Skocz do zawartości

Teczka 2D: Miriam. Wyobraźnia Wyzwolona . . . to be continued


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Cóż nowy rok, nowe zasady, nowe wiadomości oraz umiejętności pojawiające wraz z poznawaniem coraz to nowych "technologii". Człowiek uczy się całe życie, zatem czas "odświeżyć" ten wątek . . .

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł pochwalić się czymś z tzw. górno lotów, a na razie dalej ćwiczę . . .

Wraz z nowo poznanymi sposobami na rysunki . . . będę starał się umieszczać swoje nowo powstałe prace.

 

[skill mode 0] :]

 

Pozdrawiam

 

Komentarze & Krytyka mile widziane . . .

 

71dj6.th.jpg

 

 

18wd0.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Strasznie rozpikselizowane miejscami, masz jakąś ładniejszą wersję?

Kilku rzeczy się czepię;)

Wzmocniłbym bryłę na pierwszym planie, bo nie za wiele tam widać wykontrastował plany, zrobił coś z kolorystyką (jakieś ostrzejsze światło?) - narazie jest z leksza mydlano-mdła. no i nadal nie wiem czym jest ten kłębek linii na środku kadru. Lecz skoro to WiP to pewnikiem się dowiem w wersji finalnej:)

 

pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie rozpikselizowane miejscami, masz jakąś ładniejszą wersję?

Kilku rzeczy się czepię;)

Wzmocniłbym bryłę na pierwszym planie, bo nie za wiele tam widać wykontrastował plany, zrobił coś z kolorystyką (jakieś ostrzejsze światło?) - narazie jest z leksza mydlano-mdła. no i nadal nie wiem czym jest ten kłębek linii na środku kadru. Lecz skoro to WiP to pewnikiem się dowiem w wersji finalnej:)

 

pozdr. :)

 

Moja wina, poprawię to na pewno, poprostu była to najstarsza pracka - nie zakończona z resztą jeszcze, a po "remontach" postanowiłem po kolei je kończyć ;). Dlatego też to co w tej chwili widać to mix starego (szkicu) z lekkim duchem nowego ;).

 

Dzięki. i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo nie pomoge bo sam sie ucze, powiem tylko to co wiem:pPrawe oko znakomite ale chyba za miekkie brushe(czy jak to tam zwiecie:p) lewe zas jest za dlugie w stosunku do prawego- rob se lustrzene odbicie obrazka wtedy latwiej wylapac bledy anatomiczne. Szczeka tez jakas bulwiasta;/ Rozumiem ze np. robisz czarno bialy szkic pozniej dajesz kolor- gdzies widzialem taka technike nie wime czy jest powszechnie stosowane- latwiej tak?;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo nie pomoge bo sam sie ucze, powiem tylko to co wiem:pPrawe oko znakomite ale chyba za miekkie brushe(czy jak to tam zwiecie:p) lewe zas jest za dlugie w stosunku do prawego- rob se lustrzene odbicie obrazka wtedy latwiej wylapac bledy anatomiczne. Szczeka tez jakas bulwiasta;/ Rozumiem ze np. robisz czarno bialy szkic pozniej dajesz kolor- gdzies widzialem taka technike nie wime czy jest powszechnie stosowane- latwiej tak?;]

 

Nie znam się szczerze mówiąc na aspektach technicznych brushy używam jedynie kilku swoich i standardowych z PS'a, wsio pracka na razie jeszcze nie wykończona, (planując na zaś utknołem) ;), niedociągnięcia poprawię dzisiaj jak kac moralny minie . . . Czy łatwiej w mono - tego Tobie nie powiem - po prostu kolor nigdy mi nie wychodził, tak też robie w mono, może kiedyś pokoloruje . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tekstury to ja ostatnio lubię używać Pattern Stamp Tool, ale wcześniej robię sobie płaszczyznę tekstury, zamieniam na Pattern – Edit / Define Pattern. Samemu można też zrobić pędzle które dają ciekawe struktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sympatyczny mackostwór.. myślałeś nad umieszczeniem go w wannie i zastąpienie duszonej łodzi podwodnej duszoną gumową kaczuszką (tak, wiem, herezja polityczna ]:-> ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łos jest ciekawy w okolicach oczu,reszta juz nie;/ Probuj jakos bryle zdefiniowac,bo nie wiadomo co gdzie,i co to-np.niewiem gdzie ma gebe,nie mam pojecia skad ten jezor wychodzi,niewiem co to sterczy z boku-reka?rogi?oO Robak ma ciekawe kolory,ladne cienie,sam zas jako robak jest raczej nie najlepszy;/

Co do szkicow,to robisz siano;/ probuj w roznych kierunkach,a jak nie idzie to przechyl olowek na maxa, i duza powierzchnia grafitu jezdzij. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łos jest ciekawy w okolicach oczu,reszta juz nie;/ Probuj jakos bryle zdefiniowac,bo nie wiadomo co gdzie,i co to-np.niewiem gdzie ma gebe,nie mam pojecia skad ten jezor wychodzi,niewiem co to sterczy z boku-reka?rogi?oO Robak ma ciekawe kolory,ladne cienie,sam zas jako robak jest raczej nie najlepszy;/

Co do szkicow,to robisz siano;/ probuj w roznych kierunkach,a jak nie idzie to przechyl olowek na maxa, i duza powierzchnia grafitu jezdzij. Pozdro!

 

hehe fakt ;) nigdy mi się nie udało jeszcze niczego zakończyć, poprzez tzw. szybkie odetchnienie od temata :|, cóż taki perfidny człek ze mnie urodzony w niedzielę a do tego jeszcze bliźniak :]... a swoje wypoty traktuję raczej jak ćwiczenia, forma poznania softu .

nie bardzo kminię słowa siano, ;) poza tym to długopis, moja wina bom nie napisał, zaczynam od niczego i smalę sobie po papiurze bez zastanowienia, nad formą itp. , ale pracuję nad tym . . . obiecuję poprawę :).

Dzinks

 

Jest taki zwierz co się nazywa teorią chaosu ;],

 

i tukej efekt finalny tej teorii . . . hmm przyszedł mi na myśl taki zwierz smokowaszka a tu postać larwalna . . .

za wszelkie uwagi itp. dziękis. . .

 

32s001yv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tymko ;), spox na razie próbuję zły nawyk wykończyć i naumieć się zasady od ogółu do szczegółu . . . ale kto to wymyślił :]. . .

 

 

Krok kolejny.

 

41afw8.jpg

 

małe zbliżenie na face.

 

41lpy9.jpg

 

muszę nad jakimś kontrastem pomyśleć . . .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jakkas to jedynie experymenty i teoria chaosu ;), dlatego też zaczynam bez konkretnego pomysłu i czekam na effekt . . .

-> MrPank -> to wynik innego biegu ewolucji ;) przyzwyczaił się do kopania palcem ;) w nosie . . . ale tak zostanie...

 

z braku czasu, mały ale update.

4111qc1.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) tak ma być.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Koniec eksperymentów.

 

Nastał czas na praktykę, chciałbym aby nie było to suche mazianie, więc przy Waszej pomocy historyja z tego powstanie ;) . . .

 

Czas więc opowieści snuć :

 

"Zaklinacz Smoków"

 

Starzy mędrcy powiadają, że gdzieś, kiedyś w krainie smoków, magów żył młodzieniec, syn pasterzy, obdarzony przedziwnym darem . . .

Wiódł spokojne, beztroskie życie, wśród wysokich gór Ghaadtzani, aż do dnia pewnego, kiedy to świtaniem przemówił doń głaz, przy którym zwykł zasiadać . . . (cdn)

 

będą się tu pojawiać speed'y, z których w przyszłości prawdopodobnie powstaną gotowe prace ;).

Za wszelkie sugestie, uwagi z góry dziękuję . . .

 

s000105ny2.jpg

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka,ze wszystkich typów wypowiedzi szanownego moderatora,jakie znam wygląda że mod, to chyba jakies wykształcenie pedagogiczne ma co? ;)

bardzo ładna praca, ale postać jest niezbyt rozszyfrowywalna...rozmycie gałązki po prawej-niby fajny pomysł,ale coś w oko kole zdaje mi się...

powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie calkiem fajne :-]

dwie rzeczy ktore mi nie pasuja, to po pierszwe postac ktora nie wygklada jak postac. na pierwszy rzut oka przypomina jakas skalke. Proponuje poprawic oswietlona krawdez , zrobic ja bardziej dokladna.

Po drugie napis, jakis taki dziwny, moze powiekszenie pierwszych liter by cosik pomoglo. tak 2-3 razy eiecej niz reszta literek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:).

Purple: raczej kogut ;), nie, nie mam wykształcenia pedagogicznego i nie wiem jakie wypowiedzi mogły by to sugerować.

Zabieg jak najbardziej celowy i przeprowadzony świadomie i z premedytacją, dlatego, że po 1. nie chciałem zdradzać (jeszcze) bohatera, 2. na tym poziomie niestety z bólem przyznaję że anatomia u mnie leży ;),

Uczę się, lecz nie chciałem już eksperymentować, a jednak coś przedstawić . .

 

Ortheza: nie no, aż tak tragicznie nie jest, no chyba że jest, ale myślę że jednak może nie ;). Widać że ktoś tam jest. Faktycznie z tym napisem muszę coś jeszcze zrobić ;), ale to już przy następnych . . .

 

Mam nadzieję że dalej będzie lepiej.

 

Dzięki.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napis to przedewszystkim ma inne kolory (niebieskie zwlaszcza) niż reszta pracy..stad tez sie gryzie..tak sadze..

ten blur na galazkach srednio mi tez lezy..

acha i jesli instrument myslales jako metalowy to moze warto dodac jeszcze na nim kilka jasniejszych blikow?..chyba ze drzewniany mial byc..

 

pzdr.

 

ps. wogole moglbys sprobowac dac jakies delikatne swiatlo o chlodnym kolorze z prawej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no:

* "Domowe Przedszkole, czyli warsztat..."

* baśnie o Zaklinaczach Smoków

* spokojne podejście i cierpliwość do każdej sprawy...

nie tam, nie wiem skąd u mnie pomysł o wykształceniu pedagogicznym ;D :D

 

ps: Co do pracy, to tak źle nie jest, ale postać nie jasna i basta!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myśleniem u Pana jest ok. :) jeno widać, że brak Panu praktyki. Proponuję więcej ćwiczyć na prostych rzeczach. Ołóweczek do ręki i studia przedmiotów, postaci itp. Z kolorem sobie Pan poradzi. To wszystko widać jest robione dosyć szybko, co nie służy. Trzeba sobie wygospodarować więcej czasu na mazianie. Czekam na szkice konstrukcyjne, bo one wiele wniosą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaki Panie, kurz i jakaś stęchlizna widać że puchi, ale cóż trza by tu trochę może posprzątać, postanowić poprawę itd. i zacząć nowy rok.

 

cóż uczyć się trzeba i ćwiczyć więc żeby zakończyć przynudzający tekst

wstawiam 2 ostatki. (spd).

 

//Pozdr.

 

sp0000401jl3.jpg

sp00002hu8.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, to nie tworzyć z głowy. Spróbuj porosi kogoś lub po prostu znajdź referkę która będzie pasowała do twojego pomysłu.

Wiem z doświadczenia że takie rysowanie z głowy powoduje tylko, frustracje i zniechęcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orteza - trza będzie udać się na polowanie jakieś, może do liceum ;]...

OMAM - ee od razu frustracje ze mną jest ciutkę inaczej, nieudolnie ale "staram się iść" do przodu, lubię rysować z głowy, wiem że to złe ale co poradzisz ;), nic tylko ćwiczyć . . . tłuc skały itd . . .

 

kolejne: szkic do poprzedniej sesji csp oraz szkic długopisem.

 

Dzięki i Pozdrawiam.

 

sp00007rn0.png

img0004zx5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OMAM - ee od razu frustracje ze mną jest ciutkę inaczej, nieudolnie ale "staram się iść" do przodu, lubię rysować z głowy, wiem że to złe ale co poradzisz ;), nic tylko ćwiczyć . . . tłuc skały itd . . .

 

 

 

To ja tylko w ramach uzupełnienia. Tak naprawdę wszystko co przedstawiamy w rysunkach, ma swoje odniesienie w rzeczywistości, nawet najbardziej fantazyjne i nierzeczywiste prace.

Wiec każda jedna rzecz którą tworzysz z głowy jest jakąś formą ref erki przechowywanej w pamięci, a pamięć jak to pamięć bywa zawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpitalnik, anatomia bolączką narodów ;), ale wszystko po kolei . . .

OMAM drogi przyjacielu masz rację choć nie zawsze tak jest że wszystko jest wzięte w szablon, tyle i tyle na tyle i tyle ;). Co do pamięci płata figle mi jakoś ostatnio ;).

 

Dzięki i pozdr. tym razem spd zrobiony na podstawie foto ref. (Linka tukej)

podobieństwo nie zamierzone . . .

 

sp00009hp7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pank - Very dzinks błędów wiele, aczkolwiek mam nadzieję że kolejne będą lepsze. Przynajmniej taką mam cichą nadzieję.

 

//Pozdr.

Kolejny "wyprysk wyobraźni" tym razem trochę zabawy z teksturami i ustawieniami pędzli.

 

sp00014ai1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności