Skocz do zawartości

obrazek na koszulce


thud

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

znajomy chce sobie walnac jakis obrazek na koszuli i teraz mam pytanka:

1. Sa jakies rozne metody drukowania? jesli tak to ktora jest najtrwalsza?

2. W jakiej formie dostarczyc takiej firmie obrazek (jaki format pliku, roz. itp)

 

Z gory dzieki za odpowiedz!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

można sitodrukiem - niektóre firmy oferują takie nadruki - kumpel ostatnio pokazał mi taką koszulkę - bodajże Pudzianowskiego w skali szarości na czarnej podkoszulce - sam się zdziwiłem, że można coś takiego uzyskać tą metodą.

Inny sposób to np. wprasowanki. Niektórzy malują po prostu farbami do materiałów - taka bardziej domowa robótka :) Jeśli coś z tego się nie zgadza proszę o korekta :)

 

pozdrówka

giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giorgione ma rację. Tyle, że sitodruk, czyli tzw. karuzela, ma bardzo małe spektrum palety barwnej, zaledwie kilkanaście kolorów, o ile wiem, i warto najpierw się do takiej firmy zgłosić i dogadać. Nie jestem pewien, czy nie trzeba przypadkiem grafy dostarczyć w wektorach dla rozbicia kolrów na uzytek matryc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

etam, w sitodruko mozna drukowac cmykiem wiec problemu nie ma, separacja wcale nie musi być związana z wektorami, nasycenie barw jest znakomite (gruba warstwa farby) a największa wada tej techniki to niska liniatura, do bodajze 100lpi (no moze poza jakimis wypasionymi sitami, tam mozna wiecej). Na koszulke jak znalazl, pytanie tylko czy sie oplaca jak chcesz 1 sztuke zrobic, raczej nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem strone firmy zajmującej sie tymi rzeczami i na sitodruk to chyba od 100 czy 200 sztuk zamówienia przyjmowali (kasowali za sztuke + przygotowanie matryc) więc jeżeli chcesz sobie koszulke dla siebie strzelić, to prasowanki chyba będą najlepszym wyborem (sam też chce sobie zrobić taką z avatarem, pojade sobie w niej na autodesk roadshow jak znowu będzie,forumowicze od razu mnie poznają :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

są też papiery do domowych drukarek pozwalające robić prasowanki, kiedys sie czyms takim bawilem, do tego w miejscach najmniejszego zadruku miała świecić w ciemności :) I świeciła, do pierwszego prania po którym porobiły sie fajne plamy, które oczywiście było widać tylko w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności