Skocz do zawartości

Zakup monitora CRT


Eth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Chciałem zakupić nowy monitor, ponieważ aktualny.. cóż, kończy swój żywot chyba. Zdecydowałem się na CRT, ponieważ w LCDkach podobno są problemy z kolorami, a mi przede wszystkim zależy na jakości obrazu i odzwierciedlaniu kolorów, a nie na osiągach w odświeżaniu. I najlepiej by to był monitor 17 albo 19-calowy [brak miejsca na biurku]. Czy moglibyście może coś polecić? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja mam iiyama vision master pro 452, egzemplarz powystawkowy kupiony 2 lata temu i happy jestem. Z początku myślałem że mam uszkodzony egzemplarz, bo kolory w jednym rogu były kiepskie, ale okazało sie że można wyregulować zbieżność kolorów osobno dla każdego rogu ekranu i problem zniknoł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem o moich doświadczeniach: mam philipsa 109b60 i samsunga syncMastera 997MB, na obydwa nie moge narzekać, koloty fajne, czerń głęboka, obraz ostry, z tym że samsung ma dużo lepszą ostrość od philipsa. Z obydwoma są problemy z górną belką (nieregulowalne). 19" 1600*1200*72/76Hz (ale wogóle oczu nie męczą)

Ogólnie przyjemny sprzęt, z tym, że musisz pamiętać, że jest to co wyżej opisałem, to sprzęt typowo domowy, to co ci wyżej podali to taki bardziej high-end. Też chciałem jaką Iiyame, z tym, że kupowałem sprzęt fabrycznie nowy i kaski brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie :) teraz waham sie pomiedzy tym EIZO T765 [bardzo mi sie podoba opcja odpalenia 1600x1200 przy 85Hz :) ] a tym NEC FE991SB bo podobno kineskopy Diamondtron sa cool, super i w ogole wymiataja ;) moglbym poprosic o porade w tym wyborze jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś hp p1130 ? w sumie nie mam porównania... ale mam model starszy hp p1120 i nie narzekam ... parametry ładne (na moim p1120 mam 85hz/ 1600/1200 ) "bańka" sony . ja chyba jak bym miał kupowć to albo jakiś lcd 22" albo crt hp p1130

pozdrawiam

 

 

(+) nie przeczytałem pierwszego postra... Oo .. ale imo lepiej znajdź miejsce na większy monitor... to zupełnie inna robota czy czymś takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eth: ja mam NEC FB991SB z 2005 roku. Stan jak nowy. Żadnych ale to żadnych plam na kineskopie. Rewelacyjne kolory i ostrość. Jeżeli trafisz na taki z 2005 roku albo i nowy to bierz go. EIZO naprawdę baaaardzo ciężko trafić nowe. A, jedna rzecz- ten NEC włącza się tak głośno jak czołg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności