Skocz do zawartości

Jaki program do grafiki 3D?


Gość mck

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam pierwsze kroki jeśli chodzi o grafikę 3D. Możecie mi napisać, jaki program jest do nauki w tej dziedzinie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najlepsze darmowe - Blender i Wings3d (ten jest do modelowania)

A jeśli idzie o płatne to max będzie chyba najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z nas, ceni sobie inny program, jedni wola 3d maxa inni maye, a jeszcze inny wingsa albo xsi...

Wings (darmowy) jest bardzo dobry do szybkiego modelowania w "poly" i do robienia unwrapa,

Maya sprawdza sie w rigowaniu postaci

LightWave 3D w animacjach i w skryptach

Max natomiast to taki kombain w ktorym mozna robic wszystko, od modelowania, poprzez teksturing po animacje

 

Najlepszym programem na poczatek jest moim zdaniem 3d studio max ze wzgledu na najwieksza ilosc materiałow edukacyjnych(tutoriali)

 

ale wybor i tak nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-3D, amapi3d, anim8or, 3dcanvas, sketchup, zmodeler, autocad, bryce, cinema4d, blender, wings, lightwave, rhino, maya, 3dsmax

(kolejnosc nieprzypadkowa)

inna polka: vue, mudbox, zbrush, realflow, endorphin, bodypaint

("dodatki" do programow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu: Kto tu sobie posty nabija:P

 

Ja osobiście polecam xsi. Zaczynałem od 3ds maxa. Dawałem radę przez jakiś rok. Z ciekawości zajrzałem do xsi i od razu przypadł mi do gustu. Według mnie ma wygodniejszy (i przy tym ładniejszy:)) interface od maxa. Ma parę ciekawych rozwiązań w dziedzinie modelingu, jednak w innych dziedzinach też jest dobry. Oczywiście nie jest pozbawiony błędów, czy denerwujących rzeczy.

 

Ogólnie to najlepiej wypróbować, każdy program i wybrać to co najlepiej nam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności