Jump to content

Polski Renderer!!!!


Jackie
 Share

Recommended Posts

Chciałbym na szanownym forum poruszyć jak sądzę ciekawą kwestie. Nie mamy polskiego renderera! Niemcy mają mentala i FR, amerykany Prmana, niezapominajmy o szwedzkim HAKARENDERED ani afrykańskim ZuLu-render :) Na poważnie to sądze że mogę zebrać kasę potrzebną na rozpoczęcie prac nad takim softem chodzi o to czy znajdą się ludzie którzy gotowi są go napisać... Nie jestem koderem więc czekam na odzew ze strony wszystkich zainteresowanych - szczególnie fachowców. Ile kosztuje napisanie takiego Vray-a? Może nasz renderer byłby przynajmniej w w wersji basic na tyle tani że nie trzeba by piratować? Czekam na fanów open-source polish render. I zapraszam do dyskusji. Aha jak powinien się nazywać? Tylko nie Krakowiaczek-Render :)

 

Link to comment
Share on other sites

koszty:

- wieloletnia zanjomośc c/ c++( tak z 5.8 lat)

- świetna wiedza z fizyki i matmy( pozoim fizyki i matematyki - może i więcej - politechniki lub univerka i to rewelacyjnego)

- znajomośc grafiki 3d( jej wektorowego zapisu- było w magazynie 3d podstawy)

- okolo 3 lat czasu.

podsumowując

koszty są wielkie ludzie którzy mogliby to zrobic juz maja pracę a jak ich szukasz to walnij ten temat na listę dyskusyjną forum 3d

Link to comment
Share on other sites

Saygon ma racje, dobrze przedstawil koszta. Praca jest nie do zrealizowania. Nawet jesli by sie udalo stworzyc cokolwiek, to nie ma szans, zeby ktos uzyl takiego renderera majac mozliwosc skorzystania z Brazila albo FR. Taki renderer tworzyloby sie w sporej grupie okolo roku ale przy solidnej pracy.

Jackie, masz na to dziesiatki tysiecy Euro?

Link to comment
Share on other sites

A no w│aÂnie poco renderer... ? Skoro mamy ma│o kasy/czasu/ludzi/wiedzy* to mo┐e zrˇbmy chocia┐ shadera...

Zawsze co no nie....

 

*-niepotrzebne skreÂliŠ

 

 

PS. Ja akurat jestem na Politechnice i palŕ siŕ do roboty, ale za│o┐enia i ogˇlny projekt musi wymyÂleŠ kto inny.

PS2. JeÂli brakuje potencja│u naukowego to mam na roku kilku mˇzgˇw ktˇrzy dadz▒ se radŕ z ka┐dym problemem matematyczno-fizycznym.

Link to comment
Share on other sites

Guest Indorek

Jak to po co POLSKI RENDER???!!!! Ile razy ju┐ ten wspanialy narod udawadnial o swej sile ( fizycznej, psychicznej jak i umyslowej) ja bym chcial wspierac POLSKA NAUKE nawet zaopatrzylbym sie w legala, jesli byloby to dobre :D

Link to comment
Share on other sites

a czy da się zaimportować 3ds/max do niego ? z tego co jest w specyfikacji to wygląda ze importuje tylko siatki z trójkątów z LS lub trzeba napisać scene od zera w notatniku tak jak dla povraya, a wogóle to ten render napisany jest z myślą o Amidze (sic!)

 

Jackie, jak już masz te 150000 euro to daj chłopakom :), napewno ich to zmotywuje do dalszej pracy

Link to comment
Share on other sites

Marcoos, to nie jest dla Amigi (nie tylko). Chodzi o to, że ma to być render dla wszystkich platform. Marcoos czy ty w ogóle widziałeś kiedyś działającą Amigę, tylko naprawdę wykorzystaną a nie gry???

Mam nadzieję, że to był taki (joke).

Link to comment
Share on other sites

Widziałem Amige, ja mam nawet w piwnicy Atari 65 xe (serio) Pisząc że na Amige nie miałem nic złego na myśli :) po prostu troche to nietypowe pisać render z myślą o Amidze, z tego co się doczytałem pozostałe wersje powstały tylko przy okazji robienia go dla Amigi (skompilowali kod napisany na Amige pod linuxem)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy