Skocz do zawartości

jak dopasowac plaszczyzne widoku do zaznaczonego obiektu


pstemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj problem polega na tym ze chce rysowac w innymi widoku niz standardowy (zaden, top, bottom, left, perspective... itd) tylko chcialbym narysowac sciane budynku ktora nie jest prostopadla do innych scian (dlatego nie sa mi przydatne widoki left, right itd). Wiem ze to pewnie proste... ale nie wiem jak to zrobic... w cadzie z tego co pamietam to taki nowy uklad wspolrzednych sie zadawalo chyba przez 3 punkty i bylo chyba wtedy dobrze, ale tutaj mam spore problemy... chcialem najpierw narysowac prostokat dodac okna.... extrude... ale prostokat rysuje mi sie nie w tej plaszczyznie co chce.

 

PROSZE POMOZCIE

 

Dzieki

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest w grupie bodajże 'helpers' obiekt Grid, czyli siatka. Możesz ją sobie dowolnie poprzekręcać, dopasować do ściany, a potem włączyć ją, żeby to właśnie względem niej wszystko się odbywało. Widok na tą siatkę też pewnie da się jakoś włączyć, ale teraz nie mam jak sprawdzić - poszukaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziala :/ faktycznie mozna sobie ustawiac sobie siatke, ale nie pod kazdym katem (viz4) tylko mozna wybierac standardowe plaszczyzny, ktore przecinaja sie do siebie pod katem prostym :) a moja sciana nie jest pod takim katem... ale dzieki za szczere checi, w ten sposob sie dowiedzialem jak mozna zmieniac siatke :)

 

PROSZE o POMOC

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was łosie :)

 

Tworzysz kamerę. musisz mieć ją zaznaczoeną. Klikasz Align Camera i wskazujesz poligon do którego ma się ta kamera przylepić. No i gotowe.

 

Kamera Align jest pod ikonką Align, wystarczy przytrzymać i wyświetli się lista rodzajów align.

 

wydaje mi się że jest to dopiero od maxa 7 w górę.

 

EDIT:

aligncm7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności