Skocz do zawartości

[arch. wnętrz]Kibelek dla singla


Ryjas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Generalnie to ja sie nie znam na 3d studio więc średnie renderki rzeczywiście.

A sam projekt to próba stworzenia minimalsitycznego kibelka w minimalistycznym mieszkaniu dla osoby którazbt wiele od mieszkanianie wymaga.

 

Probowalem zaprojektowac przestrzeń otwarta i jednoczśnie w calości doświetloną bezpośrednim światłem dziennym.

 

To całe wnętrze co tu widać to ma byc w założeniiu całe mieszkanie, kawalerka

 

Rendery sa speiprzone ale juz mi sie ni chce poprawiaca projekt poszedł tak czy siak i raczej nic nie wygrał bo nikt nie zadzwonił z cersanitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28600742kx6.th.jpg

 

moz ei wyniki sa 14 ale to czy ktos juz wygral to juz wiadomo i pewnie ci co cos wygrali tez juz wiedza. ja tam nie liczylem na wygraną ale gdzies mi po bani chodzil taki projekt a przeciez dla klienta to ja tego nie zrobie nie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio mi sie podoba Twoj koncept na lazienke na tegoroczna edycje, zeszloroczny byl bardzo ciekawy no i zdobyl nawet wyroznienie :)

Projekt jako koncepcja sama w sobie ciekawa, ale widzialbym to w innym wykonaniu, poniewaz to rozwiazanie zajmuje duzo niezdefiniowanej przestrzeni, poza tym singiel caly czas bedzie obijal sie o sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. nie wiem dlaczego uważasz ze to zajmuje duzo niezdefiniowanej przestrzeni. jak na moj gust to wiesz to sie wtapia w przestrzęń, która tak czy siak byłaby zajęta i niepotrzebnie zdefiniowana. idea jest na planszy ujęta w ideogramie.

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy... ale ten "projekt" to straszny gniot ...

 

Nie postarales sie chyba przy niczym, materialy kicha - zestawienie tych kolorow drewna, bialego stolu, betonu? na podlodze w "lazience", gdyby nie kuchnia to mogloby robic za taka lepsza cele wiezienna :).

 

Funkjonalnie to olales wszystkie zasady jakie mogles,

 

wchodzac do tego mieszkania wpada sie na ten kafelkowy naroznik z umywalka ?!

 

a "design" no tym wycieciem w suficie podwieszanym to dales czadu.

 

Chwilowa impotencja architektoniczna czy po prostu pol dnia, byleby klepnac cos na konkurs ... ? ;)

 

Pzdr Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mówie, że się nie znam na architekturze. no dobra może troche. ale łazienka w takim ustawieniu zajmuje strasznie dużo miejsca. jakby wszystko było montowane zwyczajnie na ścianach, to na oko zajęłaby przynajmniej o 1/3 mniej miejsca, którego jest i tak mało. inna sprawa to ustawienie kibelka. no ja jakoś bym się niekomfortowo czuł siędząc na kiblu i patrząc w róg pokoju. i jeszcze jedno. siędząc na kiblu mógłbym pomachać osobom wchodzącym do pomieszczenia. a to nie jest fajne :P

 

co do samej wizualizacji jak dla mnie średnio. pomijając ziarno jest zwyczajnie ciemno, co dość dziwnie wygląda w połączeniu z przepalonym widokiem za oknem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Projekt miałbyc swoistą prowokacją.

Cersanit nie postarał się o zaden bardziej konkretny temat, a zarzucił całkiem niezłe nagrody. Irytuje mnie takie podejscie.

Wydaje mi się, że ten projekt jest meganowatorski i nikt mnie nie przekona że jest inaczej ;)

Jako młody aktywny męzczyzna, nie potrzebuję nic innego niż kuchnia, łóżko i kibel z prysznicem. ba nawet 30 m2 to tez juz zbytek. nie będe przeciez robil zwykłego ciemnego kibla bez okna.To nowatorsko zrobie cośna przekór i na odwróti taki jest ten kibel. ściany na odwrót, posadzk ana odwrót. i nawet światło jest.

 

Czytałem kryteria ocen i jedno z kryteriów to nowatorstwo. Z kolei inne funkcjonalność. Zeby zrobić coś funkcjonalnego nie ma sensu byc nowatorskim, szczegolnie jesli chodzi o kibelek np w kategorii łazienka popularna, albo rodzinna. Zeby zrobić coś nowatorskiego czasami trzeba iść na pewien rodzaj kompromisu z funkcjonalnością. Tak więc zapachy muszą iść na pokój.

 

W tamtym roku wygrała jak na mój gust nienowatorska łazienka i nawet chyba nienajbardziej funkcjonalna jakie widziałem. Także z czysto ideowego punktu widzenia ten konkurs jest totalnym szitem.

Ps

 

Obym się mylił i na konkurs wpłyna same nowatorskie funkcjonalne i piękne rozwiązania które będa porywać wyszukanym użyciem produktów cersanitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co robić prace na konkurs gdzie wygrywają szitowe projekty?

 

Słuchaj no to pokażmi nowatorski projekt łazienki w kategorii łazienka dla aktywnego mężczyzny.

 

Byłem w tamtym roku na wystawie konkursowej i naprawdę zauwazyłem że te projekty jakby wrzucić je do kupy to jedna wielka groteska.

 

 

Tu rośnie trawa w kiblu tam, ścianami są trzciny. A do tego wszystkiego płytki cersanitu.

 

 

Nie chce popadac w jakieś histerie i nie chciałbym żeby ktokolwiek na forum to robił. ten projekt nie jest tego wart. Ale uważam że jest wart konkursu Cersanitech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co robić prace na konkurs gdzie wygrywają szitowe projekty?.... Ale uważam że jest wart konkursu Cersanitech.

 

Warto chyba oddawać najlepsze rzeczy jakie jesteś w stanie zrobić inaczej po co oddawać prace?

Nie mowie o łazience którą oddałeś ale o podejściu do projektu.

 

chyba że z wyrachowania zrobiłeś projekt pod to co wygrywa w cersanicie, jeżeli tak to zwracam honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche sie nie zgadzam. Najlepsze projekty rzadko kiedy wygrywają;)

 

Ja staram się wysyłać prace, z wyrazistą ideą. Nawet jeśli to bardoz idiotyczna idea.

 

W tym projekcie idea jest jaka jest, ale w moim przekonaniu jest wyrazista( przynamnije tak mi się wydaje)

 

 

Nie będe jej bronił, bo nie ma sensu. Sama się widocznie nie broni.

No ale tak to jest jak się próbuje poszukiwać nowatorskich rozwiązań dla sracza. Wszystko już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe jej bronił, bo nie ma sensu. Sama się widocznie nie broni

super że bronisz, projekt jak projekt, jeden taki drugi inny, najgorzej jest projektować coś do czego nie jest się przekonanym.

 

ps: ja nie komentowałem pomysłu bo mi nie wypada (też startowałem), chodziło mi tylko o podejście do samego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie wystarczyłoby obrocic caly ten blok sanitarny o 45 stopni i zrobiloby sie znacznie wiecej przestreni. niczym nieuzasaadniony jest ten skos.. tworza sie tylko niepotrzebne ciasne przejscia pomiedy krawedzia bloku a sciana. ale generalnie jak na tak male mieszkanko to nie jest zle. lubie takie kompaktowe rozwiazania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ryjas, w tym roku dales ciala...

 

i podejscie tez juz nie studenckie - nie masz juz tej pasji tworzenia rzeczy nowatorsko-studenckich ;)

hehe tak to jest - praca zmienia ludzi... dlatego ja w tym roku sobie odpuscilem konkurs ten i akupunkture. te cale konkursy sa do d*&* ;) ale czekam na motlawe - to jest cos, co mozna robic w sumie. powazny kawalek chleba.

pozdro Michal i wez sie w garsc. masz troche racji odnosnie tych konkursow.. ja sie w pelni zgodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności