Skocz do zawartości

Fotografia: 25.09.08 nju


colgatte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Fotografuję już od jakiegoś roku, a moim kochanym canonem 350D dopiero od wakacji.

Swoje prace zamieszczam tu i tam oczekując konstruktywnej krytyki i wartościowych porad, ale jak dotąd nie znalazłam dobrego miejsca, aż do czasu, gdy wielce sz.p. Drakula nie nakazał mi zajrzeć tutaj. No więc jestem (już wiecie, kogo ewentualnie zbesztać za sprowadzanie osób niegodnych :}).

Wrzucam kilka moich najnowszych zdjęć i nie mogę doczekać się Waszych komentarzy,

pozdrawiam,

colgatte.

 

 

ISO:400:

1. F/5,6 czas: 1/25 s

3. F/4,5 czas: 1/3 s

4. F/10 czas: 0,6 s

Edytowane przez colgatte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy na forum :)

 

Pierwsze zdjęcie ma potencjał, ale kadr jest nieciekawy, na pewno o wiele lepiej by wyszło jakby sfotografować te misie z przodu, a nie pod lekkim kątem. Na pozostałych fotografiach podobają mi się kolorki, było coś ruszane w PS ?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, witraże były podkolorowywane, jednak staram się w tym ograniczać.

Co do kadru miśków, to nie brałam frontowego kadru pod uwagę, cholercia no, teraz ciągle zastanawiać się będę, czy nie byłoby lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jeszcze uciąć ten kawałek betonu, to on głównie zaburza całą kompozycję, a zdjęcie jest dobre, bardzo ciekawe kolory i faktury się pojawiają.

Pozwoliłem sobie zrobić wizualizację tego o co mi chodziło, przyciąłem jeszcze górę lekko, dla zachowania równowagi.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Vorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek szczerze powiedziawszy po tej obrobce tez srednio widze to zdjecie :) jak dla mnie teraz kompozycja troche legła przez uciecie miskowi nog :]. Dla mnie z lewej strony jest za malo wolnego miejsca. Wogole pomysl fajny ale wykonanie cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to tylko koncept, taka mała próba :) Chodziło mi o to żeby skupić uwagę na miśkach i szybie a pozbyć się tego betonu, który mógłby zostać ale jeżeli kadr by był inny.

 

Warto to zdjęcie zrobić jeszcze raz, a przynajmniej podobne, troszkę poeksperymentować, pobawić się kadrem, bo motyw jest warty uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka polega na określeniu, co takiego nie pasuje, Wiggles. ;-)

 

Tymczasem zapraszam do popastwienia się nad klatką z załącznika.

W Photoshopie pozbyłam się tylko trochę koloru.

4 s

F/3,5

ISO: 400

 

[edit]

Vorek, oczywiście, jak tylko będę mieć okazję, spróbuję się zakraść i znów pofocić, ale raczej wątpię, że się trafi.. :{

 

no i sorry za koślawą ramkę, ale już nie mam siły zmieniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- ty wrzucasz zdjecie a my mozemy powiedziec co technicznie jest nie tak, ja przynajmniej nie jestem w stanie powiedziec czy mozna bylo to zdjecie zrobic lepiej bo nie widzialem calej sytuacji na zywo, ale powiem jak ja bym to sprobowal zrobic.

 

Jak dla mnie w zdjeciu z miskami sa 2 opcje jakie mozna brac pod uwage:

 

1.) zostawic framuge okna ale tylko pod warunkiem ze bedzie to zdjecie symetryczne tj. framuga bedzie jakby dolna ramka zdjecia, tyle ze tu teraz sprawdzilbym dwa rodzaje ustawienia- podlozyc cos pod miski zeby nie zaslaniala ich framuga lub sprobowac z zaslonietymi. Trzeba tylko uwazac zeby zdjecie nie zrobilo sie "plaskie" i pokombinowac z ustawieniem miskow tak zeby zdjecie bylo jakby przestrzenne.

2.) wyrzucic framuge ale w calosci zostawic miski

Nie wiem czy zrozumiales o co mi chodzi bo ciezko to tak wytlumaczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ciągnie cię ta fotografia. Canon 350D to potężny sprzęt którym można sporo wyciągnąć. Witraże całkiem ciekawie wyszły. Podoba mi ten dynamizm kolorystyczny połączony z efektem kalejdoskopu.

 

Misie to całkiem niezła metafora niezbyt udanego dzieciństwa. Zamglone i zapłakane szyby mogą symbolizować dziecięcy świat i jego problemy, dwa małe misie to symbole beztroski i miłości, zamknięte za grubą szybą szarych problemów.

 

Tak jak radzi kolega Vorek: tnij bardziej zdecydowanie i bardziej na wprost. Kątowe ujęcie pozostawiło zbyt dużo śmieci w kadrze, niepotrzebnie odciągając widza od głównego tematu.

 

 

Klatka schodowa... każdy chyba robił coś podobnego. Sepia całkiem miła, niezbyt udane pozycjonowanie przez co kadr leci na prawo. Wykorzystaj bardziej ten temat. Zrób z tego coś niestandardowego, coś co wniesie nieco świeżości w pojęcie schody.

 

 

Ogólnie całkiem nieźle :) Witam na forum i zachęcam do postowania kolejnych fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój wątek spadł już na drugą stronę, myślę, że można by coś tu wrzucić.

Kilka z wczorajszej wycieczki do ZOO z Deusowatym.

Dalsza część na dniach, jak znajdę chwilkę.

 

1. Chiropterologicznie ;-)

xxx070514deusowezoo022rkg7.jpg

 

2. Szynszyle sny:

xxx070514deusowezoo032rmv8.jpg

 

 

3. Co intryguje fenki?

xxx070514deusowezoo036rbm2.jpg

 

 

4. Boćki:

xxx070514deusowezoo040rma5.jpg

 

 

5. Za szybą inny świat:

xxx070514deusowezoo078jgm5.jpg

 

 

6. Przyczajony kroko ukryty dyl. xD

xxx070514deusowezoo150rio5.jpg

 

 

7. Kaa:

xxx070514deusowezoo157pyo0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzisz czasem poza "ladnie wyszly"? :P ;)

 

w pierwszym uciac to biale na dole, drugie skadrowac lekko wyzej i miszcz foty! (no, procz akredytacji ;)) ;]

 

No i kolejny się czepia :p nie byłam wczoraj w zbyt dobrym nastroju, a chciałam jakoś pochwalić zdjecia bo mi się podobały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tunel to popularny temat i ciężko o odkrywczość przy jego fotografowaniu

tutaj niestety też jej nie ma

dodatkowo (imo) sam kadr wydaje się mało ciekawy

jak to się mówi: taki pstryk

...dziadek za to dobrze zauważony i fajnie wykonany

jeszcze lepiej prezentowałby się, gdyby był elementem serii przedstawiającej ludzi na tym dworcu - może warto się wybrać kolejny raz i dorobić cały cykl ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colgatte, wrzuć jeszcze coś "na ząb";D bo jeszcze się nie nacieszyłam;)

sprzęt masz, talent masz, jeszcze trochę wiedzy zyskasz i świat jest Twój!

powodzenia;)

 

ps:

1)krokodyl rulez

2)zebry (choć powielane)-bomba! (paski i ich układy nigdy nie zejdą z obiektywów;))

3)dziadek jest klasą samą w sobie,ale może jakiś tryptyk,czy jak mówił everyman ?

4)pierwsze technokratyczne,industrialne,czy jak zwał-tak zwał schody (bardzo dobrze oddany efekt)-tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój temat ZNOWU spadł na drugą stronę i nikt już tu nie zagląda... dorzucam dwie prace, po których możecie jeździć ile dusza zapragnie!

hf! :D

 

Fotel najpier sHDRowany, potem potraktowany tak jak miś.

Coś mnie ostatnio wzięło na ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci natura wychodzi, wszystkie zwierzęta w wątku fajne.

 

Może warto o własnym serwerze pomyśleć? Niestety nie mogę Twojego bloga otworzyć a zdjęcia z imageshack niemiłosiernie długo się ładują u mnie.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellou!

Wrzucam kilka pikawek z dzisiaj. Jakoś tak miałam ochotę zrobić kilka fotek w ten sposób, dla zabawy i ćwiczenia kompozycji zdecydowanie bardziej, niż z powodów ahtystysznych. o_O

Bardzo ciekawa jestem komentarzy i porad, gdyż w kilku miejscach imo są tragiczne niedociągnięcia i nie wiem, czy są AŻ TAK WIDOCZNE i oczywiste, ani jak się ich pozbyć.

Z góry dziękuję za komentarze (aha, i żeby mi nie było przykro, pojazdowy post musi zawierać jakieś miłe słowo ;p)

 

Jedziem:

1.

img8192kadrvu1.jpg

 

2.

img8201bwaq6.jpg

 

3.

img8204kadrcw3.jpg

 

4.

img8206kadrph6.jpg

 

5.

img8215kadrog1.jpg

 

 

6.

img8218stempehq4.jpg

 

7.

img8219korektaskazjs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności