Skocz do zawartości

obracanie tekstury


sew1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Właśnie jestem na etapie teksturowania dachu w moim domku. Mam pytanko. Jak można obrócić teksture na obiekcie nie ruszając obiektu???Wiem że coś takiego jest możliwe tylko nie wiem jak to zrobić. Może ktoś mi pomoże??Z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Już wiem!!!! po całonocnej walce z obracaniem texturki znalazłem metode. Jest banalna. Zaznaczamy wybrany obiekt, potem edytujemy"convert to editable poly" zaznaczamy faisa na którym chcemy obrócić texturke, potem klikamy prawym klawiszem pojawia nam sie tabelka, klikamy rotate potem ponownie klikamy prawym po to żeby włączyła nam sie ta sama tabela i musimy zaznaczyć "GIZMO" no i już tylko zostanie nam obracanie texturki jak tylko nam sie podoba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obrócić, czy jest to możliwe, teksturę na jednej płaszyźnie sześcianu. Pracuje w maxie 8 i nie wiem jak to wykonać. Sześcian ma strukturę drewna i chodzi mi o zmianę usłojenia na jednej z płaszczyzn (np. tylko górnej o 90 stopni), nie zmnieniając kierunków słojów pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisać to samo? Co więcej odpowiedź na twoje pytanie osobiście już podałem. I to nawet w TYM temacie.

 

... no cóż. Kto pyta nie błądzi i szybciej dociera do celu. Rzeczywiście... odpowiedź jest, jednak myślałem, że dotyczy płaszczyzny 2 wymiarowej. Po głębszym wczytaniu się... narazie działa. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności