Skocz do zawartości

Postać 3D: Angelina


Paper_nr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Już chyba piąty raz próbuję poderwać tą Panią ;p ale pierwszy raz pokazuję efekt :) jak na razie niech to będzie po prostu Angelina może jak zacznie przypominać tą piękną Panią :) to zmienię tytuł na "Angelina Jolie" :)

 

Dopiero raczkuję w 3d więc jeśli tylko znalazłem odpowiedniego tutka to korzystałem :) siatka prawdopodobnie nie taka jak powinna być ale niech już tak zostanie :) to co ja zauważyłem to broda do poprawki :) co jeszcze? no właśnie tu zaczyna się wasze zadanie :)

Wszelkie porady, rady, krytyka mile widziana :)

 

Oto efekt dotychczasowego skrobania:

 

40936338yi3.jpg

 

1rdu2.jpg

 

Końcowy efekt chciałbym żeby wyglądał mniej więcej tak:

 

jolie105kv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

usta skopane, to samo nos. Brak loopów wokoło ust. Widać że zaczynałeś od oczu.

Taka rada: Od ogółu do szczegółu. Ty za wszelką cene chcesz miec skończone zanim doszedłeś do reszty głowy. To się zemści w uszach, szyji, szczęce.

Pamiętaj, że nie trzeba tylu edgow aby uwydatnić pewne cechy charakterystyczne. Najpierw, skończ ogólny zarys głowy by mieć porządna siatkę, potem zagęszczaj. Delikatnie i równomiernie aby uzystać detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moje uwagi:

-kształt głowy, bardziej okrągły

-zlikwiduj trójkąty, zamień na loopy (usta, nos)

-łuki brwiowe zbyt okrągłe

-krawędzie nad ustami wyżej

-trójkąty na szczęce widać

Pracuj dalej, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna warga trochę za bardzo podniesiona do góry (wygląda trochę jak zawieszona na nitkach w miejscu pod nosem). Usta powinny być nieco bardziej spłaszczone a kąciki ust możesz delikatnie wysunąć na boki. Poza tym modelujesz "po zdjęciu" czy spoglądasz na referkę i na czuja ? Jeśli to drugie to proponuję tworzyć po tym zdjęciu które wrzuciłeś a następnie na wyczucie zarysować kształt głowy,powinieneś wtedy uniknąć większości błędów technicznych które znajdują się na twarzy, ale to już tylko moja propozycja, prawdę mówiąc nigdy jej nie testowałem, jednak myślę że warto taką metodę wykorzystać.

 

Pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Gordy - usta są w trakcie poprawiania, a co z nosem? jest kompletnie niepodobny?,siatka skopana? (pytanie rytoryczne :P), dzięki za komenta :)

adam_m - dzięki, wszystkie rady biorę pod uwagę ale nie zawsze wszystko udaje mi się to poprawić :)

charlie - dzięki, modeluję "po zdjęciu" własnie z tego które zamieściłem ale brakuje fotki z profilu więc z resztą jadę tak w połowie na wyczucie :)

 

Mam nadzieję że uda mi się dzisiaj wrzucić cos poprawionego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest główka którą zrobiłem jakiś czas temu

 

headwirehs2.jpg

 

Jest dosyc prosta bez fajerwerków. Nadaje się idealnie do sculptu i mam otwartą drogę do dalszego jej uszczegółowiania.

 

A tu masz kolejną robioną na Dominance war II:

 

headwire1mh4.jpg

 

Ja mam mnóstwo referencji, właśnie siatek, sculptów, anatomii. Polecam obskoczyć fora i wyszukać sobie siatki i uczyc sie z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Gordy - zrozumiałem o co chodzi :) własnie jestem w trakcie poprawiania siatki tak żeby przypominała naturalne rozłożenie mięsni :) mam sporo siatek z których korzystam, jakiś czas temu był taki wątek poświęcony siatkom (spora ilość pomocy :) w jednym miejscu ) nawet starałem się robić według referek ale potem wyszło jak wyszło :), dzięki za pomoc :)

oo79 - broń Boże, nic nie zmieniaj, avator cud, miód, malina ;p

Gomez - większość z tych zdjęć mam, nawet mam więcej ale mimo to i tak wypatrzyłem kilka fotek które pierwszy raz widzę, dzięki bardzo

 

upa raczej dzisiaj nie będzie bo jakoś brakowało czasu ale jutro postaram się coś pokazać

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

tadzio - wielkie dzięki, tylko szkoda, że wcześniej się do tego nie miałem ale kiedyś na pewno się przyda :)

..::Krzysiek M::.. - dzięki, no mam nadzieję, że jednak ktoś oprucz ciebie będzie tu jeszcze zaglądał :)

 

Poprawiłem siatkę, teraz chyba lepsza chociaż pewnie w niektórych miejscach za gęsta :) Jeszcze sporo przesuwania, dodawania, usuwania itp ale chyba jestem na dobrej drodze :)

Podobno w związku Jolie i Pita ;p jest jakiś kryzysik więc może uda mi się coś zdziałać :D

 

Wszelka krytyka i pomoc mile widziana :)

 

33b5265ce93c8db6.jpg

f2b32c60a8d25f32.jpg

2248302b16b2b480.jpg

f5c0181924ad19ae.jpg

 

a698dc7dd7a36300.jpg

 

pozdrawiam

patryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nos moim zdaniem zrobiłeś ciut za małe

usta powinny być jeszcze odrobinę większe i bardziej dziobowate

(i niech mi jeszcze ktoś wytłumaczy co wy wszyscy z tą angeliną macie, przecież taka julia roberts jest dziesięć razy ładniejsza od niej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

adam_m - jak na razie dwie różne kobiety ale mam nadzieję, że z czasem moja Angelina i ta zrobiona spjajnami będzie przypominała jedną i tą samą kobietę :)

Ania - usta będą poprawione, dzięki. Co do porównania Roberts do Jolie to się nie zgadzam :) Ja bym powiedział, że Jolie jest 10x ładniejsza od Roberts :)

Gordy - heheh, racja :)

adam_m - najseksowniejsza gwiazda wszech czasów? no może i tak ;p

charlie - zgadza się mirror :) to źle?

..::Krzysiek M::.. - przed zrobieniem screen'ów po prostu zapomniałem tego połączyć :) następnym razem będzie lepiej :) chyba ;)

 

za niedługo kolejne kolejne poprawki do wglądu:) w pierwszej kolejności chcę zrobić dobrze "front" a później zajmę się resztą głowy

 

pozdrawiam

patryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację, zlikwiduj krawędzie które są zbyt gęsto poukładane - wokół ust, na ustach, nosie, pod nosem i na brodzie. Reszta twarzy ma właściwą gęstość na tym etapie pracy. Zacząłeś zagęszczać zanim nadałeś właściwy kształt twarzy. Trochę się wymądrzam ale rysuję od kilkunastu lat i wiem że zawsze tworzy się od ogółu do szczegółu, nieważne czy to rysunek, malarstwo czy rzeźba. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności