Skocz do zawartości

Wirus...


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wirusem, którego nie potrafi usunąć Avast.

Otóż po otwarciu pliku rodem z osła (nie soft!), wyskoczyło mi taklie coś...

 

wirus6ec.jpg

 

Restart nic nie dal. Takie okienko mi wyskakuje co sekunda...

Mam wrażenie, że to jakiś program spamerski, zapewne nic złego kompowi nie robi, ale wkurza. Cale szczęście amm 2 monitory, więc póki co moge pracowac na jednym, bo nie da się funkcjonowac z tym okienkiem pośrodku...

Zarzuciłem zdalny skan MkSVirem, może coś da...

Pytanko: jaki antywirus dziala skutecznie i nie zamula kompa jak MkSVir?

Avast dal ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Piotrek czasem warto miec chociaz cos co ma monitor zeby wykrywalo i nie sciagalo wirow, a ze antywirus nie radzi sobie to norma. Kiedys myslalem podobnie jak Ty, dopoki nie mialem ostro zawirusowanego kompa :)

 

Nie wiem co Ci moge poradzic niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, banialuki :)

Możesz też pokazać loga z programu HijackThis.

Jeśłi nie masz, lub nie chcesz ściągać (malutki programik),

pokaż screena z listą procesów w tle, listę usług (przstawka services), listę z ostatnij zakładki programu msconfig.

Na początek powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale możliwe ze jest to jakaś odmiana Spyware'a, jeśli tak to objawem moze być spowalnianie pracy komputera (to dopiero uruchamia się po jakimś czasie). Żeby sprawdzić czy jest to Spyware możesz spróbować przeskanować kompa Spybotem (albo Sheriff Spybotem nie wiem dokładnie jak to się nazywa) , poszukaj w necie jakiś informacji o wyrzucaniu spyware'ów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje trzymac karton skopiowanych hdd pod biurkiem i w razie stresu skopiowac sprawny system ze wszystkimi przyleglosciami i porzadnie ksonfigurowanymi programami w miejsce stresogennego :)

 

skopiowanie calego twardego w RAW zajmuje jakas minute na 2gb, cala partycja startowa zawiera sie najczesciej meidzy 6 a 36gb... czyli najwyzej kwadrans :) a taki maly twardy dysk duzo nei kosztuje...

 

oczywiscei jesli nie macie kopiarki na wyposazeniu wlasnej firmy (a nie jest to rzecz tak tania zeby normalni ludzie kupwoali do domu d szuflady, najtansza prawie $600) mozna kupic sobie cala banda ze sciepy, i tak uzywa sie jej od czasu do czasu i do tego krotko, a reisntalacja systemu ze wszystkimi ustawieniami "tak jak jest" w ciagu kilku minut bardzo zmniejsza poziom stresu :) szczegolnei jesli uzywacie tych samych rzeczy, na przyklad system juz zainstalowanym i skonfigurowanym maxem, psem, przegladarkami, komunikatorami i czym tam jeszcze...

 

prawda ze piekna rzecz sformatowac i zaisntalowac od nowa w pare minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności