Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

desktopsilosr3.jpg omnisiloiq1.jpg

 

www.sensable.pl

 

SensAble Technologies provides software and devices that add the sense of touch (haptics) to the digital world, including 3D touch-enabled modeling systems and the PHANTOMŽ line of haptic devices and OpenHaptics toolkit.

 

SensAble modeling systems are used for product design, medical and dental modeling, digital content creation, and fine arts. The PHANTOM force-feedback devices, which enable users to touch and manipulate virtual objects, and the developer toolkit, are used for simulation and training, robotics, and third-party development.

 

thefairygangbyalexhjg7.jpg

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano
Shogunie a czemu sie nie pochwalisz juz do konca? tylko zamieszczasz info o tablecie?

 

czyżby Shogun kupił sobie nową zabawkę? ;) zacnie zacnie. jak się na tym pracuje?

Napisano

Miałem okazję po testować takie urządzenie w pol-jap szkole w Warszawie. Ciężko się przyzwyczaić ,nie wygodnie się trzyma- poza tym ma niby to "odczuwanie powierzchni", efekt był taki, że piórko mi się wyrwało z ręki :) Ale ma potencjał...

Napisano

przykro mi to stwierdzać ale takie urządzenie to żadna nowość. Jest takie coś co się microscribe nazywa i działa z tego co mi się zdaje na tej samej zasadzie

Napisano

Nom, takie urządzenia są dostępne od dawna (w akcji pokazany jest w filmiku making of dinozaura do Pharaworld - za cholerę nie mogłem znaleść linka, ale może ktoś podrzuci). W każdym razie wydaje się to świetną zabawką, chętnie bym sobie coś takiego sprawił. Wie ktoś ile to kosztuje?

Napisano

krzyhhh: żeby zeskanować musisz mieć realny model. a skąd weźmiesz realny model w przypadku modelowania Goblina albo jakiegoś pterodaktyla? chyba że sobie wyrzeźbisz ale to się mija z celem.

 

nie bój się :) tradycyjny modelling nadal pozostanie :)

Napisano

Mysle też, że modelowanie CG w wielu przypadkach jest szybsze niż takie skanowanie. By cos zeskanowac trzeba wykonać realny model a potem go monotonie kawałek po kawałku skanować. Wielu grafików przez ten czas by cuda wymodelowali.

Napisano

No, juz jestem...

Thorgal chciał powiedzieć, ze niedługo sam będe na czymś takim pracował.

Leru, może i nie jest to nowość, ale ja o tym patencie usłyszałem niedawno i spodobał on mi się. :)

Co do modelowania tym, to ma to jedną zaletę: przy kolosalnych co prawda, wymaganiach sprzętowych, daje niesamowite możliwości precyzyjnej obróbki bryły.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności