Skocz do zawartości

Malowanie tekstury bezpośrednio na modelu, jak?


maczuga

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu, który umożliwiłby mi malowanie teksturki bezpośrednio na modelu 3d. Najlepiej, jakby był darmowy, ale trial jakiegoś komercyjnego też może być :) Z góry dzięki.

 

aha i jeszcze jak mogę w blenderze zrobić fajne (czytaj w miare przekonujące) włosy? jakiś plugin, skrypt czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmm, do ściągnięcia deep painta musiałem się rejestrować, ale ściągam, zobaczę :) i tak tylko e mail i imię w formularzu się zgadzało :) dzięki za szybką odpowiedź, jak ktoś zna jeszcze inny soft do malowania bezpośrednio po modelu to nie pogniewam się jeśli mi o nim da znać :)

 

@edit

Deep Paint 3d to komercyjny program, do ściągnięcia jest tylko trial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w sumie na modelu nie oplaca sie malowac, ale niekiedy pomaga, ja jestem uzaleznoiony od tego, ale widze ze to ma spore minusy bo programy typu dp3d 2.0 ma strasznie okrojone mozliwosci, body paint jest lepszy pod tym wzgledem ale i tak nie obejdzie sie bez photosklepu wiec ucz sie go na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zb2 jest spoko, ale tylko z zaplinkiem dzieki czemu w sek mozesz przejsc do photoshopa i wrocic. Dp3d jak mowilem wczesniej, nie ma w zasadzie polowy opcji mieszania, pozatym jest bardzo wygodny dziala prawie jak photoshop, ale bez photoshopa sie nie obejdzie ;/ Photoshop no jak photoshop jego jednym minusem jest to ze trzeba robic podglady w programach 3d, ale odkad 3dmsax automatycznie odswieza mape w viuporcie po jej zmianie, jest to dosc wygodne wyjscie ;)

Bodypaint ma dla mnie zbyt dziki interface, ale to pewnie dlatego ze nie jestem do niego przyzwyczajony.

 

Natomiast jezeli chodzi o robienie textur ze zdjec to zdecydowanie zb3 hehe, albo dp3.0, bodypaint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, do ściągnięcia deep painta musiałem się rejestrować, ale ściągam, zobaczę :) i tak tylko e mail i imię w formularzu się zgadzało :)

 

To niezbyt mądrze bo takie uzyskanie nosi znamiona przestepstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności