Skocz do zawartości

Scena 3D: Salonik


Eloy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zapoznaj sie z regulaminem i uzupelnij miniaturke teraz jest req !

 

Co do wizki to fajnie, nie wiem po co zakladales nowy topic :) mogles w tamtym starym robic dalej :)

 

Popracuj nad oswietleniem zeby wyciagnac wiecej z renderu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję minimalnie wygładzić narożnik tam gdzie ściany się na siebie nachodzą (chyba że to tak miało wyglądać to przepraszam).

Do scenki mógłbyś dodać jeszcze listwę podłogową, jakąś stylową lampkę na ścianie (widziałbym ją po prawej stronie), może jeszcze jakiś kwiatek w rogu na podłodze. Tak ogólnie to ładna praca, widać że ciężko pracujesz.

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomuś: CZY TY KIEDYŚ WIDZIAŁEŚ GI HIGH W V-RAYU?

pikSar: Wiem, mapowanie jest na razie w trakcie testów.

 

Mam Update ale narazie nie zamieszczam. Muszę dopracować. W updacie dodałem szafkę, roślinkę i listwę podłogową. Jak narazie dobrze mi idzie. Tak ogólnie to pokój moich rodziców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tafla szkła o gubości 8cm, nogi od stołu przechodzące pózny etap słoniowacizny, sofa po której można sądzić że zmieszczą się tam max 2 osoby...

 

Eloy: przykro mi to mówić, ale nie jest dobrze. świecznik wyszedł najlepiej, może dlatego, że poświeciłeś mu najwięcej czasu.

 

stolik to sztampowy, mało oryginalny pomysł jaki widzi się w co drugiej "pierwszej wizce" na tym forum. a szkoda, bo wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek katalogu meblowego aby zobaczyć coś co już nie będzie wyglądało aż tak standardowo:

kanapa + szklany stolik + TV + puchaty dywanik i ewentualnie panele EGGER'a na podłodze.

 

ujęcie na kąt "wnętrza" + światło zza kamery skutecznie rozwala jakąkolwiek plastykę i pojęcie przestrzeni w tym "wnętrzu".

 

skoncentruj sie na projekcie pomieszczenia a nie na chwili: a wymodeluje sobie sofę i jakoś wrzuce, może potem zrobie jakieś meble i też wrzuce.

 

zbuduj coś co będzie miało ręce i nogi i reprezentowało sobą coś więcej niż tylko kolejny "mój pokój" na max3d.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest ok, lecz musisz;

1.Poprawić podłoge, użyj UVW i daj jakiś ciekawy meteriałek ja bym preferował podłoge panelową z fajnym dywanikiem ;)

2.Sugeruję żebyś zrobił takie metalowe uchwyty pomiędzy szkłem a nogami, bo one wyglądają jakby lewitowały ;) http://i10.tinypic.com/2aag5e8.jpg

 

To chyba wszystkie moje sugestie. Powodzenia i miłej pracy życze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lustro wywal kompletnie bo nie widze powodu dla ktorego ono tam jest.

Połki w szafce maja rozne odleglosci od siebie i dziwnie to wyglada. Sama szafka wydaje sie wpozadku (przypomina stoliczek pod telewizor - tyle ze tam nie ma drzwiczek)

Napisze jescze ze jesli chcesz otrzymac bardziej realny reder to popraw proporcje...

 

PS: daj wieksze rendery bo nie widac mapowania na meblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rzuca sie w oczy to lustro (gigant) jesli masz w scenie sufit (bo sciany sa chyba tylko 2) to na jakiej jest wysokosci. Pozatym odnioslem wrazenie ze ta kanapa ma jakies 20-30 cm wysokosci a stol niewiele wiecej przez co nie ma gdzie wlozyc nog.

 

to nawet lepiej jesli odwzorowujesz istniejacy pokoj - poprostu trzymaj sie wymiarow i bedzie git.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomuś: CZY TY KIEDYŚ WIDZIAŁEŚ GI HIGH W V-RAYU?

 

widziałem dużo prac uwierz mi jestem tego pewny ale powiedz mi czy to takie trudne poszukać na forum gotowych ustawień rendera? mi sie wydaje że to jest banalne... praca ciągle jest na miernym poziomie niestety

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA ale agresor to jest śmieszne.... Eloy przyznaj sie że nie umiesz szukać wiadomości na forum... bo to jest śmieszne ja sie usmiałem;))

 

czekam na coś lepszego mam nadzieje że będziesz umiał korzystać z linku co dał Ci t0m3k Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..człowiek, który zmieściłby się na kanapie musiałby brać drabinę żeby do szafy sięgąć;)

-W stole zwęż trochę nogi, albo zrób jakieś np: wygięte.

hmm 2.."wszystko robione jak w realu". Weź tasiemkę maxa (create-helpers-tape)i zmierz wszystko noch mal (jeszcze raz), bo dziwnie to wygląda

hmm 3(ostatnie;)..Jak dasz więcej przedmiotów to może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... ja bym zaczal od poczatku, najpierw zrob wymiarowe pomieszczenie z oknem i drzwami i je oswietl a pozniej doloz obiekty. mebelki najlepiej modelowac z referek z neta albo z katalogu gdzie sa podane wymiary, np. robisz box'a o wymiarach mebelka a nastepnie zmieniasz jego tryb wyswietlania w Object Properties na Display Box i "zamrazasz" (Frozen Selected), dzieki temu masz klatke w ktorej docelowo ma sie zmiescic modelowany obiekt i dzieki zamrozeniu nie mozesz go przypadkiem ruszyc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności