Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak patrze na wasze prace od dłuższego czasu i powiedziałęm sobie DOŚĆ ! Też coś musze zorbić -mój pierwszy w życiu \"speed\" i wogóle pierwszy rysunek wykonany na tablecie (aż sie dziwie dlaczego dopiero teraz) Zobaczcie i ocencie. 30 minut roboty:

 

plotek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bardzo dziękuje za miłe słowa. Chyba zaczne działąć coś w tym kierunku. Kiedyś rysowałem ołówkiem i bardzo żałuję, że przestałem. Może w najbliższym czasie coś wam pokaże z tamtych prac. Musze to tylko poskanować. A jak będę miał chwilę czasu to znowu coś namarze w PS i wam pokaże.

mw4d -fajny wodospadzik, tylko jak dla mnie troche za dużo czerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle prac leandera a ja sie nie wypowiedzialem? ;)

 

1, przedostatnia i ostatnia zdecydowanie ponizej Twojej normy, starszny bałagan i mało czytelne postaraj sie tak nie \'mazac\' raczej mysl nad kazda plama i linia zeby potem nie bylo takiego metliku. Reszta prac naprawde spoko, szczególnie przypadla mi do gustu panna z trawka choc tak jak giorgione powiedzial zupelnie nie pasuje :) widze ze siegnoles po jakiegos zwariowanego brusha ktory wprowadzil do twoich prac wiekszej szybkosci i swobody. Praca \'Zamyślenie\' także świetna sama twarz i ręka jest dosyć dopracowana i dodana tam jest jakotaka głebia reszta ciała \' odwalona\' i niepasuje do twarzy i reki chociaz jeden cien dodac i bylo by odrazu lepiej. Podsumowujac calkiem spoko czekam na wiecej :). Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander...nie wiem jak Ty to robisz...raz widze prackę która urzeka a za pare chwil potrafish kolejną pracką zepsuć to co zrobiłeś w poprzedniej...uważam że 2 ostatnie prace z tymi babeczkami byłe do d...(sorki :))ale teraz ta ostatnia totemowa...taka ma clime i bardzo mi się podoba...i znowu o Twojej przedziwacznej twórczości nie mam jednoznacznego zdania :D

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Phantoma jesli chodzi o pracki leandra :)..od perfekcji do kompletnego kiczu :P...ale to tak jak z gotowaniem :)...jak sie ma swoj dzien to mozna z niczego zrobic COS a jak sie ma zly dzien to nawet majac dobre produkty mozna cos schrzanic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, sam tego nie rozumiem. Faktem jest jednak, że lepiej mi idą prace malowane w dzien niż o 4 w nocy :)

 

Ogólnie malowanie to dla mnie na razie odkrycie i bardzo przyjemne oderwanie od innych obowiązków, więc bardziej eksperymentuje niż przejmuję się jakością. Moze nie powinienem wrzucac czesci prac. No i muszę się wziąć za jakieś tutki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie wzorowałem się żadnym tutkiem...nigdy nie malowałem po zdjęciach albo ze zdjęć...nigdy nie przeczytałem żadnej książki na ten temat...heh nie ma się czym chwalić...ale myśle że samą obserwacją dużo można się nauczyć a ciekawiej jest samemu obserwować nisz nauczyć się tego co kto inny zaobserwował i wylał na papier...ale to taki Oftopic :) zresztą who cares...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie po zdjęciach to oczywiście pomyłka, ale myślę, że malowanie ze zdjęć jako referencji to jednak dobra technika nauki. Nieco zastępcza ale skuteczna. Na początku nie potrafiłem, nie miałem odwagi zrobić niczego z głowy, teraz zacząłem to łapać. Dzięki speedom proporcje też już zachowuję znacznie lepsze, co wyraźnie przekłada się na rysunki żywych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem owsze...ale na zdjęciu najczęściej nie widzisz wszystkich źródeł światła...cienia...wszystkiego co wpływa na scene...co moim zdaniem jest troche dziwne do nauki jeżeli nie ma wszystkiego wytłumaczonego i tego jeszcze na dodatego się nie rozumie...(jeśli chodzi o źródła światłocienia ofcors)...a obserwacja to jush inna sprawa...no i gust twórcy tesh jest ważny :P ale co ja tam wiem na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie głośno gdybam:)...zastanawia mnie to że ludzie uczą się malować ze zdjęć...defakto nie wiedząc dlaczego światło, zagięcia i cienie rozchodzą się na zdjęciu w ten lub inny sposób...chodzi mi bardziej o rozumienie tego co się robi...tak jak z matmą :) chociash czasem ciężko zrozumieć każdą kreskę, każdy cień...czasem trzeba czuć...

 

heh...widzisz DruG nie musisz mnie rozumieć bo sam się zapętliłem...za dużo na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mw4d, ucho położyłeś zupełnie, butelka ma ciekawą kreskę co by nie mówić, a najlepszy Twój jest na razie wodospad. Keep working :)

 

A tu kolejna praca farbami wodnymi.

 

mal-10-01-2004.jpg

 

Aha, tym razem to oczywiście \'life drawing\', oryginał 70x35 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... no i sie stalo zamieszczam swoja pierwsza prace na tym forum... no moze nie pierwsza bo kilka pojawilo sie juz w bitwie 2d [fotomontarz] ale pierwsza od zera zrobiona myszka [nie mam tabletu ;-(] w corelu... zastanawialem sie co zrobic i porwalem sie na speed painting... oto moje wypociny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności