Jump to content

Scena 3D: modelowanie szklanki i rendering


Repciu

Recommended Posts

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Szklaneczki wyglądaja jak kieliszki z uciętymi nóżkami nie chciał bym z nich pić :),brzeg sklanki powinien byc lekko zaokrąglony ,nawet cięte szkło nie ma takiej krawędzi -kąt cięcia i grubość ścianki bardziej pasuje do wazonu na kwiaty.

Odbicia na szkle zbyt intensywne ,zwłaszcza na prawej szklance.

Oświetlenie i podłoże można też poprawić.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze zmień oświetlenie, direct light nie jest tu najlepszym rozwiązaniem. Włącz skylighta i dodaj vraylighty - jeden za kamerą a drugi nad sceną. Zmień teksturę podłoża i dodaj kaustykę. Poza tym to co wyżej.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem, że miało być tak: szklanki stoją na drewnianej powierzchni i pada na nie snop światła. ale przez to, że widać jedynie to koło (reszta to zupełna czerń), w pierwszej cvhwili myślałem, że stoją na jakiejś tacy, czy stoliku. reszta nie powinna być tak ciemna. zmniejsz nieco tekstury na tej drewnianej powierzchni, bo za duże.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za mocne słowa ale to jest kicha. Część osób nie ma za grosz samokrytycyzmu. Naprawdę zastanawiasz się co tu można poprawić?

Nie czepiam się modelowania choć szklanka rozetnie każde usta. Materiał stołu miał być prawdpopodobnie drewniany ale wcale na taki nie wygląda. Osobiście ja widzę własnie tak drewno kiedy zdejmę z nosa moje okulary. Co to za cienie są???? Szklanka stoi wyraźnie poza osią światła (źródło zdaje się świecić pionowo) a cienie kładą się w kierunku centrum. Dlaczego to coś co odbija sie w szklance nie oświetla stołu a światło dające śliczny teatralny okrąg nie odbija się w szklankach? Myslę, że programiści v-ray złapaliby się za głowy w jaki sposób wykorzystywana jest ich myśl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy