Skocz do zawartości

Scena 3D: miasto


tr!ckle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym nadmienić ze jestem, moznaby rzecz, srednio-poczatkujacy w te klocki :D dlatego prosze o wyrozumialosc no i przede wszystkim - rady.

 

Wymyslilem sobie ostatnio zarys scenki, ktora przedstawiac ma uliczke miasta stylizowanego mniej wiecej na XIX wiek. Zza zakretu ma wyjezdzac furmanka z dziadem na pokladzie i stosem siana. Dookola maja byc kamienice itp.

 

Jak do tej pory wymodelowalem sama furmanke.

Prosilbym o ocene moich wypocin oraz podpowiedz jak zrobic stos siana ;] poniewaz nie mam co do tego pomyslu, myslalem nad scatterem ale moze jest jakis mniej zasobozerny sposob? Niestety moj komp dosyc leciwy jest :/

Z gory dzieki za pomoc

 

P.S. Update'y nie beda zbyt czeste, gdyz pracke robie w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

 

Nawet nie wiem co napisac :P. Malo i jeszcze raz malo. Wydaje mi sie ze zaczynasz od du... strony. Bez obrazy. Moze daj pierw wstepny szkic, chcialbym zobaczyc jak Ty to sobie widzisz. Gdzie, co i jak ma wygladac. Co do siana to nie pomoge Ci bo nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac. Daj wiecej to napewno znajda sie osoby chetne do komentowania. Narazie jak juz wspomnialem za malo tego jest. Max roboty 10 min

 

Pozdrawiam Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej jutro postaram sie cos dodac do tego na razie ze szkicem moze byc trudno ale postaram sie cos w tym kierunku uczynic :D teraz sie pewnie zabiore za kamieniczki

 

A jesli chodzi o furmanke to jaka ona wedlug was jest? Moze cos powinienem poprawic?

 

Z gory thx za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furamnka jak furmanka, troche koła zbyt obłe, powinny mieć chyba kanciaste krawędzie, a poza tym jak Ty chcesz to do konia podczepić? :p powinny być dwa dyszle, czyli te belki po prawej i lewej stronie konia i tam to mu sie jakoś zaczepia, koń to nie samochód, nie ma haka z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ja ze wsi jestem :p takie wozy czasami jeżdzą i nie widziałem jeszcze takiego z jedną belką, te co pokazaliście na obrazkach to sobie stawiają działkowicze z warszawy na podwórkach jako dekoracja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprawilem juz kola w furmance mam nadzieje ze juz bedzie ok. Zaczalem robic kamienice, na razie ogolny zarys budynku i otwory sa zrobione.

 

furmanka3.jpg

 

kamienica1.jpg

 

kamienica2.jpg

 

 

a tutaj kamienica na ktorej sie wzorowalem:

 

http://www.projekty.elblag.pl/jpg/kamienica%20wrzeszcz.jpg

 

postaram sie zrobic podobne rzezbienia o ile skill mi na to pozwoli :D

i cierpliwosc

 

 

pozdrawiam,

tr!ckle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj mialem troche czasu wiec postanowilem zajac sie plaskorzezbami. Na razie zrobilem te miedzy pierwszym a drugim pietrem jednak cos mi w nich nie pasuje.

 

 

rzezbienie1.jpg

 

rzezbienie1siatka.jpg

 

 

Robilem to z boxa i wlasnie nie jestem pewien czy slusznie. Ponadto na laczeniach ze sciana cos nie za bardzo to wyglada. Jakies sugestie, podpowiedzi? ;] Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj Turbo smotha do modelowania a mesh smotha do renderowania .... (możesz miec 2 na raz tylko w meshu ustaw na render a w turbo na preview)

 

Lepiej jest w turbo poniewarz możesz miec bardzo DUŻO poly i kąp da rady a mesh smoth w renderze powniewarz obiekt w mesh smothu ma mniej poly jak w turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to jest msmooth z editable poly ;], ale chyba faktycznie macie racje ;]. A bump odpada bo chcialbym pocwiczyc modelowanie wiec bede to meczyl ale raczej nie dzis bo juz zmeczony jestem po robocie.

 

btw. thx za pomoc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności