Skocz do zawartości

Wiz: Minimalizm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dawna jestem użytkownikiem tego forum ale biernym (i niezarejstrowanym).

Wkońcu wrzucam coś swojego

Proszę o opinie. Jedna z moich pierwszych v-rayowych scen wiec może bez rewelacji.

Jeszcze dla ścisłości max 8 plus v-ray.

P4 3.0, 2GB ram, radek 9600 pro. ok. 3,5 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładne:

1/słabe AA

2/wydaje mi się że zbyt mocny Fov

3/A takie "Jedna z moich pierwszych v-rayowych scen" możesz włożyć między bajki!

Zbyt dużo widziałem wizek, renderów, testów itp. żeby w to uwierzyć.....

Pracki naprawdę niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej skupiłem sie na ustawieniach niż na modelach więc głównie zapożyczone modele używałem, a scena naprawde jest drugą moją sceną w v-rayu, ale dłuuugo dochodziłem do tego, milion renderów zrobiłem zanim tak wyszło:) i większość ustawień nadal jest dla mnie zagadką i ustawiałem na podobieństwo podpatrzonych na forum:).

Jeszcze pytanko co robi to "AA" ? i jak zmienić żeby było lepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoNd -> jeśli chodzi o modele to chyba po to są żeby przyśpieszyć pracę, a jeśli pracowałbym nad jakimś konkretnym projektem robiłbym swoje modele, a jeśli chodzi o ustawienia to chyba od czegoś muszę zacząc skoro kompletnie vraya nie znam a najlepiej chyba podpatrzeć u kogoś kto się na tym zna i udostępnia to na łamach forum.

 

MF -> kompletnie nie rozumiem co miałoby tu być kradzieżą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze modele sa do przyspieszenia pracy, sam ostatnio zakupilem osiem plytek od Everow, bo sie z robota nie wyrabiamy i niektore sie faktycznie przydaja. Problem w tym, ze zaczynam nawet powatpiewac, czy to Twoja praca w ogole, bo byc moze kumpel Ci ustawil swiatelka? :) Wiesz, najpierw widzimy, ze uzywasz modeli, Ty mowisz, ze tylko kilka - okazuje sie, ze wiekszosc. Rozmawiamy o VRayu, pytasz o AA. Jak zrobiles prace nie majac pojecia czym jest AA? No mniejsza, ja sie w to nie mieszam, ale i komentowanie pracy jako takiej jest zbedne.

 

I ku wyjasnieniu - nie mam nic przeciwko uzywaniu gotowych modeli, to na serio oszczedza czas. Twoj przypadek jest po prostu ciut inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może masz racje w kilku kwestiach ale scenka jest moja robiona pod kątem sprawdzenia wogóle czy coś mogłbym zrobić w vrayu nawet na nie swoich ustawieniach. Modeli Evera używamy już od jakiegoś czasu, ale nigdy nic w vrayu nie robiłem nawet się cieszyłem że ładnie dość wygląda, ale co prawda to prawda i przyznaje się bez bicia czystego vraya bym drugi raz tak nie ustawił:) Bez tego forum nawet nie wiedziałbym o v-rayu. Powoli do tego dojde, a że jestem niecierpliwy to odrazu chciałem mieć pięknie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne mam tylko jedną uwagę.

dotyczy sie ona chyba wiekszości renderingów wnętrz na forum a mianowicie widok za oknem.

zawsze lepiej moim zdaniem wyglada gdy widok ten jest lekko przepalony.

Proponuje na masce w photoshopie dodac biały gradient od góry z lekkim opacity na hmm 70% kwestia prób i błędów az do dobrego efektu.

na koncowym efekcie dodac diffuse glow zeby widok z szyby był lekko zblurowany i gicik w sumie to jedyna moja uwaga co do renderków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5h to nie jest żle ja renderowałem na swoim athlonie xp 2800+ jedną scene przez 21h.Moim zdaniem powinieneś podkręcić w materiałch np.szafek parametr subdivs przy slocie reflect z 8 na 24 i może zmniejsz paramet noise z 0,005 na 0,002, zwieksz min samples i global subdis multiplier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności