Skocz do zawartości

LD - świadomy sen


Razi91

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno niezła rzecz:D Niby zwykły sen, a można się uczyć, zobaczyć swoje myśli, wyobrażać, trenować itd podczas spania!

 

W czasie snu człowiek co chwile śni, ale nic z tego nie pamięta. Jednak w czasie tych snów, wykonujemy pewne odruchy, nawyki, które wykonujemy na jawie. Jest to jeden ze sposobów uświadomienia sobie, że śnimy i przeniesienia się w świat własnej wyobraźni.

 

Świat snu jest chaotyczny - brak harmoni. Np. Wystarczy podczas snu popatrzeć 2 razy na zegarek, a pokaże inne godziny, nawet jak nie minie tyle czasu. Normalny człowiek, gdy takie coś zauważy zacznie coś podejrzewać, ale podczas snu nie mamy takiego odruchu. Ten odruch trzeba się wyuczyć w realu i powtarzać sobie, że "może mi się to śni...". Jest to tzw. RT (Reality test - test rzeczywistości). Są także inne, ale ten jest najpopularniejszy.

Innym sposobem na wejście w świadomy sen jest siła woli. Również dobrym, ale długim sposobem jest próbowanie zapamiętania jak najwięcej szczegółów ze snów.

Najbrutalniejszym sposobem, jest czekanie... Nie są potrzebne żadne testy rzecywistości. Trzeba się położyć, nie ruszać i se w głowie liczyć.... zachować świadomość. po pewnym czasie widzi się halucynacje, ale szybko mijają i śnimy ze świadomością tego.

 

Sam osobiście tego jeszcze nie doświadczyłem, ale może spróbuje.

podobno można se wyobrazić wszystko. Przydatne przed rozpoczęciem jakiegoś projektu::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że już był wątek na ten temat... chociaż mogę się mylić :)

To LD fajna sprawa :D Na necie są różne kursy jak świadomie śnić, chyba zacznę się tego uczyć :D

 

EDIT

 

no tak, hcpiter3d potwierdził, że był już taki wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności