Skocz do zawartości

mój pierwszy raz - wersja softu


Gość Adf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadła mi w łapki Maya 5 – wiem że to przestarzała wersja, ale czy do nauki będzie dobra, czy lepiej „kupić” nowszą wersję??

 

Aha, pierwsze kroki stawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W 5 jest słabo zintegrowany Mental Ray, musiałbyś się z nim dużo bawić, poza tym brakuje wielu opcji, weź pod uwagę to, że aktualną wersją jest ósemka. Z drugiej strony piątka jest w sumie jak najbardziej funkcjonalną Mayą, wystarczy spojrzeć na efekty specjalne wykonane za jej pomocą kilka lat temu. Tak czy inaczej ja bym ściągnął 7 PLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy co będziesz się uczył. Jeżeli renderingu to zapomnij o personal learning, bo tam będziesz miał znaki wodne a to niszczy cały rendering. Ona głównie nadaje się do modelowania i animacji. Maya w wersji 5 nie znam, ale wiem ze wersja 6 jest obecnie wystarczająca do wszystkiego, no i można bez problemu podpiać pod nią renderery różnie tak samo do wersji 7, a 8 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam czasów, kiedy królowała Maya 5, ale o ile dobrze pamietam, dopiero w wersji sześć pojawiły się w miarę dobre narzędzia do modelowania (wcześniej tyrzebabyło zaopatrywać się w dodatkowe plug-iny).W Maya 7 pojawiło się także kilka dodatków - np. selekcja i tworzenie edge loopów. Najlepiej gdybyś ściąnął sobie tą 7 PLE. Po wchłonięciu Kaydary w 7 masz też zaimplementowany FBIK z MotionBuildera, może się przydać przy animowaniu potaci

 

.

5 też może być dobra, ale brak w niej kilku przydatnych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PLE występuje znak wodny na renderach oraz w viewporcie w trybie cieniowania. Do tego zapis plików do formatu, który nie jest czytany przez komercyjne wersje Maya. Brak jest chyba także możliwości eksportu modeli.

No i oczywiście niemożność wykorzystywania jej do celów komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności