Skocz do zawartości

Scena 3D: Reflection by the breakfast


Gość snx

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż ... dłubałem dłubałem i postanowiłem się pochwalić.

 

To moja pierwsza praca (publikowana), oczywiście nie pierwsza jeśli chodzi o 3D lecz głównie robiłem to (jak do tej pory) dla własnej próżności i tym podobnym.

 

Czas wykonania 1 h, nawet dla początkującego (brak zaawansowanych modeli).

 

Wykoanie: 3D Max (scena i obiekty) - Rendering: mental ray + DoF

Poprawiki: Photo Paint (wygładzanie, głębszy DoF, i w przypadku sepi szum i zmiana kolorów).

 

Czas renderingu: 3 min

 

Sprzęt: Athlon XP 1800@2200, 512 MB RAM, RADEON 9550, HDD WD80 7200

 

Mam nadzieję że komuś się będzie podobać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie na delikatna krytykę. W obecnych czasach kiedy soft pozwala na naprawdę realistyczne oddanie sceny nie ma sensu bawić się w cienie w kolorze węgla kamiennego cięte żyletką. Tym bardziej, że rodzaj sceny zakłada hiperrealizm. Zaryzykuję twierdzenie, że lepsze oświetlenie i grę świateł dają niektóre strzelanki 3D i to kilkadziesiąt razy na sekundę. Ciekawe kto z tutaj obecych jest w stanie rozpoznać, że to robota Mental-ray'a a nie np darmowego Pov-ray? To wygląda jak strzelanie do muchy z armaty. Skoro już używasz jak przytłaczająca większość softu ściągniętego z netu to nic nie stoi na przeszkodzie aby ściągnąć Maxwellrendera. Tam naprawdę nie trzeba się bardzo bawić w ustawienia a efekt zadziwiający. Jedyne co irytuje to czas renderingu. W 3 minutach się nie zmieścisz ale przecież nie chodzi o to aby mieć gotowy render w trakcie odwiedzin wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności