Skocz do zawartości

Prosze o pomoc


Gość svenson666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość svenson666

jestem poczatkujacymy jesli chodzi o 3dmaxa i mam prosbe jesli mi ktos powie jak co musze zastosowac by wyszedl mi taki efekt jak na zalaczniku... tzn. jakiego swiatla musze uzyc itd. ale nie sugerujcie sie prosze tym wiezowcem chodzi mi tylko o dopasowanie swiatla i cieni tak jak na tym zdjeciu. tylko prosze o dokladne informacje (wymiary itp.) moze byc na przykladzie kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Żeby uzyskać taki efekt, musisz użyć światła dużego (haha).

 

Nie łaska poeksperymentować trochę? Choćby po to, żeby nauczyć się operowania światłem, a nie ślepo powtarzać schematy? Zresztą, w sieci jest w cholerę tutoriali uczących tego, jak oświetlać sceny itp., poguglaj trochę.

 

Sorry, ale strasznie skoczyła mi tzw. gula, kiedy zobaczyłem prośbę o 'dokładne informacje (wymiary itp.)'.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he wymiary dokladne to 4x6x8 :D a tak na serio to nie chodzi o jakies wymiary czy cos tylko o to ze ten render jest GI.

W 3dsie mozesz uzyc mental raya lub silnik Raytracer zeby miec GI, uzyj skylighta i wlacz raytracer a moze sie uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość svenson666

mam takie pytanie... wszystkich na dzien dobry kryklacie ?? troche to nie ladnie z waszej strony (mowie ogulnie o osobach takich jak Sisio)... nie wiem jak ty ale mi sie wydaje ze takie fora jak to sluza wlasnie do tego by sie zapytac co i jak... a jesli nie umisz odpowiedziec na to pytanie to sie nie odzywaj i takie komentarze zostaw dla siebie... no ale dojsc tego offtopicu...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość svenson666

wiekszosc tutoriali jakie przejzalem sa dla mnie nie za bardzo jasne... dla mnie wizja tutka jest to zeby pokazac poczatkujacemu dokladnie krok po kroku co i jak a w wiekszosci sa pisane jak dla PRO, tutki ktore czytalem pod ps (photoshop) sa o wiele jasniejsze i bardziej zrozumiale... dlatego pisze na tym forum zeby mnie ktos pokierowal krok po kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutki dla Shopa są bardziej jasne/zrozumiałe, bo w swoim, hm, podstawowym zakresie, Shop jest dużo prostszy od podstaw jakiegokolwiek (znanego mi) softu do 3d. Ale nie przesadzajmy z tym, że tutoriale 3d są pisane dla PRO, bo np. co trudnego jest w tym tutorialu (znaleziony w 2 sekundy) http://cg-india.com/Tutorials/V-Ray/3dsMax_tutorial_SL_01.html ? Bo jeżeli to Cię przerasta, to strach pomyśleć, co będzie później.

 

Co do 'kryklania', to nie chodzi o to, że zadałeś pytanie, ale o to, że zadałeś pytanie o przekazanie Ci dokładnego przepisu na uzyskanie bardzo prostego 'efektu' opisywanego w 150 tutorialach o oświetlaniu (dla dowolnego silnika renderującego).

 

Fora takie jak to służą dzieleniu się wiedzą, to fakt, ale gdyby każdy początkujący pytał o tak podstawowe rzeczy (i, co gorsza, bez mrugnięcia okiem by mu odpowiadano), to forum byłoby zawalone pytaniami o to, jak zapisać wyrenderowany obrazek lub jak ustawić kamerę na scenie, a nie o to chodzi.

 

Generalny hint - ludzie tutaj mają ograniczoną cierpliwość, jeśli chodzi o pytania o podstawy. Ja np. mam tak dlatego, że początki 3d to było żmudne robienie prostackich tutoriali o wieżowcach (jak ten, z którego wziąłeś obrazek) itp. Powstające problemy zawsze najpierw starałem się rozwiązywać samodzielnie i zawsze się udawało. Na początku naprawdę nie ma niczego, czego nie rozjaśniłaby Ci chwila samodzielnego myślenia + help Max'a. Nic nie zastąpi uczenia się na własnych błędach i eksperymentowania

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok, zaluz plaszczyk lub mundurek od pana G. Krok 2 - idz to pierwszej lepszej i wiekszej ksiegarni w okolicy. Krok 3 - kup najgrupsza ksiazke o 3d. Krok 4 - przeczytaj ja. Krok 5 - przeczytaj ja jeszcze raz. Krok 6 - przeczytaj ja jeszcze raz ale uwaznie. Krok 7 - jezeli cokolwiek skumales woco chodzi to przyjdz tu i zadaj swoje 2 pytanie.

 

Jezeli chcesz zajac sie grafika 3d napowaznie to najpierw poczytaj cokolwiek gdzie kolwiek, a nie przychodz tu zadajac bezmyslne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności