Skocz do zawartości

nowy dysk pokazuje za mało miejsca


Dawcio_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, kupiłem nowy dysk 160gb no i założyłem go do mojego drugiego dysku co ma 40 gb, 40tka chodzi normalnie a ten nowy zamiast pokazywać 160 gb to pokazuje 30gb, co jest grane? Za bardzo sie na tym nieznam i wole zapytać, mam winxp professional niewiem czy są jeszcze potrzebne jakies informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tak jak mowi Lelen zainstaluj SP2, ponadto upewnij sie, ze Twoj BIOS wykrywa dysk jak nalezy (sprawdz w setupie BIOSu jaka pojemnosc dysku pokazuje, jak tez 30GB, to konieczny upgrade BIOSu, jak nic nie da, to znaczy ze plyta nie pociagnie takiego dysku)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, moment. SP2 nie może być tutaj powodem takiej stypy. Mam Windows z SP1 i wykrywa dysk 160GB tak, jak należy (większego nie podłączałem).

Eeeee... poszedłeś na łatwiznę, zamiast zwalczyć ten problem. :P

Ja bym zainstalował nowy sterownik do kontrolera dysków, zrobił ewentualnie instalację korekcyją Windows'a... a tak? Pfff :P xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 gb brakuje dlatego że to nie jest dysk 160 Gb tylko 16000000...... bajtów czy coś w tych klimatach a jak wiadomo 1b to 1024 kb więc stąd ten ubytek

 

przynajmniej tak mi sie wydaje :)

 

EDIT: alias a z tą zworką to chyba tylko w starszych dyskach (chyba)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni nie znów cos sie zepsuło przestawiłem zworki, że nowy dysk jest na slave a ten stary z windowsem na master bo przedtem miałem na odwrót no i znowu pisze że dysk nie jest sformatowany to formatuje i tu znowu 31 gb i nawet w partiton magic jest 31 gb cos chyba świruje ten dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności