Skocz do zawartości

Materiał emitujący światło/fotony


JackVasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam shader'a/materiał do MentalRay (3dsMAX8), który emitował by światło i fotony. Chodzi mi o coś jak w maxwell'u jest tam to sie nazywa chyba Emitter. Z góry dziękuję!

Znalazłem jeden na mymentalray czy jakoś tak, ale jest on ukierunkowny pod maye i nie moge go złapać pod max'em :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

shader, który emituje światło to : glow(lume)[włączone fg przy renderingu], ale niestety, nie emituje fizycznego światła. Standartowo pod maxem nie ma shadera, który by emitował fizycznie poprawne światło [wysyłał fotony]. Przeważnie stosuje ten shader wraz z mrOminiLight.

 

Efekt samego shadera jest taki : http://www.satfilm.net.pl/~irek/glow%5Bpoprawny%5D.jpg

a żeby efekt był w miarę dobry trza naprawdę pomęczyć FG!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja i w mentalu spokojnie ale zarzuciłem ja bo coś przy długo mi się liczyło, mam teraz 2 kompa więc pobawię się tym jak trafie optymalne rozwiązanie to dam znać, zasadniczo musisz doczytać w helpie o typowych shaderach mentala dostępnych w zakładce surface, są tam dostępne emitery fotonów.

Wiem ze nie jestem za konkretny ale z rok się tym nie bawiłem, postaram się poprawić ;)

Nie lubię tylko gdy ktoś twierdzi że vray powstał bo mental czego nie umie. Mam coraz więcej przypadków w których to vrayowcy zaczynają się nawracać więc z tym proszę ostrożnie.

MENTAL ZDECYDOWANIE TO POTRAFI jak i praktycznie wszystko inne jego możliwości ograniczają tylko umiejętności użytkownika a później moc przerobowa kompa ale to nic nowego niezależnie od renderera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gientekwl - Autorowi wątku z pewnością nie chodzio o taki efekt.

Raczej o efekt, jak przy shaderku CTRL_ObjectLight (http://mymentalray.com/mymr_shaders/shaders.htm)

Czyli o shader, któy wysyła fotony, a nie o fake'owane światło.

 

JackVasi - jak nie znajdziesz, to klawiatura w dłoń i sobie sam naskrobaj swój shaderek, nawet pod najdziwniejszy soft ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności