Skocz do zawartości

SensAble - "tablet 3D"


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

desktopsilosr3.jpg omnisiloiq1.jpg

 

www.sensable.pl

 

SensAble Technologies provides software and devices that add the sense of touch (haptics) to the digital world, including 3D touch-enabled modeling systems and the PHANTOMŽ line of haptic devices and OpenHaptics toolkit.

 

SensAble modeling systems are used for product design, medical and dental modeling, digital content creation, and fine arts. The PHANTOM force-feedback devices, which enable users to touch and manipulate virtual objects, and the developer toolkit, are used for simulation and training, robotics, and third-party development.

 

thefairygangbyalexhjg7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem okazję po testować takie urządzenie w pol-jap szkole w Warszawie. Ciężko się przyzwyczaić ,nie wygodnie się trzyma- poza tym ma niby to "odczuwanie powierzchni", efekt był taki, że piórko mi się wyrwało z ręki :) Ale ma potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, takie urządzenia są dostępne od dawna (w akcji pokazany jest w filmiku making of dinozaura do Pharaworld - za cholerę nie mogłem znaleść linka, ale może ktoś podrzuci). W każdym razie wydaje się to świetną zabawką, chętnie bym sobie coś takiego sprawił. Wie ktoś ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyhhh: żeby zeskanować musisz mieć realny model. a skąd weźmiesz realny model w przypadku modelowania Goblina albo jakiegoś pterodaktyla? chyba że sobie wyrzeźbisz ale to się mija z celem.

 

nie bój się :) tradycyjny modelling nadal pozostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle też, że modelowanie CG w wielu przypadkach jest szybsze niż takie skanowanie. By cos zeskanowac trzeba wykonać realny model a potem go monotonie kawałek po kawałku skanować. Wielu grafików przez ten czas by cuda wymodelowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, juz jestem...

Thorgal chciał powiedzieć, ze niedługo sam będe na czymś takim pracował.

Leru, może i nie jest to nowość, ale ja o tym patencie usłyszałem niedawno i spodobał on mi się. :)

Co do modelowania tym, to ma to jedną zaletę: przy kolosalnych co prawda, wymaganiach sprzętowych, daje niesamowite możliwości precyzyjnej obróbki bryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności