Skocz do zawartości

Scena 3D: Kuchnia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm, wszystko takie kwadratowe, kańciaste. To na pierwszym planie, to białe to co to? kosz, czy krzesło? :D

Chyba najlepsza podłoga. A czy to wszystko jest wymiarowe? Czy na oko robiłeś?

Na tym blacie nad piecem gazowym co to jest? czarna dziura? Zmień to :)

Czy te szafki się otwierają? Może to atrapy?

Jak na początek to podłoga jest bardzo dobra, reszte bym poprawił.

Stoliczek też może zostać, okno także, chodziaż jest bez klamek. To dla bezpieczeństwa dzieci?

Dolna część piecyka gazowego OKAY, ale te pokrętła wyżej są takie rozmazane...

 

/edit

ty masz lodówkę z drewna? Czy to szafka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyty możesz pomniejszyć o 100%;] a tak to prauj pracuj pracuj...haha ale co powiedziałem a tak na poważnie... to chrom pada...i coś dodaj do tej sceny bo ta meblościanka jest strasznie nudna i troche za długa...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się od razu za wszystko bierzesz ? Najpierw rozplanuj, wymodeluj, a potem reszta. Co do pracy, to szafki są mało praktyczne, a to nad piecem to jest płyta indukcyjna ? Za mała, najlepsza jest w kształcie kwadratu. Radzę, żebyś sobie podpatrzył meble kuchenne i sprzęt AGD na stronach producentów. Zrób jakieś szkice. Stół w rogu jest za niski. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

-po raz to wiszące szafki nie są tak głębokie jak te stojące [bo jak by tam pracować :]

-a po dwa to paneli (desek-czy co tam chcesz) nie układa sie w poprzek tylko wzdłuż... przy takich wymiarach mieszkanka ;)

 

dodaj listwe do tych klepek ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczal od poczatku...

 

- proporcje do niczego

- stol sie nadaje raczej do salonu

- lampke odwroc do gory nogami i powies pod sufitem ;)

- meble wymodeluj jeszcze raz, nie wiem jaka jest grubosc drzwiczek ale tak na oko to 5-7cm

- uchwyty na tych u gory przesun w dol a na tych na dole w gore, zeby latwiej ludziom bylo

- kuchenka (liczac pokretla) ma 12 roznych palnikow !!!

- blat ma material chromu?

- okno za male

 

najpierw wymodeluj pomieszczenie i meble potestuj swiatlo BEZ materialow, pozniej doloz materialy i dostroj swiatlo, doloz gadzety typu patelnia i garnek ktrore uprzednio wymodelowales i masz zapisane w innym pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka drobna porada, ustaw sobie skalę najlepiej na centymetry lub metry (byle nie kilometry).

Spróbuj robić wszystko wymiarowe. Wejdź na allegro.pl poszukaj ładnych mebelków, szafek i postaraj się zrobić tak jak jest na fotce i w wymiarach podanych w opisie.

Przydałby się mały bur... (bałagan) w pomieszczeniu, wtedy scenka jest bardziej real.

 

PS. Pytanie do innych:

czy opłaca się wymodelować dziesiątki różnych przedmiotów, posegregować je w folderach, a następnie podczas robienia jakiegoś budynku wstawiać te rzeczy wcześniej zrobione. Wyglądałoby to tak jak w simsach :).

Może ktoś stosuje taką technikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Tak ja wszyscy, sie podpisuje - proporcje leza.

Oprocz tego na Twoim miejscu zmieniłbym shader podlogi, za bardzo sie swieci i szkli jak dla mnie.

Keep on workin' :)

 

tigerjap: Ja staram sie tak robic. Przydaje sie pozniej i ulatwia prace. Aktualnie mam pokatalogowana jedna serie mebli BRW i rozne dekoracje. Kolekcja sie z czasem powieksza.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka ładna :)

Ten blat ma niezbyt ładną texturę, użyj może ciemniejszych texturek. Lub zrób z granitu ciemnego.

Jakiej wysokości jest stolik? Nie za niski?

Zrób też krzesełko jakieś....

 

/edit

krzesła, taborety zrób.... Zresztą dam ci coś, ja w maxie od dawna nie siedzę, ale jak zaczynałem przygode z maxem to zrobiłem brzydkie krzesełko, otexturuj je i może będzie okay.

http://www.speedyshare.com/837692954.html

 

A tu screen:

be9ae88169.jpg

brzydkie z wadami, ale zawsze coś

 

/edit

łap jeszcze uchwyty, są do niczego....

http://www.speedyshare.com/646628910.html

 

f9d7a074b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na kolejne screeny, miejmy nadzieję, że nasz kolega nie porzuci tego projektu. Co zaczął niech skończy. Trzymam kciuki

 

/edit

a ten mini screen na pierwszej stronce nie powiększa się... zmień to ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie moje jest takie czym otexturowac blat ten na meblach bo zrobiłem go spline i za kazdym razem gdy nakładam texture to to lipnie wygląda nawet uzyłem uvw map ale dale jest tak . jakies propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa na oknie się rypie,piecyk wygląda jak zabawka i textura podłogi mi nie pasi(daj jakieś fajne kafelki) i dodaj detali jeszce;d.I pozmieniaj choć te szafki bo każda identyczna:d

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej ci idzie, ale ten piecyk gazowy odpada, tak jak kolega wyżej napisał "zabawka".

Powoli kuchnia się zapełnia. Postaw kilka boxów z texturą okładki gazety dla kobiety lub okładką książki kucharskiej. Następnie możesz dodać jakieś śmieci typu: dwa pudełka tabletek np. apap i ibuprom, jakiś wazon z kwiatkiem lub bez :). Czekoladki lub bombonierkę, pudełko zapałek. Jeśli potrafisz to talerze brudne, noże, łyżki, widelce, komórka, filiżanka z kawą, mikrofalówka, toster, frytkownica, opiekacz, obrazek na ścianie, pudło chusteczek, ręczniczki papierowe, kran, mikser, alkohol, gofrownicę. Dużo możliwości.

PS. deska do krojenia (łatwo zrobić, a cieszy oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta butelka i ten kij, patyk, deska przy niej odpada... brzydkie :)

A ten klocek na podłodze też taki nijaki, nie wiadomo co to.

Do talerzy nalej zupy... :D pomidorowej lub barszcz.... rosołek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdro

to nie kwestia gustu tylko technicznych niedociagniec.

 

no wlasnie a ja sie nie moge oprzec wrazeniu ze z tymi opiniami jest calkowicie odwrotnie...

dlaczego ludzie np sie czepiaja ze stol nie pasuje?? uwazasz tadzio ze to techniczna wskazowka?

o np to: "piecyk wygląda jak zabawka i textura podłogi mi nie pasi(daj jakieś fajne kafelki) i dodaj detali jeszce;d.I pozmieniaj choć te szafki bo każda identyczna:d"

Btw, nie mam tu zamiaru nikogo obrazac, ale czasami sprawia wrazenie ze praca jest zupelnie do kitu jak sie czyta niektore komentarze, i tylko dlatego bo im sie a to kolor nie podoba, a to okno jest kadratowe a nie okragle itd...

 

Sorry za offtopic, ale taka jest moja opinia :)

 

Pozdro

 

P.S.: Wlasciwie tadzio, to sie Ciebie ni tyczy. Ostani post rzeczywiscie byl na tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak trzymaj, widać różnicę więc warto

więcej rzeczy i będzie super

 

Zmień widok za oknem i popraw oświetlenie (chyba) i tę butelkę po winach, tanich sikaczach belzebubach wywal oraz tą deskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności