Jump to content

[architektura wnętrz] łazienka


zer0
 Share

Recommended Posts

Cześć!

To koncepcja łazienki, mój pierwszy prywatny projekt, klientom się podoba, nie konsultowałem się jeszcze z wykonawcami i jako "pierwszak" proszę "starszaków" o uwagi, szczególnie te wykonawcze, choć i inne mile widziane :). Trawertyn, drewno jesionu na posadzce i wykończenie.

 

 

camera1eq6.jpg

camera1akf3.jpg

camera2uk8.jpg

camera4wp5.jpgcamera4wp5.jpg

camera3ne8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie za dużo się dzieje. Każdy element z osobna wydaje się być fajnym lub bardzo fajnym. Jednak brak mi tu jakiejś myśli przewodniej.

Czy ta ściana z tymi kwiatkami to jest jakaś tapeta? czy malowidło ścienne? Uwielbiam motywy roślinne....

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie mówiąc to fajnie, tylko (i tu się zaczyna najlepsze ;P ):

- lampy w suficie, które widze w 3/4 wizek ;)

- ręczniczek jakoś tak nienaturalnie wisi (za szeroko, powinien być bardziej "oklapnięty")

- nijak nie mogę się domyślić co to za ustrojstwo nad wanną (trzeci obrazek)

- nie dopasowałeś widoku za oknem do wnętrza, albo jest ciemno (co sugerują włączone wszystkie światła) ii obraz za oknem jest przyciemniony, albo mamy jasny dzień i okno jest dodatkowym źródłem światła (co z kolei sugeruje widok za oknem), ale czego nie widać na renderze, poza tym jeżeli jest dzień, to obraz za oknem powinien być troche przepalony, przejaskrawiony... tak więc zdecyduj się na coś.

 

jeszcze powiem, że świetny jest materiał na tych drzwiach (czy co to tam jest na drugim obrazku z ornamentem), pochwal się jak to zrobiłeś :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Niezero;) Kolorystycznie mi sie podoba. Sam projekt w sumie tez, choc wole mniejsze. Nie bede sie zbytnio czepial do krzywo czy zbyt szeroko wiszacych recznikow czy fotek za oknem bo projekt jest wazniejszy niz sama wizka. Ogolnie mowiac to chcialbym miec taki klop:)

Link to comment
Share on other sites

:) Dzięki wszystkim !

Tą łazienkę zastałem wizualnie dość zagraconą (spójrzcie na rzut)i tu racja - za dużo się dzieje:

-2 typowe okna,

-3 osobne wejścia z korytarza i z sypialni,

-sauna i kabina natryskowa,

-toaleta gości "wciśnięta" do łazienki,

czyli wszystko i nic :). peter_muler tylko chciałby jeszcze więcej środków wyrazu... ;) - ale w tej łazience jednak peter, dodatkowe środki wyrazu byłyby pogłębieniem pinerowego "wszystko i nic", które rozumiem.

 

Ten optyczny bałagan warto było uporządkować jakąś dominantą i stąd podświetlone pudło z wanną na środku spięte "trawertynową klamrą" z wctem gościnnym, który dominował do tej pory a teraz zniknął.

 

streaker- okna są NN-W, a widok jest letnio wieczorowy, w łazience palą się wszystkie światła bo musiałem je pokazać, a tak wogóle to tam jest ciemno bardzo i za dnia.Może za jasne te okna. Materiał to zwykły blend: w pierwszym slocie materiał szkła, w drugim szkło piaskowane . Jako bump mapka Noise ustawiona "w paski". W trzecim slocie czarno-biała mapa ze wzorkiem.

 

Pinero- zgadzam się z Tobą, nie mam jeszcze doświadczenia z materiałami i to co widać u góry to taka dobrownętrzarska "trawertynowo drewniana tradycja", w którą wpatrzeni są moi klienci, a którą ja sam zaczynam wymiotować :(. Cenna uwaga z tymi detalami, poprawię :)

Link to comment
Share on other sites

wg mnie ta łazienka jest wyraźna przez pudło z wanną o którym pisałem,

zatem nie brak tu środków wyrazu, bo jest jeden i w dodatku silny. Reszta to zbędne dodatki. W tym ujęciu to architektoniczny środek wyrazu...nie jak w hotelu - każdy pokój architektonicznie taki sam płaski...choć graficznie nie bez wyrazu :)

Link to comment
Share on other sites

Hej.

Proponuję przemyśleć wentylację, i przejrzeć bardziej dobitnie stronę geberitu (wysokości, szerokości itp.) ogrzewanie rozumiem ze jest podłogowe….;)

Generalnie całkiem nie źle, jeżeli chodzi o stronę wykonania, bardzo ładny materiał drewna.(Okładziny) nie są to moje upodobania, ale pracuj jest ok.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy