Skocz do zawartości

Cinema 4d


jakus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na dodatek robi sie w nim wszystko 2x szybciej, jak i nie wiecej i w ogole jest super

 

jeśli nie robi kawy/nie podaje soku z lodem to kiszka totalna :)

A działu Cinema 4d nie ma pewnie dlatego bo nie ma zainteresowania wsrod userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o jakosc programu, tylko liczbe zainteresowanych, jak przypuszczam.

Program moze byc zupelnie do bani, ale jak sie nim interesuje wystarczajaco duza liczba ludzi, to miejsce sie znajdzie. Tak na chlopski rozum.

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinemą 4D zajmowałem się ponad 2 lata... ale nie mogłem się rozwinąć właśnie przez tą małą ilość zainteresowanych i małą ilością dobrych tutków.Dlatego byłem zmuszony przejść na maxa... Myślę, że ktoś by się na pewno znalazł i przydała by się mu pomoc... można było by chociaż otworzyć takie małe subforum z pomocą ;)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nie mogłem się rozwinąć właśnie przez tą małą ilość zainteresowanych i małą ilością dobrych tutków. Dlatego byłem zmuszony przejść na maxa...
Złota czcionka! Chyba sam w to nie wierzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Myślę,że to nie jest zły pomysł,zwłaszcza kiedy wyjdzie vray pod Cineme,który jest już na ukończeniu...A gdzie jest tak dużo info na jego temat jak nie tutaj?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na studiach gdzie wszyscy siedza w 3dmaxie i w akademiku to co zoabcza jak szybko sie robi w c4d to im szczena opada. I do tego szybki render AR i FR 2. Jak wyjdzie vray to mowia ze sie przezucaja na c4d bez zastanowienia. Nawet nasz wykladowca co wymiata w maxie tez jest zachwycony ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program moze byc zupelnie do bani, ale jak sie nim interesuje wystarczajaco duza liczba ludzi, to miejsce sie znajdzie.

 

Taki naprzykład Max...

 

A co do wad C4d- jedną z głównych jest brak kompatybilności z innym softem. Jeśli masz plik C4d to tylko to może go otwierać, konwersja do czegokolwiek innego jest raczej trudna i w większości przypadków stratna. Przy pracy zespołowej to poważna wada. Kolejna (jeśli ktoś siedzi w game-dev) - brak supportu dla enginów. Standardem- stety lub nie- są inne programy. Może ulegnie to zmianie (tak było w przypadku kilku aplikacji) ale póki co C4D jest dobra tak długo jak długo pracujesz sam i nie potrzebujesz wymieniać lub przekazywać plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinema 4d powiedzmy 'full' czyli z wszystkimi modułami kosztuje niewiele mniej niż max, oczywiście można kupić o wiele taniej wersję z modułami które tylko danej osobie są potrzebne

 

hmm co do działu to nabiera on sens w kontekście vray'a dla c4d - tak jak Cornelius Scipio zauważył to tutaj można liczyć na fachową pomoc odnośne tego renderera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki naprzykład Max...

Święte słowa :)

 

Jeśli w dziale Inne pojawi się wystrczająco dużo pytań (i odpowiedzi) odnoście C4D, po apelu użytkowników pewnie powstanie taki dział. Obecnie nie ma sensu.

 

Jeśli zadacie pytanie dotyczące v'raya, nawet użytkownicy maxa mogą pomóc. Najwyżej poszukacie w helpie C4D, gdzie dany przycisk/przełącznik jest...

Tak samo jest z innymi rendererami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności