Skocz do zawartości

\"Sen Kowalskiego\" - zaprasza do KIN !!!


vmagic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z przyjemnoscia informuje iz Kowalski powraca! Od 29 listopada wchodzi na ekrany KIN .

Bedzie prezentowany w sieci \"Multikino\" przed kilkoma filmami, min. \"Gdzie jest Nemo ?\"

 

Zapraszam takze do nowo zaktualizowanego serwisu:

http://www.kowalski.virtualmagic.com.pl

gdzie mozna znalezc nowe kadry z filmu oraz male \"maikin of\" produkcji.

 

Czekamy na Wasze opinie odnosnie projekcji kinowej i nie tylko:)

 

Przy okazji jeszcze dodam ze wersja kinowa ulegla malym poprawkom. Zastanawiamy sie takze jak nasz Kowalski wypadnie w parze z produkcja Pixara. Jest to dla nas bardzo motywujace isc jako support Pixara ale takze z tego powodu mamy wielkiego stresa. Wszystko okaze sie od jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Virtual Magic na forum :)

 

Niestety nie mialem jeszcze przyjemnosci obejrzenia Snu Kowalskiego w wersji kinowej, byc moze wkrotce to sie zmieni.

 

W tej chwili mi pozostaje zyczyc tylko conajmniej takich sukcesow jakie osiagnal Tomek Baginski ze swoja \"Katedra\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) To nielada wyczyn wylądować na kinowym ekranie. Ja sie z ciekawości wybiorę. Nie doczytałem, że to już dziś bo pewnie zdawałbym właśnie relacje na gorąco :) A tak dopiero za kilka dni będę mógł.

 

Ciekawi mnie reakcja publiczności, ale z tego co widziałem po \"Katedrze\" i \"Undo\" niewiele bym się spodziewał. Ludzie zachowują się jakby nadal trwały reklamy, większość zresztą tak właśnie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w sumie tez jeszcze nie widzielismy tego na duzym ekranie. Dopiero wczoraj dostalismy nasza kopie, reszta poszla juz do kin. Jak dobrze pojdzie to bedziemy to ogladac w poniedzialek we Wroclawiu w jednym z kin. Mam natomiast relacje osob, ktore ogladaly to zaraz po kopiowaniu na pokazach wenetrzym. Slodzenia nie bylo konca:) ale sam sie przekonam dopiero jak zobacze na wlasne oczy. Ponoc gra byla warta swieczki i trud przygotowania wersji kinowej sie oplacil. Czas pokaze. Jedno jest pewne, zobaczy to torszke wiecej ludzi niz poprzednie animacje chlopakow z Platiga bo pomoze nam w tym Pixar:)) i Nemo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mnie tez zawsze moi znajomi strasznie slodza. To strasznie slodkie.

 

2. Smiem watpic, czy zobaczy to wiecej osob, niz \"Katedre\", ktora widzieli chyba wszyscy - w kinie, divXie, TV, czy DVD. O Kowalskim jak na razie mowi chyba tylko branza.

 

Heh, poza tym Katedra nie musiala sie wciskac miedzy filmy Pixara, zeby ja ktos obejrzal. Ludzie specjalnie szli na do kina na dzielo PI, bez wzgledu na to, jaki po tym puszczali film;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalności takich produkcji to raczej nie zweryfikujemy, bo nikt takich statystyk nie prowadzi.

 

Życze tylko, żeby na \"Śnie Kowalskiego\" realizatotrzy postarali się o dobrą oprawę. Na \"Katedrze\" nawet nie przygasili świateł i nie włączyli tylnych głośników. W takich warunkach cieżko się oderwać od rozpoczętego własnie popcornu i odrobinę refleksji.

 

Kowalski ma tą \"przewagę\" że nie wymaga takiego skupienia uwagi. Być może lepiej chwyci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja się cieszę, że produkcja rodzimego Wrocławskiego studia w końcu wybiła się tak wysoko...

a był czas kiedy o Was ucichło...

 

Mam nadzieję, że Kowalski kinowy będzie też przed innymi filmami bo na Nemo byłem już w Heliosie i wtedy Kowalskiego nie było...

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, o wadach w moim odczuciu już gdzieś pisałem. Ogólnie koncept animacji kuleje jak i wykonanie postaci, za to widoczki i postpro ogląda się z przyjemnością.

 

Hmmm, nie chcę być tu złym wieszczem ale kowalski jest z gatunku \"Music Video\" (fonia może się okazać troszkę niekompatybilna z Jury) dodając do tego zamysł animacji to w mojej ocenie Siggraph/Imagina może okazać się niczym Niagara dla łososia. Naprawdę świetne chęci i pełen wigor, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham, dobrze ze Ty nie siedzisz w tym jury:))))

Sam jestem ciekaw jak Kowalski zostanie odebrany za granica. obecnie zwiastun i kadry robia tam furore, wiec moze....

A wracajac do pytania Adka, to po nowy roku Kowalski trafi do sieci. Wczesniej tez bedzie powielany w roznych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, moje stare bidne oczka przeczytaly informacje.

\"Kowalski\" w kinach? Ho, ho. Gratulki, troszke roboty pewnie przy tym bylo. Kh,khe. Mi sie na Warsztatach Kowalski srednio podobal, ale stary jestem, moze dzieciom przed Nemo bardziej przypadnie do gustu. Intryguje mnie takie cos. Renderowaliscie na 2K? Czy tylko naswietliliscie wersje PAL? I gdzie naswietlaliscie? O to tez wazne. Polska czy Straszny Zachod?

Roznica dosc istotna, khy. No nic, dziadek idzie dom.

 

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam Bigle - ja mówię o tym jak sobie z DVD robiłem zrzutę co by na kompie mieć w domciu... przy czym zastrzegam, że i DVD i CD stanowi legalnie posiadaną własność :) ...

 

a co do kina to niestety Katedre kołomnie grano przed jakimiś Znakami zatem wolałem przeznaczyć kasę na inny wyczyn kinematografii :)

 

Co do prośby Gothama to jestem jak najbardziej za... przecie w Widomościach nawet mówili, że to polska odpowiedź na Shreka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke na temat strony technicznej:

W pierwszych zalozeniach \"Sen Kowalskiego\" byl produkcja typowo telewizyjna czyl 25 kl/s. Kiedy byl juz ukonczony i prezentowany na zamknietych pokazach, wywolal takie zainteresowanie pewnych osob ze pojawily sie propozycje aby koniecznie pokazywac to w kinach na duzym ekranie. Wtedy zalecza sie goraczka. Na szczescie postprodukcja byla dobrze zorganizowana i majac pelna archiwizacje projektow moglismy sobie na to pozwolic. Najwiekszym problemem byla adaptacja z 25 kl/s tv na 24 kl/s do kin. Musilismy lekko przemontowac animacje aby zgadzala sie synchronizacja z dzwiekiem w kinie. Nie bylo juz czasu na kolejny rendering w wysokiej rozdzielczosci (tylko kilka ujec przeliczylismy na nowo) ale majac wszystkie materialy w jakosci bez kompresji moglismy poddac obraz procesowi \"podwyzszania\" rozdzielczosci.

Jesli chodzi o dzwiek to zostala jeszcze raz przygotowana sciezka piosenki i dodatkowo dodalismy efekty dzwiekowe \"z planu\". Na koniec zrobilismy masteryzacje Dolby SR na Protools\'ie aby uzyskac jak najlepszy dzwiek w kinie. Pozniej naswietlanie , kopiowanie. Zrobilismy 25 kopi \"Kowalskiego\" do dystyrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz po pokazie:)

Frekfencja nawet nam dopisala. Pokaz mozna zaliczyc do udanych. Jestesmy bardzo zadowoleni z efektu koncowego. No moze troszke moglby byc lepszy dziwek, gdybysmy zastosowali Dolby Digital (ale to niestety kwestia dodatkowej kasy) Ogolnie spokojnie mozem Wam polecic \"Kowalskiego\" na duzym ekranie.

 

kilka fotek z pokazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki sie starali, nawet na pytania odpowiadali, ktorych zreszta bylo niewiele. Pan ktory to robil, za pewne uzytkownik o ksywie vmagic powiedzial:\"Duzo sie uczylismy podczas robienia tego projektu\", a mi nie pozostaje nic innego jak napisac, ze duzo do nauki jeszcze przed Wami. Nie mozemy sie zawsze glaskac po tylkach bo nic sie wielkiego sie nie uda.

A to dowod ze bylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję bez bicia że z otwartymi ramionami przywitamy jakiś chociaż krótki opis tworzenia jakiejś sceny czy przykład compostingu. Najchętniej otoczenie jakieś, może ukazanie modeli i tekstur + montaż z jakiejś sceny. Pełna dowolność i wielkie pole pod inwencję. Trzeba brać przykład z zachodu i stawiać na be inspired.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto lista filmow, przed ktorymi od dzisiaj leci Kowalski w sieci Multikino:

 

SWAT

Slonce Toskanii

To wlasnie Milosc

Pan i Wladca.

 

Poniewaz Multikino zrezygnowalo z pokazow filiku pixara przed \"Gdzie jest Nemo\", Kowalski tez nie bedzie puszczany przed tym filmem. Blok reklamowo-filmowy trwalby wtedy 20 min. a to troszke przegiecie dla widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności