Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do 3ds MAX


smiler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam dylemat, co do wyboru karty graficznej. Nie mogę sobie niestety pozwolić na to by kupić nową profesionalną kartę za 4000 zł, dlatego proszę o pomoc, czy lepiej kupić starszą używaną kartę np firmy ELSA czy lepiej kupić nową kartę budźetową która na dobrą sprawę przeznaczona jest powiedzmy do gier.

 

Jeśli mógłby mi ktoś pomódz byłbym bardzo wdzięczny. Największy problem jest tego typu że nie wiem czym sie sugerować jeśli chodzi o wybór karty.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na dniach kupuję Pentium D i płytę Asusa do tego, więc wszystkie karty AGP odpadają, zostaje PCI-E

 

Znalazłem fajną kartę ATI Fire GL V3100 PCI-Express 128MB i zastanawiam się nad kupnem, z tym że to karta używana i w porównaniu do ofert sklepowych bardzo tania i zastanawiam się czy napewno jest całkowicie sprawna bo różnica w cenie to jakieś 500zł.

 

Jeśli chodzi o moje możliwości finansowe to są bardzo znikome dlatego ze sam zakup procesora płyty i ramu już mnie zrujnuje a jeśli chodzi o kartę to poprostu chciałem się dowiedzieć czy są jakieś tańsze karty które choćby w minimalnym stopniu wspomagały pracy w 3ds max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytania jakie masz oczekiwania wobec tej karty. Co to znaczy do 3ds MAX. Czy np chcesz płunnego wyświetlania grafy w viewporcie czy chcesz liczyc rendery przez GPU to są podstawowe zagadbienia na które musisz sobie i nam odpowiedzieć żeby podjac własciwa decyzję. zakładam że chodzi o płynnosć wyswietlania a wówczas kup rozsądną kartę w racjonalnej cenie bo 3 klatki nas w te czy w tamta toi tak nie robi róznicy a za skromna srodki nie dostaniesz odpowiedniej mocy przelicaniowej.

Dodam że mój GF na 1 viewprcie radzi sobie doskonale, na 2 gorzej na 4 cienko ale robi teraz za 2 kartu bo przeżuciłem sie na tyrb dual. a informuje że praca na 2 monitorachpotrafi mocno obciazyc kompa, bo ja osobiscie nie byłem swiadom skali tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

tak tak - damusTo - racja.

JA tez pracuje na 2 monitorach (na jednym sobie juz nie za bardzo wyobrazam prace) - i tez wydawalo mi sie ze jest zwolnienie . Pewnie to

nawet logiczne - bo 2 x wiecej rzeczy do obliczania i wyswietlania jest.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak offtopicowo troszke chciałbym zapytaj jak wygląda i czy w ogóle jest zauważalna różnica w czasie renderowania scen przy użyciu GeForce'a 4 Ti a na przykład 7800...i czy bardziej opłaca się kupić lepszą karte graficzną czy więcej ramu..

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności