Skocz do zawartości

Scena 3D: Kilka Interiorów


MaGuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interiory te tworzone były z myślą o Archinteriors....no ale jak to czesto w zyciu bywa...nie dałem rady...poległem na materiałach i renderach :/ Wrzucam koncepty (dzięki RA :*) abyście mogli porównać jak bardzo odbiegłem od oryginału :) W kadym bądź razie postanowiłem to pokazać jako dowód mojej sromotnej klęski i jednoczeście jako motywatora do walki z materiałami...:)

 

Oceniajcie dowoli :) Jak ktoś znajdzie refki niech umieszcza :)

 

P.S. Przyznac musze ze i tak dzięki temu sie sporo nauczyłem, a i pare nowych modeli mi wskoczyło :]

 

#1

15.jpg

Koncept:

http://members.lycos.co.uk/maguu/Evermotion/01.JPG

 

#2

04.jpg

Koncept:

http://members.lycos.co.uk/maguu/Evermotion/02.jpg

 

#3

08.jpg

Koncept:

http://members.lycos.co.uk/maguu/Evermotion/03.jpg

 

#4

042.jpg

Koncept:

http://members.lycos.co.uk/maguu/Evermotion/04.jpg

 

Peace :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...),ale moim zdaniem nie powinieneś używać ,,NA SIŁĘ,, modeli takich jak np.kwiaty.

 

Jak napisałem w 1 poscie, tworzne to było z myślą o wydaniu tego na Archinteriors...a Archinteriors robi się na podstawie zdjec referencyjnych,a rendery i modele w nich uzyte maja byc identyczne, przynajmniej tak zostałem poinstruowany :) Dlatego takie a nie inne uzycie kwaitów :]

 

A co do samych refek, niektóre gorsze, niektóre lepsze, ale kazdo z tych wnętrz ma w sobie jakiś urok, no moze prócz trzeciego ;)

 

No racja, nie udało się, dlatego porzuciłem to i dałem sobie spokój, moze jak podwyższe skillla ;)

 

Dzięki

 

 

RA: :* Jesteś wielki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak na to patrzy to wyglądają fajnie. Dużo gożej jest jeśli się je porówna do oryginału. Ale wydaje mi się że właśnie tutaj popełniłeś błąd. Chciałeś jak narbardziej upodobnić render do fotki. Jak Pioner robił interiory to referki były tylko lekką pomocą nie celem. Fakt faktem że referki ambitne nie były Ale przez to renderki wyszły wystrzałowe. Winieneśbył wybierać prostrze referki.

 

Mimo wszystko wydaje mi się że zrobiłeś krok do przodu w swoich interiorach. To że nie przeszły to znak że jeszcz dłówga droga przed tobą.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie przeszły to znak że jeszcz dłówga droga przed tobą.

IMHO - to znak ze sie nie spodobały PENdzlowi... Obiektywnie patrząc, to raz Everzy wydali gorsza płytke nawet od tego co jest wyżej :P No ale bez narcyzmu...dałem ciała i tak :) Dzieki :]

 

oryginał to to nie jest ale i tak jest zaje......

nedzne? :P

 

Dzięki :*

 

Master Kiełbaster: :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu - tak jak powiedziałeś , trochę poległeś z materiałami, oświetlenie samo w sobie nie jest złe.Prócz ostatniej łazienki to raczej średniaki.Liczyłem na coś więcej od Ciebie ;)

 

Będę pisał tylko co mi się nie podoba bo to pomaga.

 

#1

Materiały Granków wyglądają trochę na brushed za bardzo.

Szpary między tymi płytkami - chyba za wielki chamfer bądź odstępy.

Sampling materiału sufitu i kuchenki.

Myślę że płytki powinny być bardziej lustrzane.

Kwiaty wyglądają na foliowe, a lampy z tyłu jak płaska ozdoba wisząca.

 

#2

Materiał blatu, chromu , lampek i podłogi.

Brak listw przy podłodze też trochę gryzie.

Jakoś te czerwone kurki od kuchenki (po prawej) wyglądają jakbyś tam piecyk władował z '80

 

#3

Bardzo przepalone miejscami.

Ogień w piecyku fee.

Krzesła (pomarańczowe) jak 100% plastik dla małych dzieci.

Patent basenu trochę jak w Serifowym domku, nie udanie wyszedł (woda najbardziej).

Wszystko tak za sterylnie wygląda , szczególnie te ściany , nie wiem jak to napisać...strasznie nienaturalnie.

Jakieś drzwi na zewnątrz są?

 

#4

butelka i kamienie.

bateria ;] jak rurka z odpływu ścieków ;)

niepotrzebnie zaświeciłeś światło.

ręcznik.

Zdecydowanie to jest najlepsze z wszystkich ;)

 

 

 

 

 

 

takie 4++/6

++ za to że się nie obijasz ;).

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to sorki :) To dzięki za wypisanie braków, ale przykro mi...juz do tego nie wruce...

 

Acha skoro czytałes to nie rozumiem tego:

Patent basenu trochę jak w Serifowym domku, nie udanie wyszedł

Jakieś drzwi na zewnątrz są?

bateria ;] jak rurka z odpływu ścieków ;)

niepotrzebnie zaświeciłeś światło.

Pozdrawiam .

Przeciez basen jest na refce, drzwi na refce nie ma, a bateria jest chyba taka sama? no i światło jest zapalone ;) Fakt ze materiały się róznią, ale Ty chyba mówisz o obecnosci konkretnych modeli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardzo podoba choc podejrzewam ze za pare lat przestane Twoje prace ogladac dla dobra zdrowia psychicznego;)

Lol nie rozumiem :P

 

mam nadzieję,że sie rozumiemy

Jak najbardziej sie rozumiemy i po części się zgadzam :)

Zdjęcia,które kazali Ci ,,skopiować,,

W gwoli ścisłości - sam wybierałem te zdjęcia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ręką na sercu muszę się przyznać, że bardzo lubiłem temat interiorów. Nic tak oka nie cieszy jak zachwycające wnętrze. Ostatnio jednak zmieniłem zdanie. NIe krytykuję powyższych prac ale samą ideę. Zauważcie proszę, że wnętrza są perfekcyjne ale NIKT takich nie ma. Zrobiłem porządek w pokoju po czym pstryknąłem zdjęcie. Totalna tragedia. W porównaniu z interiorami mój pokój to składnica złomu i chaos totalny pomimo uporządkowania. Te wnętrza nie istnieją w żadnym zamieszkanym domu. Zawsze znajdzie się leżąca gazeta, szklanak po kawie i dziesiątki innych drobnych przewdmiotów, zarysowana podłoga, niedomknięta szafka. Niektóre idee są poronione od samego początku jak np podłoga z pierwszego rendera. Ja wiem, że kuchnia wygląda odlotowo choć mnie bardziej przypomina kostnicę ale podłoga nadaje się do chodzenia jak szczotka WC do mycia zębów. Po pierwsze każdy brud byłby natychmiast widoczny (radzę zapytać znajomych z czarnymi płytkami w łazience) a po drugie mała ilość wody na podłodze albo mokra stopa po wyjściu spod prysznica i gleba zaliczona na 100%. Oby bez nadziania się głową w ostry jak brzytwa narożnik stolika. Myślę, że część osób które chiciałyby zamieszkać w takim klinicznym pomieszczeniu po tygodniu zmieniłaby zdanie. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski: Co byś poprawił, prosze wymień :)

 

Deviator: Zgadzam się, ja miałem to samo ostatnio, zrobiłem super idealny porzadek tak, ze na biurku stała tylko myszka skaner i monitor, na szafkach obok to samo...wytrzymałem 3 dni, chyba w takich wnętrzach tez bym nie utrzymał takiego porządku. Ale wizualizacja jest po to aby sprzedać projekt, a projekt się nie sprzeda z brudnymi garnkami w zlewie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deviator - eh,

 

Wizualizacja to swojego rodzaju reklama, prezentacja projektu dla inwestora który potęcjalnie będzie chciał to kupić. Zastanów się, czy kupił byś kiełbase jeśli widział byś ze chodzą po niej robaki ? Wizualizacja to w 25% odwzorowanie rzeczywistosci, w reszcie to czysta ściema i triki optyczne lub inne aby tylko się spodobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację, że z brudnymi garnkami projekt nie sprzedałby się choć...świat zna wiele niekonwencjonalnych pomysłów marketingowych i skoro 100% projektantów robi nierealne wizualizacje to może realne zainteresują bardziej? Marcin, najbardziej zadziwiło mnie Twoja szczere przyznanie, że tak naprawdę to robienie klienta w bambuko. No cóż każda branża kieruje się własnymi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie no. Wizki to nie telezakupy mango gdzie zapewniają ze nie kupisz ich nigdzie indziej a reszta to podroby ;]

 

moze troche przesadnie napisalem ze wizki to taka sciema, ale i tak trudno jest przeniesc na rasty zamysł projektanta. To ze kazdy chce sie przedstawić jak najlepiej to norma, choć nie w takim stopniu jak np. McDonalds czy biedronka ale cenie sobie ten fach. Zacznij robić w wizkach to sam zobaczysz co jest wazne a co nie. i nie ma tu zadnego chamstwa czy oszukiwania. Przynajmniej nie w takim stopniu jak w pospolitych reklamach. Najwazniejsze jest odwzorowanie wszystkiego jak najlepiej, zwłaszcza materiałów i wstępnego oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizkami się nie zajmę ponieważ mam pracę w zupełnie innym segmecie. Rozumiem jednak, że nie da się odwzorować prawdziwej kuchni pomimo doskonałych środków. I to chyba jest bliskie prawdy, co piszesz, że odwzorowanie rzeczywistości jest prawdziwe w 25%. Podtrzymuję swoją opinię, że wizualizacje są piękne jednak tylko na komputerze. Chodzi mi tylko o to, że pierwszy zachwyt nad tym co widzimy stoi w sprzeczności z tym co tak naprawdę chcemy. Kiedy oglądam prace viz zamieszczane na tym forum bardzo często ogarnia mnie uczucie zazdrości, że tak nie mam ale z drugiej strony wiem, że nawet gdybym mieszkał w takich wnętrzach to wcale tak by nie wyglądały. A skąd bierzecie materiały? Czy może się tak zdażyć, że ktoś wizualizuje podłogę z płytek których zwyczajnie nikt nie produkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wtedy jest designerem tych płytek.

Jak vizka jest nie dla klienta to można sobie pozwolić na pełny freestyle.

W przypadku projektów za $ jednak trzeba z materiałem przenieść się w realia - projekt to jedno - kasa to drugie.

Ty poruszasz tutaj kwestię etyki - ona się w przypadku vizek na 98^9% nie sprawdzi nigdy. Vizka ma być ładna , idealna ...po co ta cała polemika jak rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności