Skocz do zawartości

Płomień świeczki... HOW? [REAL]


Gość BiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak zrobić realistycznie wyglądający płomień świeczki?? Chodzi mi o jak najlepszy efekt..

 

Bardzo proszę o pomoc!!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czesc, o ile dobrze kojarze to na EVERMOTION.ORG lub na 3DM3.com jest tutek na temat robienia plomienia swieczki. Powiedz czy to ma byc statyczne czy animka tomoze cos doradze. Najlepiej to chyba czasteczkami bedzie to zrobic , nada sie i do animki i do statycznego rendera. Mozesz tozrobic tez tekstura. Albo wymodelowac obiekt w ksztalcie plomienia i jakis fajny material ognia na niego walnac :p. zeby byl realistyczny topotraktuj model modyfikatorem noise. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka zapomniałem, że to ma być właśnie animka.. Zrobiłem kulę, wydłużyłem i zwężyłem u góry za pomocą modyfikacji 3x3x3 FFD, mapowanie cylindryczne i modyfikacje Material. Ale nie wygląda to za pieknie :)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiegoś linka do renderów w których użyto pyroclustera?

 

A prosze Cie bardzo moj drogi kolego :

 

http://www.cebas.de/gallery/v/cebas+Software/pyrocluster/

To tylko przykladowy link na stronie naszego kochanego CEBASA ktory jest odpowiedzialny za tego pluga. Jak co topogoogluj troszke z pierwszym lepszym haslem PYROCLUSTER. Jest do niego full galerii i tutków

 

Bardzo fajne narzadko, byly w nim robione efekty m.in do BLADE 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu - Niestety nie posiadam tego pluginu.. :( Jak masz to wiesz możesz przerobić na demo i mi dac ;p

 

spinal - pyrocluster?? nie słuszałem ale renery wyglądają obiecująca..

 

Dzieki za rady.. a więc co tu wybrać.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech chlopy,chlopy.

Pyrocluster nie sluzy dorobienia (tylko) eksplozji. Dotychczas zrobilemjuz nim: chmury, pare, dym, ogien, plynaca wode, lawe. I naprawde sie swietnie spisuje. To dziala na kilka sposobow. Jedna ja to rovbie w nim tak ze najpierw sobie wstawiam jakis emiter czasteczek iustawiam jak ma sie zachowywac i potem naklada sie na nie pyrocluster. Pyrocluster robi z czastek okreslona mase zbudowana np ze sphere i ta masa porusza sie wedlug rucu czasteczek. Pozniej otwiera sie mikser materialow Pyrclusterowy ktory w super sposob odwzorowujenaturalne materialy. Pyrwspolpracuje takze z Particle Flow. Niestety nie dam wam linka bo ja to mialem z Emule (tak wiem ze tozakazane i blagam o wybaczenie:p). Plugin ma naprawde wielkie mozliwosci i oplaca sie nim pobawic i goposzukac.O ile dobrze mi sie kojarzy jegodemo jestdo sciagniecia z TURBOSQUIDa.

 

Mimo to jednak jesli nie chcesz sie kolego bawic w pluginy namawiam na zrobienie tego ognia w particle flow. PomocCi moze videotutorial Allana McKaya na temat robienia ognia. Kiedys byl na jego stronce i byc moze jest caly czas. Nie wiem bo dawno tam nie bylem.

 

Kurcze, blagam jak mozecie to pomozcie miw moim problemie Link doniego jest w podpisie (ten na temat VRaya) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, o ile dobrze kojarze to na EVERMOTION.ORG lub na 3DM3.com jest tutek na temat robienia plomienia swieczki. Powiedz czy to ma byc statyczne czy animka tomoze cos doradze. Najlepiej to chyba czasteczkami bedzie to zrobic , nada sie i do animki i do statycznego rendera. Mozesz tozrobic tez tekstura. Albo wymodelowac obiekt w ksztalcie plomienia i jakis fajny material ognia na niego walnac :p. zeby byl realistyczny topotraktuj model modyfikatorem noise. Pozdrawiam

 

Jakoś nie moge znaleśc tych tutów do płomienia świeczki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności