Skocz do zawartości

WIP - \"Wędrówka w poszukiwaniu zaginionego grzyba\"


Cpt.Obvious

Rekomendowane odpowiedzi

To całkiem dziwna pracka, tym bardziej ze motyw na którym się opiera jest jeszcze bardziej wykolejony.Swego czasu testowało sie umiejętnosc pisania prozy i cięzko mi powiedziec z jakim skutkiem, marnym zapewne. Być moze kiedys zeszytowe niedokonczone opowiadanie \"opublikuje\" licząc bardziej na zrozumienie sensu i charakteru postaci. Puki co rozpoczynam pracke, a byc moze cykl prac odnoszacych sie do tejze bajeczki.

 

Nie wiem czemu ale czegos mi tu brakuje i chyba chodzi o drzewo. Prawdopodobnie w kadr dorzuce jeszcze jedna znacząca postac,ale to musze przemyslec, bo nie wiem w którym miejscu wypadłaby njlepiej :)

 

Tak czy inaczej zaczynam i czekam na oceny. Nie szczędzic gorzkich słów to nie cukiernia gdzie sprzedaje sie słodkie ciasteczka.

 

I tak na koniec, duzy wpływ na pracke ma Clannad, a szczególnie \"the angel and the solider boy\" z znanej angielskiej bajki. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heheeh, stworek w worku (jezu, jak to sie nazywalo. Kajko i Kokosz zawsze to nosili ;) ) rzadzi ;)

 

Heh, to lubie:)

 

Jak dla mnie postac moglaby byc w innym miejscu, niz centrum. Nie wiem, czy on idzie, czy stoi. Dziwnie...

 

Poza tym landryna na maxa, jakbym zjadl... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepięne !! Ja też tak chcę !!

Postać jest w dobrym miejscu...ale uważaj jak jak będziesz chciał dozucic jeszcze jedną postać...może całiem zepsuć (też polepszyć) limat pracy...

 

Originally posted by Tiger1313

Nie wiem czemu ale czegos mi tu brakuje i chyba chodzi o drzewo.

 

Możesz dodać więcej \"głębi\" drzewku...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaaasnie, tobolek! Dzieki Kru ;)

 

Tak sobie pomyslalem, ze naprawde landrynkowo ma ten gandalf. Z tylu drzewo, symbol domu, bezpieczenstwa i spokoju. Przed nim plot i przestrzen, nieznane, ktore jak widac zapowiada sie calkiem przyjemnie. Wiatr wieje w plecy, niebo sliczne - grzyb sam sie znajdzie.

 

Nie musze chyba nic wiecej mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem głębi drzewku i przesunąłem bohatera, kru to nie gandalf tylko Xyntes:) No i nie jest hobbitem tylko chochlikiem, tylko całkiem nietypowym. Cholera moze kiedys skusze sie zeby zarzucic skan bo przepisywac to mi sie wybitnie nie bedzie chciało :P

 

Puki co małe poprawki i czekam na dalsze komentarze :) Być moze dorzuce jakas małą postać czy to dziewczynki czy cuś wciąż sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uno - to tu masz taki piekny przyklad sielankowego obrazka w twoim klimacie:

 

http://seegmillerart.com/Images/digital/page/image3.html

 

do paintera 7 jest dodawany tutorial o tej pracy, a tu taki przyklad wzorowania sie na niej zrobiony przez Mime ( niezly, chociaz juz nie tak udany jak praca Dona ):

 

http://www.evermotion.org/images/gallery/green_fable.jpg

 

 

No i twoj przy tych zapodanych wypada troszke blado, przedewszystkim przegioles troszke z kolorami, nie dawaj wszystkiego na maksymalna saturacje bo oczy szczypia:) No i doskwiera brak tla, tak jakby ziemia konczyla sie zaraz za krasnalem. przydal by sie tez wiekszy kontrast miwdzy cieniem a swiatlem i tu zauwaz ze cien gandalfa kladzie sie inaczej niz drzewa i plotek. Krasnal idzie prawie pod slonce, wiec kontrast musi byc spory, a swiatlocien bardzo wyrazny. No i calosc jest troche plaska, brakuje przestrzeni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigle : \"to nie gandalf tylko Xyntes\". :P.

Tiger : Co do pracki to ladne, troche shreka, trochę bajeczki dla dzieci ogolnie fajny klimacik. Xyntes jest zaplaski i nie ma takiej glebi jak np. tobołek, dzrewo powinno rzucac cien na Xyntes\'a bo gałęzie są tuż nad nim, zamiast błekitnego tła dał bym tam porośniete wzgóże ( przez ż czy przez rz :D ), Albo domek al\'a hobbit. Wiecie taki pagurek w srodku dzwi itp. cien pierwszego pala od lewej jest zwrocony w inna strone niz inne. No chyba tyle. Sam kazales mi wypatrywac blędy w prackach :DD . Ale ogolnie jest cool. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj obrazek dona iście świetny, ale nie o to mi dokładnie w mojej pracce chodzi:) Błędów jest sporo i duzo do zrobienia, a sama pracka w paru kwestiach dopiero sie tworzy, tak czy inaczej dobrze ze to piszecie, bo ta sama tendencja wychodziła u mnie przy garbatym, a to zły nawyk i trza z nim walczyc. Powalcze z obrazkiem, byc moze prakuje stonowania barwa zimna w miejscach gdzie lezy cien, hmm czy tak?

Co do Xyntesa, to nie robiłem z nim od momentu szkicu i narazie siedziałem nad otoczeniem, fakt trza mu dac cienie, bo narazie sa na nim tylko kolory. Planuje dorzucic do pracki skacząca przed bohaterem wiewiórkę :) no i myśle co by do tła dać, być moze pracke poszerze po lewej i dodam majaczący w oddali ropoczynający sie ciemny bór? ;) Bardziej zależało mi by droga prowadząca od drzewa (trafne strwierdzienie druga - dom ) wiodła na przestrzeń otwarta, co chciałem wyrazic przez czystosc, równość i tajemnicę która moze sie kryć kadr za praca (nie wiem czy do końca mi sie to udało) fakt jednak ze balans lekko w prawo poszedł co trza naprawic.

To tyle:) Nic innego jak do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej relane, mniej bajkowe. Nie zależy mi na dotrzymaniu realizmu, tylko pewnego nastroju, troszkę niedośięgnionej utopii, trochę zapomnianego dzieciństwa i dzięcięcych niespełnionych marzeń. Mimo tego dzięki gotham bo Twoja szybka przeróbka nasunęła mi pewne rozwiązanie, a to cenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Gothama jakaś głębsza i ciekawsza, ale faktycznie \"odbajkowiona\" i trochę jesienna, więc zostałbym przy cukierkowej.

 

A, niezależnie od zamieszania jakie wywoływał na obrazku - piesek preriowy był boski :D Jeszcze go gdzieś koniecznie wykorzystaj.

 

A co tam siedzi w worku? (chyba, że to niespodzianka:) )

 

* EDIT

sorry - w \"tobołku\" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zroznicuj kolor lisci i trawy, tylko jeden odcien zieleni w PSie masz:)?, no i nie ma co, gothamowa kolorystyka jest ciekawsza, wiesz, mozesz dac jakis akcent o takiej wykwaszonej saturacji a reszte przygasic, no i jak juz pisalem daj cos za ta laka, jakis 3ci plan, bo to wyglada jakby sie poza ta laka czasoprzestrzen zalamywala i powstala ogromniasta przepasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione pracki Gothama i Bigleba sa fajne ale urealnione, a Tigera sa takie fajne :)...zwlaszcza ta zielona trawka, ma swoj klimat...mnie na przyklad od razu przeniosla w inny swiat :). A jak popatrzylem sie na poprawki Gothama to od razu zepsul mi sie nastruj bo taka cholerna jesien zobaczylem, natomiast u Biglebowskiego to czy przypadkiem nie za ciemna ta korona drzewa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigle, przeróbka jest bardzo fajna i realistyczna, ale nie o to mi w pracce chodziło, stąd moje upory :) Oczywiście kompozycje zwalilem troche i nizej poprawki, z ciepłych barw rezygnowac jednak nie chce a na siłę z tego LOTR nie zrobie ;) To nie ta bajka. No i rzeczywiśie koloru drzewka z trawa nie zróżnicowałem i miedzy innymi to mnie cały czas gryzło, no i nieszczęsny chochlik, wczesniej nie w ta strone troche poszedł, skubany :)

Drug, element niepokoju to czarny kot z fajka, którego widzi \"coś\" w worku. Czym jest to coś sami zgadnijcie :) Co do pieska, wcale nie uciekł, tylko sie w trawie schował [lol2]

 

No i nizej sama juz pracka, nadal czekam na komentarze bo te do tej pory były mi bardzo potrzebne:)

 

journey6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger...ja to ci zazdroszczę...pełno szczegółów, dobrych pomysłuw....no i ten Twój warsztat...ahh...

 

Nawet nie ma, czego się uczepić...;D

Możesz tylko poprawić te zboże...żeby było bardziej realistyczne

 

PS. A kto to się chowa za drzewem ?? :)

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tiger. Na wstępie powiem że bardzo mi się podoba to, że starasz się uzyskać taki klimat trochę odrealniony:-)Fajna pracka! Jeśli chodzi o moją ocene to moim zdaniem krasnal:) jest zbyt blisko centrum obrazu. Z lewej strony obrazu żółta trawa (kojarzy mi się ze zbożem) i w sumie na całym obrazie masz bujną trawę w różnych odcieniach, a może by tak jakiś kamień, który odciąży prawą stronę? A może fragment miedzy, gołej ziemi...nie wiem i może trochę się czepiam bo prosiłeś o krytykę a nie o słodzenie. Pozdrawiam i będę z ciekawością śledził co wykombinujesz:) Ps. w poprzednich wersjach te motylki i listki były mniej widoczne albo ich było mniej i moim zdaniem było lepiej.Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wszystko wygląda, świetny klimacik (masz rację co do LOTR), jednak po ostatnim updejcie uznałem że też się wypowiem.

 

-Ten kotek z fajką sprawił, że kompozycja totalnie przeszła na prawą stronę, lewa przestała być potrzebna, a nie oto chyba chodzi. Moim zdaniem piesek był całkiem dobry, musiałbyś jednak odwrócić mu łepek, tak by spoglądał na chochlika i wydawał się wołać: \"No stary rusz się\" (jeżeli masz psa to pewnie wiesz o jakim spojrzeniu mówię).

 

-Kolorki teraz rzeczywiście znacznie lepsze.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przytonowales troche, i dobrze:) kotek to juz naprawde zbytek, i mozesz z powodzeniem dodac jakis calkiem masywny element po lewej stronie ( lub rozlozyc korone drzewa zeby kladla sie przekatna na obrazku). Wciaz uwazam ze nie zaszkodzi przesunac gandalfa na lewo. Czyli w sumie nie mowie nic innego niz reszta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak dla mnie rewelka ale jedna rzecz mnie irytuje..Ten liść, który niby to wisi na kapeluszu Gandalfa...to tak jakby czarodziej podąrzał w siną dal bo chciał dogonić tego liścia:)Poza tym jak napisałem wcześniej-praca ma ciekawy klimat:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zywe, bajkowe kolory bardziej pasuja do konwencji pracy. przerobki byly bardziej raelistyczne(jesli chochlika mozna nazwac realistycznym;d) ale mi sie bardziej podobają te bajkowe kolorki. Martwi mnie tylko to ze praca jest jakaś taka pusta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liść to wybitnie czysty przypadek ;)

Natomiast czegos mi w pracce brakowało i gryzło mnie to całą noc prawie. Taki głupi pomysł mi wpadł i postanowiłem dac niewielki niewyróżniający gadżet. Nie wiem czemu ale mnie to jakos w całosci uspokoiło.

Tu wersja dla oczu:

 

journey3.jpg

 

A tu pełniejsza rozdzielczość (1600x922):

 

Wędrówka w poszukiwaniu zaginionego grzyba

 

Pozdrawiam i czekam na dlasze opinie:) Ale powoli chce juz tą pracke skonczyc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!! Ciekaw jestem jaka jest historyjka do tego:) Te kotki to może parka lubiąca fajki, a w tobołku Gandalf porwał im cały miot [lol2] Jeśli chodzi o kompozycję to dla mnie bez zastrzeżeń - podoba mi się ten bajkowy klimacik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal pusto! wpadlem na genialny pomysl w tle nieba daj 40% optycy kamienne wzgorze jak w kolorado w kreskówkach z kojotem byly takie :) i tam np. gniazdo orla albo cos. Puszciuchno jest obrazek idzie na prawo a oczy przyuciaga pustka.

 

BTW dzurgales trawe 1px brushem czy photoshopowym standartdowym brushem trawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy brush trawy masz na samym początku wipa reszta normalnym półmiękkim brushem, 9-12, to samo tyczy sie liści:) Co do gór swoje zdanie powiedziałem juz powyzej, za bardzo koliduja z całym pomysłem i dusza pracy, nie chce ich:) Nie chce LOTR ani temu podobnych, wole zboże, otwarta przestrzeń, lekki wiaterek wiejący w plecy...symbole nadające pracy charakter wędrówki nie wyprawy,czegos co zapowiada sie niewinnie a o dalszej częsci mozna snuć przebajeczne historie. To nie epopeja, tylko bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Rozumiem Tigera w 100%.

 

Jest bardzo dobrze... nie wydaje mi sie, zeby kompozycja byla zwalona... Tak jest wlasnie ok... widac, ze przed ludkiem jest otwarta przestrzen, cos co ma sie za chwile ukazac... To nie bedzie (jak mniemam) jeden obrazek, to cala historyjka... nie kazdy art musi miec symetrie w kompozycji by byl dobry... ten sie broni... tak mysle... zboze w tej rozdzialce jest troche sie gubi, natomiast w tej wiekszej jest jest ok - koty tez zyskuja na \"realizmie\"... Acha moglbys troche rozwichrowac ten plotek... zrobic tak by wygladal jak sklecony z badyli, a nie z desek... bardziej szczegolowy (cienie)... moze jesli go zrobisz bardziej ciekawym, to odwroci uwage innych od braku symetrii obrazka

 

Pozdrawiam i czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sig, zupelnie nie chodzi o symetrie, i wcale nie optuje za symetria, nikt nie kaze postawic drzewa po drugiej stronie, poprostu zamknieta w rame powierzchnia ma swoje wymagania, teraz drzewo zabiera uwage od krasnoludka, a lewa strona jest pusta i jasna i nijaka, ot wystarczy flipnac obrazek w poziomie zeby zobaczyc jak drastycznie zmieni sie sytuacja.

 

Tig, odwarzniej, odwarzniej, to jest tak ze jak nie chcesz w prawo, to jedz w lewo, byle konkretnie, jak niechcesz nic ruszac po lewej stronie to powieksz obrazek i dosztukuj troche przestrzeni po prawej, sposobow jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia Bigle ma racje - Tiger zrób odbicie w lewą stronę, zobacz jak to się ma ogladając obrazek w odbiciu lustrzanym - to zawsze się sprawdzało w ciężarze i proporcjach obrazka. Oglądnij go jak Alicja :D w krainie czarów (taka mała parafraza) to na prawdę dużo daje - wyrównałeś drzewo, podniosłeś krajobraz z lelej strony - ale to jeszcze nie równoważy obrazka - tam po prostu brakuje mocnego akcentu, lub jak napisał Bigle z prawej strony przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę krasnal nie leży... gdy patrzę na rysunek prawie cała uwaga skupia się na krasnalu (cała pracka jest cool i ma masę punktów które są w stanie zawiesić wzrok na dłuższą chwilę) a tam jakoś \"pusto\" Nie wiem czy to brak detali, czy brak siły wyrazu tego skrzata... bo niby umieszczony w centrum uwagi i rzeczywiście ciągnie swoim magnetyzmem, a gdy już przyciagnie to okazuje się że wcale nie ma na co patrzeć... przepraszam że trchę brutalnie ale tak czuję...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności