Skocz do zawartości

Teczka 2D: Hagelades


serratus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będę zamieszczać tutaj swoje prace, które na razie będą wykonywane tradycyjnym ołówkiem, bo uważam, że skill na razie mam za słaby, żeby porywać się na tablet :). Takie krótkie info o mnie: zacząłem rysować 2 miesiące temu, dotychczas byłem na 3 lekcjach rysunku, także na razie to wszystko wygląda dość kiepsko :), nie znam dużo tajnych tricków ;), ale liczę na to, że dzięki Waszej pomocy uda mi się je poznać :).

 

W takim razie wrzucam na początek kilka prac, jedne są starsze, drugie są świeższe :), ale to na razie najlepsze prace jakie udało mi się stworzyć:

 

WOMAN1.jpg

 

MAN1.jpg

 

einstein1.jpg

 

emocje1.jpg

 

WOMAN2.jpg

 

krok3.jpg

 

Ok, to by było na razie na tyle, liczę na rady i krytykę :)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rysunki są słabe, ale należy traktować je jako punkt odniesienia do czynionych później postępów. Jeśli Ci bardzo zależy na dobrym rysunku, to radzę szkicować wszystko, co masz obok siebie i należy rysować bardzo dużo. Trzeba poświęcić na to sporo czasu. Staraj się nie rysować niczego z pamięci, a głowy rysuj w całości, chyba, że chcesz trenować jedno szczególne miejsce. Na początku rób tak w ostateczności, ale zaznaczaj wtedy równierz ogólne zarysy reszty głowy. Powodzenia w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej odradzilbym rysowanie wszystkiego.. bo wszystko = nic... i taka jest smutna prawda.. ja w tym roku dostalem sie na asp w zeszlum juz studiowalem na Instytucie sztuki, a zabawe z rysunkiem zaczalem ponad pol roku przed egzam na IS a z malarstwem kilka miech przed IS.. jak juz sie dostalem to wiesz kwestia skilla!

 

Po1: Przygotuj sobie odpowiednia ilosc olowkow: duzo 8B,5B i 2B innych nie potrzebujesz :) moga byc tez pokrewna ale to bez roznicy!

 

Po2: Kup sobie kartki 100/70 bo od dzis masz na takich rysowac!

 

Po3: uloz martwa nature SKOMPLIKOWANA! Na poczatek narysuj ja cala! bez wybierania ciekawego kawalka! Niech ona ma conajmniej 1m2 wielkosci! I w miescy gdzie jest CZARNY cien TAM Ma byc czarno a nie takie bladosci!

 

po4: W ciagu tygodnia rysuj po 8 szkicow na A3 Zarysowujac cala kartke! Z czasem przesiadziesz sie na 3-4 prace 100/70 tygodniowo!

 

po5: Nie przestrasz sie ale pierwsza martwa zejdzie ci w conajmniej 8-10 godz... tak to juz jest z poczatkami.. ale po narysowaniu jej calej lacznie z perspektywa itp! bedziesz zadowolony!

 

Po6: Czekamy na efekty i opowiedz co to za kurs rys!

 

pozdr

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sandwich.

 

Wszystkie prace były robione z referek, od jakiegoś czasu nie robię już nic z głowy. Dzięki yooker za niezbędne rady :) !

To przy okazji wyjaśnię kilka spraw:

Do tej pory rysowałem tylko ołówkami HB i 4H na kartkach A4 i A3. Martwą naturę rysowałem na pierwszej i drugiej lekcji rysunku, ale była to martwa jedno - dwuelementowa (na pierwszej rysowałem koszyk a na drugiej dzbanek i książkę :P). Podany przez Ciebie czas martwej nie przestraszył mnie aż tak, jak papier na jakim powinienem rysować - 1m/70cm, tu będzie ciężko, bo są nikłe szanse, że zmieszczę go na biurku :|. A co do tych lekcji rysunku to załapałem się na nie przypadkowo - koleś ze sklepu dla plastyków polecił mi osobę, która podobno dobrze uczy rysować postacie oraz dobrze przygotowuję od początku (bo ja właśnie chciałbym się nastawić na postacie, dlatego też zacząłem trenować portrety :]). Bardzo chciałbym robić w przyszłości digital koncepty postaci, albo postacie wpisane w jakieś scenki, ale na razie odstawmy to na bok :). Osoba, która uczy mnie rysunku, zajmuje się malowaniem kasków motocyklowych aerografem i dekoracji ściennych, ale jak spytałem czy wie, że można malować również za użyciem komputera to odpowiedziała, że nie - także nie wiem czy to dobrze wróży. Kupiłem sobie jeszcze kilka książek o rysowaniu portretów, postaci i o anatomii człowieka. Mam nadzieję, że to dobry sposób na poznanie podstaw...

W najbliższym czasie postaram się porządnie narysować martwą, zgodnie z radą yookera. Sry, że taki referat wyłożyłem, ale chciałbym, żeby wszystko już było jasne :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze dwa szybkie szkice, to ćwiczenie miało na celu szybkie wyłapanie kresek i proporcji (dlatego nie poprawiałem linii), nie wyszło świetnie ani b. szybko :], ale pracuję nad tym, bo chyba z tym mam największy problem. Przetestowałem przy okazji ołówek 6B i 4B, tylko nie wiem czy powinienem kreskować cienie czy rozmazywać wiszerem ?

 

WOMAN3.jpg

 

MAN3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powinienes kreskowac nie rozmazywac!

 

Co do nauczyciela, nie jestem pewien, czy jest najlepszy jakiego mogles znalezc w Gdansku. To, ze daje Ci jedno elementowe martwe do rysowania nie swiadczy o nim zbyt dobrze... Przejdz sie na ASP i tam zapytaj o asystenta z rysunku to sa tacy jakby mlodzi wykladowcy! oni czesto daja korki! Tylko raczej cena moze byc dosc duza!

 

Co do rysunkow, od razu widac roznice! Lecz nie lap sie poki za portrety, bo masz braki w podstawach! problemy z elipsami itp...

 

Rysowanie martwych nie ma nauczycie jak wyglada czajnik czy inny sprzet! Ma Cie nauczyc mierzenia proporcji s ktorymi masz problem!

 

Co do kartki 100/70 to nie masz jej klasc na biorku :P musisz kupic sobie jakas taka deske nie gietka :p o wymiarach 102/72 do tego 4x żabki do trzymania kartki przy desce o przec ja o cos i wtedy rysowac martwa!

 

Ile ten nauczyciel bierze?

Ja szczerze mwoiac nauczyciela ktory, karze Ci rysowac koszyk czy ksiazke to bym zmienil!

 

Pozdr

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anatomia , portrety to dosc ciezka sprawa na poczatek , posluchaj rad yookeera na poczatek jakies garki czajniki , owoce itd inaczej mowiac martwa natura , co do papieru do rysowania to kup sobie papier do drukarki 500 kartek starczy na dlugo i mozesz smialo sobie robic szybkie szkice, te duze formaty z regoly sa kosztowne , jak juz troche pocwiczysz to wtedy wskocz na wiekszy format... poszukaj na sieci ksiazek lumisa bo sa niezle i mozna sie sporo nauczyc o proporcjach anatomii i cieniowaniu

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, udało mi się znaleźć wszystkie jego książki, na razie ściągnąłem "Drawing the Heads and Hands" i po wstępnym przejrzeniu muszę przyznać, że wszystko jest bardzo dokładnie opisane, szkoda tylko, że mam wersję angielską, ale jakoś sobie poradzę, chyba, że ktoś z Was dysponuję wersją polską ? Byłbym bardzo wdzięczny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można rysować na papierze od drukarki? Ja wyrzekam się tego jak ognia.

 

Roadrunner, niestety wersja polska nie istnieje z tego co wiem. Mimo tego jak nie chcesz tego tłumaczyć, to same rysunki dużo mówią. Potem, gdy już nabierzesz wprawy, to rysuj znajomych. Cienie kreskuj. Są różne techniki kreskowania dzięki którym można uzyskać niezwykłą głębię cieni.

 

yookeer : Ja rysowałem wszystko, pomogło. Mam 35 letnie doświadczenie i wiem, co mówię. Moi koledzy nadal się męczą, gdy im potrzeba poprawnych rysunków najzwyklejszych przedmiotów z otoczenia.;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kto powiedzial ze martwa to tylko garnki? Ja na drugich zajeciach rysowalem waz taki prazkowany z prysznicu :P a moj nauczyciel powiedzial, ze dlatego bo ma dobry dzien a chcial mi dac pognieciona kartke papieru! :D:D:D

 

Co do kartek nie rysuj na takich drobinkach bo w zyciu sie nie przestawisz na duzy format! Jesli myslisz zeby kiedy kolwiek startowac na akademie lub inna szkole plastyczna to bierz od razu a3 w lape rysuj ciagle i wszystko a oprocz tego jeden rys tygodniowo na 100/70! Jedna kartka waha sie od 1-2 zl!

 

Co do ceny za te zajecia jezeli one [rzebiegaja w takiej formie jak mowisz to bardzo duzo!

 

Pozdr

JoKeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu mała bardzo Speedowo-szybka podmalówka,nie zmieniałam Twojej kreski,w zasadzie chodziło o pokazanie jak może coś wychodzić, jeśli zachowujesz jakiekolwiek proporcje (no i dodałam parę bajerków od siebie;)

 

woman3os9.jpgwoman4md7.jpg

 

Nie twierdzę,że wymiatam,sama mam jeszcze nielada problemy(ale kto ich nie ma;P),chodzi mi o to byś zobaczył do czego w ogóle służy trzymanie się choć w minimalnej strefie proporcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yookeer - Po kilku lekcjach rysunku muszę przyznać, że się myliłem co do nauczyciela, koleś może nie wymiata ołówkiem, ale ma bardzo dużo przydatnej wiedzy, bo mam wrażenie, że jak wychodzę po każdej lekcji do domu to wiem, że czegoś tam się nauczyłem :). Dzięki za tipsa co do wielkości papieru, przerzuciłem się na A3 i dobrze mi się na nim rysuję, chyba nawet wygodniej niż na A4.

 

purple - Dzięki za poprawki ! :)

 

Dobra, tym razem znowu wrzucam Mr. Einsteina w całkowicie nowej wersji, starałem się wyciągnąć jak najwięcej informacji od nauczyciela i mam nadzieję, że to coś pomogło. Nie wiem ile go robiłem, ale b. długo, masa poprawek bryły i masa korekt shadingowych :P, a wyszedł jak wyszedł.

 

Einstein2debesciak.jpg

 

Referka:

 

c60a5df58f423e9b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giorgione - Ok, dzięki za rady. W następnych pracach postaram się unikać konturu :).

 

veri_jr - Masz rację - to przez to, że nie dodałem kilku mało widocznych włosków, poza tym ten aparat...

 

Dzisiaj taki 2 godzinny portrecik, bawiłem się trochę słabymi cieniami, a wyszło jak wyszło ;].

 

girl2.jpg

 

Znowu aparat skopał sprawę, jak nowy wróci z podróży to wymienię fotki ;).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr - No i o to właśnie chodzi ! Dzięki za szczerość, będę próbował się poprawić ! :)

 

Tym razem wpadłem na pomysł, aby zrobić portret na prezent pod choinkę dla mojej drugiej babci :). Starałem się skontrastować portret w kilku miejscach, żeby uzyskać miły dla oka efekt.

 

babcia2.jpg

 

Referencja:

 

9d2c3bedc1168b09med.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności