Skocz do zawartości

WIP 2d: Dziewczyna na plaży


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do Yookeera: to trochę dziwne co piszesz, ostatnia twoja praca to przecież na tym polegała. Zerżnąłeś z reprodukcji przecież. Ćwiczę na czym się da. Tablet to jest nowe wyzwanie( piękne narzędzie),i oczekiwałem bardziej konstruktywnych opinii, a wręcz jakiejkolwiek pomocy od bardziej doświadczonych twórców grafiki.Z oceną estetyczną pracy można polemizować, ale warsztat? Po to jest chyba to forum. Chyba że się mylę.... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy jakto zerznalem? Moje ostatnie prace byly malarskie z tego co pamietam wiec przybliz mi sprawe... Nie dziwi Cie, ze nie masz za wiele komentarzy? po Twojej pracy od razu widać, że przekładasz koloroy obrysowujesz i nic wiecej... masz tutaj linka do fajnego tuta gdzie zrozumiesz ze da sie wiele zrobic bez zdjecia:

 

http://ef.art.pl/index.php?p=8&a=6&id=38

 

to w sumie najlepszy tut jaki znam, a ta prace z gory... to chyba mozesz wyrzcic bo nie wyglada na to bys mogl z niej cos sensownego zrobic.. to taki przeciagajacy sie speed!

 

Pozdr

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "yookeera":"Zerżnąłeś z reprodukcji przecież.", biję czołem o podłogę i proszę o wybaczenie. To nie o Ciebie chodziło. Ale myślę że początki miałeś podobne. Nie gniewaj się nie chciałem Cię urazić.Masz rację wyrzucam to do kosza, ale nie z powodu o którym pisałeś. Jak nie masz nic przeciwko to daj namiary na Skypie to możemy poza tym forum spokojnie wymienić się poglądami.Ilość komentarzy mnie nie dziwi. Takie są prawa rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian - wlasnie moje poczatki byly inne! Nie chcialem rysowac wszystkiego ze zdjec, a balem sie ze jak zaczne to juz tak skoncze!

 

Co do Skype niesety teraz mam straszny zapieprz.. zaczynam studia w innym miescie wienc nie wiem kiedy to sie uspokoi!

 

Zrob jedna prce opierajac sie na tamtym tutku! I wtedy wrzuc! Zobaczymy jakie wtedy beda efekty.. a za ta reprodukcje to nei ma sprawy ;)

 

Pozdr

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę uchodzić za malkontenta, ale widzę tu pewne błędy, które wpływają dość mocno na nieprawdziwość obrazka - ale zacznę od zalet ;)

Fajnie wygląda to, że obrazek jest trochę jak plakat z lat '60 ubiegłego wieku, brakuje mi tylko elvisa :) fajnie. Może reklama coca-coli... Klimat na plus.

 

No. Ab usque - głowa wydaje się nieco za duża - minimalnie.

Secondo: biust nieco popłynął - nie trzyma kształtu, jest nienaturalny.

tertio: LEWE udo kobitki. Jest tak, że dolna linia uda, widoczna pod kolanem prawej nogi, prowadzi w stronę korpusu linią prostą - w fotografii może to tak wyglądać, w rysunku należy dać sugestię załmania, żeby lekko oszukać patrzącego - inaczej wygląda to nienaturalnie. Być może brzmi to mętnie, ale jeżeli wykażesz chęć, podrysuję to tak, jak mi się wydaje, że powinno być. Poza tym niedobrze, że ta właśnie linia nogi jest jakby przedłużeniem cienia na prawej nodze - nawet, jeżeli referka tak ma, to na rysunku tego typu rzeczy powinno się unikać.

 

Pupa - gdyby była nieco "klapnięta" na piasku, byłoby lepiej - pupa jako twór miękki ma tendencję do rozlewania się po tym na czym leży - zresztą to samo dzieje się z mięśniami, które leżą swobodnie. Rączka do doszlifowania, ładna lewa stopa, prawa noga fajnie mięsista, podoba mi się. Twarz się lekko złamała, ale nie przeszkadza to specjalnie. Generalnie fajny klimat - gdybyś to wyostrzył, było by fajnie - jeszcze zbyt mało dokładne jak na mój gust.

 

Mimo tego, co napisałem, podoba mi się - w sumie po to piszę, żeby w fajnej pracy zwrócić uwagę na małe rzeczy, które mogłyby uczynić ją fajniejszą.

 

A! - i jeszcze jedna sprawa - podoba mi się relacja kolory piasu do skóry dziewczyny.

 

Rzeczy o których pisałem wynikają z obserwacji realnych ciała - ze zdjęciami jest ten problem, że kłamią (nie chcę wszczynać dyskusji o tym, że to aparat i że tak jak widzi aparat, tak jest, bo to już przerabiałem setki razy i do niczego nie prowadzi). Jednak wiem, że ze zdjęcia bardzo trudno jest wydobyć realną formę modela. Przez jego płaskość nie widać budowy i łatwo dać się oszukać. Ja zwykle rysuję modelki z natury i wiem, że próby uchwycenia formy ze zdjęć zwykle kończyły się mniejszą lub większą klęską - tym większy punkt dla Ciebie, że dobrze to wygląda. Jednak polecam przestudiowanie anatomiczne (najlepiej na którejś z koleżanek) jak to naprawdę wygląda. To tyle. Jeżeli to co powiedziałem w jakiś sposób zwróci Twoją uwagę to chętnie rozwinę temat popierając go odpowiednimi rysunkami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rzoll, Po tak wnikliwej analizie rzeczywiście to wszystko widzę. Nie mam nic przeciwko temu abyś temat rozwinął, bym mógł unikną podobnych błędów i niedociągnięć. Mógłbyś mi bardziej wyjaśnić sprawę tej lewej nogi, bo nie jestem pewien czy kumam. Jeszcze raz dzięki za tego typu ocenę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności