem odpalić - no i teksturki - oczywiscie jak chcesz test z maxwella jak nie to nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prosbe Hindus'a zamieszczam viewport screen :) Jak widac dosc prosta scenka do testow.

 

V-Ray jest zaimplementowany pluginem do Maya, renderuje sie uzywajac render view czyli bez zadnych komplikacji w postaci exportu scen i klepanie z komend.

 

Porownanie mozna bedzie zrobic na podstawie tej sceny jak ja skoncze :)

 

 

scene_wire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już czekam na efekty Rascal fajnie że ci sie chce ;-P

 

a komu ma się chcieć jak nic się nie dzieje na forum :) dobra robota Rascal - ja czekam teraz na displacement map do maxwella i startuje do boju ;)

 

Masz możliwośc wrzucena tej sceny w formacie obj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności