Skocz do zawartości

Bitmapa jako tło , problem z rozmiarem


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

W bmp mam zapisane rzuty techniczne przedmiotu.

 

Aby łatwo przenieść ten przedmiot do 3d wklejam go sobie jako tło do Rhino.

 

I tu pojawia się problem , wielkość bit mapy jest konwenterowana do rozmiaru jakizaznacze. Nie da się tak zrobić aby wkleił bmp taki jaki jest bez konwersji wielkości , bo mi się wymiary gubią

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tu raczej chodzi o wymiary na rzutach agred88. No najlepiej jak sie zna wymiary rysunku w mm co moze byc czasami trudne do ocenienia co zrobic moze w Psie czy innym wziasc jeden wymiar zaznaczyc sprawdzic wymiary w pixelach przeliczyc przez caly wymiar rysunku potem w rhino stworzyc prostokat juz w mm i wniego go wpisac. Musi sie udac ale odchylki moga byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący . Program odpaliłem jakaś godzinę temu i sie edukuje.

Mam 3 PL trial.

 

Dobra jak się nakłada tekstury ?? W właściwościach obiektu mam dostępne nazwa,warstwa, kolor -> nic nie daje. Jakie jednostki przyjmuje Rhino cm mm czy pixele ?

 

 

Mozilla mi się coś gryzie z skryptami na forum i dorobiła te kolorki. Nie dałem rady tego zmienić . Nie mogę korzystać z pasku edycji tekstu na forach :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal jednak wersje eng. jak ktos juz kiedys stwierdzil ze potem ciezko jets sie na forum dogadac a PL wersja to jest jakis smiech na sali ale twoj wybor.

Jakie jednostki chcesz mm, cale, stopy i inne i nie nakladaj zadnych tekstur to nie 3dsmax. I tu zacznie sie problem jezykowy ale nakladasz na dany viewport przez Place Background Bitmap tworzac wczesniej prostokat w wymiarach wyliczonych w PSie czy innym programie 2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo orginalnie grid jets ustawiony co 1mm max 100mm od srodka wiec jak dajes 945mm to jedziesz daleko poza grida. w opcjach rhino w generalach jest zakladka Grid tam sie wtedy ustawia to ile sie potrzebuje i z jaka dokladnoscia.A o poczatku zaczynajac jak otwierasz rhino i nie jestes pewien na jakich jednostkach jedziesz to otwierasz nowy plik i z tample files wybierasz jednostki ktore ciebie interesuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Rhio posiada jakieś narzędzie ułatwiające kładzenie tekstur ?

I inna sprawa mam triala , nie ma wersji studenckiej ?

Grafike 3d mam tylko w tym semestrze nie da się jakoś zrobi z triala pełniaka .

 

Jak połączyć 2 krzywe ?? Jest dla nich akcja typu boolean ?

Próbuję użyć opcji join ale wyskakuje polecenie nieznane.

 

 

 

Narysowałem sobie figurę przy pomocy polilinii ,krzywych i teraz mam problem jak to do kupy połączyć i obciąć zbędne elementy. A później zrobić z tego bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kładzeniem tekstur w Rhino jest problem-właściwie same problemy. Chyba, że masz jakiegoś prostego boxa albo inną łatwą bryłę. Rhino to właściwie modeller.

Wersja studencka jest ale kosztuje około 900 zł.

2 krzywe łączy się poleceniem join-muszą się stykać końcami. Boolean jest tylko dla powierzchni i brył.

Jak w 2D narysowałeś szkic figury to używasz narzędzi takich jak join, trim, split itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join nie działa pewno dlatego że to trila. Czy istnieje jekiś sposób na tego triala powiedzmy z ciemnej strony mocy ??

 

W środe powinienem dostać softimage , głównie będziemy się tym posługiwać.

 

Nie wiem jak się sprawdzi ale nadal chciałbym coś ruszyc z rhino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jekiś sposób na tego triala powiedzmy z ciemnej strony mocy ??

takie pytanka to chyba nie tu, a Rhino powiem ci ze mozna nauczyc sie w miesiac, join na pewno dziala bo tez mialem triala i dzialal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane angielskie i polskie , tylko teraz polska zamieniła się na angielską.

Z polskiej korzystałem tylko żeby obcykać gdzie co jest.

 

 

 

Problem sie sam rozwiązał . Przy wklejaniu "tła" można zaznaczyć obszar albo poddać wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności