Skocz do zawartości

[Animacja 3d] The Scientist [WIP]


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Cześć,

wczoraj byłem zmuszony ją oddać, więc wrzucam animację przygotowaną przez koło Mediaframe na Ogólnopolski Międzyuczelniany Studencki Konkurs Grafiki Komputerowej, organizowany przez AGH.

 

Mottem i tematem przewodnim konkursu było zdanie:

"Nie można zostać wybitnym Uczonym nie będąc chociaż trochę Artystą" (Leonardo Da Vinci).

 

Nie jest to wersja finalna, jednak tak, jak pisałem, musiałem już oddać animację. W planach mam dość mocno popracować nad montażem i dodać SFX, ale myślę, że koledzy z zespołu nie obrażą się za pokazanie jej Wam.

 

Oprócz mnie przy powstawaniu animki brali udział Obywatel (Michał Gamrat), Szampek (Tomek Kurgan), Draco (Michał Czaicki) i Hersztu (Paweł Hersztowski).

Nie bądźcie zbyt srodzy - animacja powstawała przez 4 miesiące między zajęciami, a deadline był przekładany 2 razy, co wymusiło na nas sporo skrótów, które później okazały się niepotrzebne.

 

Zapraszam do zasysania:

http://student.agh.edu.pl/~mati/konkurs_agh/The_Scientist_%5bWIP%5d.avi [110MB, DivX]. Chwilowo mam problemy z wydajniejszą kompresją materiału, ale jak tylko będę miał dostęp do mojego drugiego kompa postaram się wrzucić animkę na youtube i google. ..a później jeszcze nad nią popracować :)

 

PS> Jeśli chodzi o animacje to był nasz totalny debiut, więc nie bijcie zbyt mocno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze co rzuciło mi sie w uszy to Dany Elfman ;) muzyka baardzo podbija odbiór na +

Obraz jest nieco "sztywny" tzn. jakiś taki oldschoolowy ze tak powiem...brakuje mu klimatu ;) Jak wyglądał u Was proces postprodukcji? z drugiej zaś strony rozumiem ze nie to miało być załozeniem. Animacji ludka jak dla mnie brakuje pewnych detali (np. ujecie z ręką wodzącą po ksiązkach) Fajnym skrótem jest przejście (w myśł hasła rzewodniego) z obrazu do szkiców, ale moim zdaniem mozna było użyć jakiegoś bardziej znanego dzieła, no ale to tylko taki mały myk. Całość spoko, ale jak sam napisałeś nie jest to jeszcze finał na tip top wiec mozna przymknąć na te rzeczy oko. Najfajniejsze jest to ze macie siłe i chęci. Powodzenia w szlifowaniu animki zatem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak już Mati wspomniał jest to nasz debiut w dziedzinie animacji. Ja chciałem tylko dodać, że zdaję sobie sprawę z błędów w animacji postaci i niestety musiałem się na nie zgodzić ze względu na zbliżający się deadline. Tak naprawdę film, który znajduje się pod linkiem jest efektem niewielkiej części pracy, jaka została włożona w projekt (przynajmniej w moim przypadku). Bardzo wiele czasu przepadło na usuwanie błędów, które co chwila się pojawiały. Także można powiedzieć, że więcej czasu przepadło na samo umożliwienie renderowania niż na stylizację, czy w ogóle efekt wizualny. Projekt zakładał animację postaci, włosy, a do tego rendering z użyciem globalnej iluminacji – był on więc dosyć ambitny jak na osobę, która nie miała z tym wcześniej do czynienia. W pierwszym stadium animowałem postać nie wiedząc jeszcze o stałych kluczach (w character studio). Później dane mi było krążyć w kółko z animacją (tym razem nie z mojej winy) ze względu na błędy w character studio, które zostały poprawione w ServicePack’u 2. Następnym problemem był rendering – pliki z animowaną postacią (poszczególne sekwencje), oraz plik z pokojem zajmoway po ok 50mb, więc o mergowaniu można było zapomnieć, o czym również przekonałem się na własnej skórze. W końcu udało się osiągnąć jakieś rozwiązanie, efekt jaki jest – każdy widzi ;-)

 

Mimo wszystko jestem zadowolony z całego przedsięwzięcia, pierwsze koty za płoty. Jest to dobry punkt wyjścia do dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie to prezentuje wszystko, ale ;) Animacja - dobrze, ze obywatel zdaje sobie sprawe z bledow, zobzczymy jak pozniej bedzie z tym. Przydala by sie poprawa takeze skina przy ramionach bo razi O_o. Troche taki dluuuugiii ten poczatek mozna bylo to rozegrac o wiele szybciej z tymi literkami. Ogolnie nie ma tu kopa.. jakby filmik trwal 15 minut no to trzeba by bylo juz po kawke siegac, no ale rozumiem, ze takie bylo zalozenie na konkurs. W filmiku sa momenty kiedy wszystko wyglada full profeska a czasami jakby z innej bajki byla animka.. no wiadomo deadline. Gratuluje przedewszystkim ukonczenia projektu w czasie a takze kooperacji w wiekszym gronie. Mam nadzieje, ze forum doczeka sie jeszcze wersji finalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Klimat... jest na początku w holu, podczas wyskakiwania tych wszystkich wzorów, w hangarze, nie wiem tylko co jest nie tak z tym pokojem po którym porusza się postać, ale coś mi tam nie gra - nie wiem czy oświetlenie czy materiały :/ - pewnie specjalnie trochę mniej dopracowaliście pokój, żeby animacja wyrabiała ? (sądząc po postcie Obywatela). Nie wiem czy dobrze widzę :), ale ludek ma chyba źle ustawione envelopy ? Tak jakoś dziwnie mu się to ramię w łokciu zgina i w kolanach również :), ale Ok, nie będę już biadolił o animacji postaci :). Jestem przekonany, jeśli będziecie poprawiać ten filmik, że oprócz animacji postaci warto by było pokombinować z oświetleniem (pracownia) lub materiałami (też pracownia :P) i dynamiką animacji (np. przewracanie kartek książki). Ale ogólnie bardzo fajnie, widać, że włożyliście w to sporo wysiłku :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same sławy robiły ci muze do filmu:) Chwali się bo przynajmniej przyjemnie się słucha:) Oj, Zdecydowanie 30 sek na motto to o jakieś 27 za dużo. Imo pomysł na film jest odczapny, bo ani nowy ani z sensem, już chyba nawet lepiej by było jak by pomysł na samolot zobaczył siedząc na klopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Same sławy to robiły grafę ;P Jedyne co mam akurat na swoją obronę to to, że do projektu przystąpiłem już po wybraniu scenariusza ;) Ale tak na serio nie wydawał mi się jakiś totalnie bezsensowny. Wizja była zaiste piękna, ale na etapie powstawania scen pojawiły się rozbieżności (każdy miał inny pomysł na animkę, a wszyscy pracowali w domu).

Co do muzy - heh, lubię soundtracki z filmów, więc było z czego wybierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie techniczne - jak zrobiliście mięcie tej kartki ?:P [niby banał a jednak pytam:)]

włosy hairem maxowym? 0_o

muzyka super:P skupiłem sie za bardzo na oglądaniu postaci i ruchu ,więc nawet nie skapowałem ocb;P

bardzo fajne efekty przy 3m:35s :P rysowanie obrazków robiliście za pomocą maski ?:P

no i ładny modelik na koniec:) materiałów to nie będe oceniał bo wszystko pod animke = szybkość liczenia = strata jakości:(

fajnie że na agh sie coś dzieje pod tym kątem:D

hejo i życze kolejnych udanych projektów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

no wiadomo, że są pewne mankamenty , ale plusów jest znacznie więcej.

Przede wszystkim plusem jest ukończenie produkcji. Zwykle, dopoki ktos nie zrobi

nawet prostego, kilkuujęciowego filmiku ,to nie ma pojęcia jak trudne to jest.

Napewno też dużo sie nauczyliście :).

Wiadomo , że animacja postaci rzuca sie w oczy najbardziej - no ale cóż poradzić - zyjemy w

czasach pixara :D

Fajnie że zrobiliście cos w kilka osób - to też trudna sprawa.

Pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności