Skocz do zawartości

Problem z neo


Dawcio_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po tygodniu przyjeżdżam do domu i nieostrada chodzi jak krew z nosa, na maxior.pl obrazki raz ładuje raz nie nawet google sie dłużej ładuje niż zwykle też macie takie problemy, czy mój komp znowu świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To może jest w trakcie pobierania aktualizacji lub czegoś takiego.

Sprawdź, czy nie masz jakiegoś syfu na kompie.

Kiedyś kuzynowi też okropnie wolno chodziła neo - okazało się, że miał jakieś śmieci w systemie, które łączyły sie gdzieś przez net i mnóstwo danych przesyłały wykorzystując prawie całą przepustowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz oczywsice przeskanowac sie np spybot'em (na pewno cos znajdzie :)), na obecność jakiegos spyware/adware itp, ale mysle ze nie w tym problem.

w sprawie wolnego działania neostrady nie jestes odosobniony, dotyczy ona bardzo duzej grupy użytkowników tej uslugi.

Przetestuj swoje łącze na http://www.numion.com.

Download i upload za pewne bedą w normie, ale latencja tragiczna np 1000ms.

Niestety wina lezy po stronie TP i jedyne co mozna zrobic to poczekac na reakcje TP. Podobno sytuacja w marcu ma sie poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zykle korzystam z narzędzi systemowych do "diagnostyki" systemu:

- przeglądnąć przystawkę services (usługi), aby zobaczyć, czy nic tam żadnej dziwnej usługi

- menedżer zadań, zakładka procesy - nie powinno tam być niczego, niewłaściwego.

- msconfig - można sprawdzić zakładkę autostart, by się upewnić, że żadne niepowołane programy się nie uruchamiają przy starcie systemu. Jeśli są, należy wywalić skrót z folderu Autostart w menu start, albo z rejestru.

 

Na początek tyle :)

Jeśli masz jakiegos firewall'a (ja mam np. Kerio personal firewall), mozesz także przeanalizować jakie programy łączą się z Internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,14-ter ok sciagam spybota moze coś się uda z znaleźć dzięki:D

piotrek- a z tym menedżerem to jaki proces moze byc niewłaściwy można to do tego dojść?

w autostarcie wszystko pasi dzięki

ps teraz sie jakoś rozkręcił i chodzi lepiej, ale niewiem na jak długo, już przynajmnie obrazki ładuje normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można dojść.

W swoim systemie wiem, co powinno być i kiedy uruchomione.

Pokaż screena z procesmai, to się może coś wymyśli.

Ale jeśli już chodzi dobrze, a o system dbasz, to nie powinno tam być niczego niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych procesów masz.

Tak jak pisałem - w swoim systemie bez problemu się orientuję, bo wiem, co mam poinstalowane, jakie usługi działają w tle etc.

Przyjrzyj się tym wpisom:

usnsvc

wuauclt

ComComp

Save

ezprint (chyba od drukarki, jakiś sterownik, ale pewności nie mam)

lxcecoms

lxcemon

TaskBarIcon

CnxMon

devldr32

Dla mnie te wyglądają dziwnie, ale to nie koniecznie śmieci - mogą to być jakieś demony obsługujące urządzenia (drukarki, skanery), czy programy antywirusowe czy różne takie inne. Zależy co masz w systemie...

Ten TaskBarIcon dla mnie dziwnie wygląda, ale to także może jakiś program, który kiedyś zainstalowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wchodze do neta i znowu tak powoli powyłączałem te procesy i to samo, ani troche sie nie poprawiło przinstalowałem neo tez nic nie daje, ja już niewiem co z tym zrobic chyba zostaje mi tylko telefon to punktu tp, może ktoś jeszcze ma jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i po dość drugiej przerwie braków problemów z neostradą od jakichś 3 tygodni noestrada chodzi tragicznie, są momenty ze idzie w miarę dobrze, ale w większości chodzi tak wolno ze google się ładuje z minute nie mówiąc o innych stronach, na początku myślałem ze coś u niech znowu ale po 3 tygodniach zwątpiłęm i pisze tu z nadzieją, że ktoś mi pomoże, spyboty antywirusy już poodpalałem i cos tam znalazlo ale szybkości neostrady nie zmieniło ma ktoś jakieś pomysły co by można pokombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności