Skocz do zawartości

Model Viewer'y, przegladarki itp


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że niektórzy niemają w czym przegladać swoich modeli, inni za to bawia się w wszelkiej maści silniki i import do nich swoich mesh'ów z texturami. Czy możecie tutaj podać czego Wy używacie by obejrzeć efekty waszej pracy razem z shaderami itp, czy używacie viewerów? ewentualnie jakich.

Wiem, ze już kilka razy ktoś wspominał o różnych tego typu programach, ale chciałem te informacje jakoś w jednym wątku pozbierać.

 

Wszelkie linki i screeny mile widziane :)

 

Jeśli chodzi o mnie to używam Deep Exploration, nie jest on może jakiś "super świetny", ale do mojej karty graficznej która nie obsługuje normalek wystarcza (lepsza kara w serwisie)

Deep Exploration:

07312007184040xr7.th.jpg

Link: http://www.righthemisphere.com/products/dexp/de_std.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja uzywam ResourceEditor dolaczany do unigine'u :) najlepsze motywy, ze moge wypalic normala z duzych siatek i palnac ao w 2 min ;) co prawda nie jest rewelacyjnej jakosci, ale daje raje :)

 

No i to tyle, a tak na ogol to 3dsmax dx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksport do .ase, a potem do .md3, .md5 itp. by zobaczyć bezpośrednio w grze. Do .ase każdy programik może to wyeksportować, a do modeli pod ID Tech albo zewnętrznym eksporterem, albo widziałem wtyczki do GMax'a, XSI itp.

 

Link do exporterów i informacji o tym:

http://www.katsbits.com/htm/tools_utilities.htm

 

Ten Deep Exploration wygląda nieźle. Darmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji pochwalę się czymś, natomiast nie mogę udostępnić go publicznie bo to autorski projekt.

nv_scr08.jpg

point-shadow-7.jpg

nmprt-2.jpg

prt-test5.jpg

W toolu można ładować pełne sceny, ustawiać dowolną animację kamer, ustawiać PRT oraz je animować, konstruować shadery składające się z kilku tekstur np diffuse+normal+specular+lightmapa, wypiekać oświetlenie z cube map jako sferyczne harmoniczne (potrzebne przy prt), ustawiać dynamiczne cienie (resamplowane shadow mapy), ma się pełny dostęp do hdr'u oraz post processingu np blooma, dofa, nakładanych masek na kamery i montażu kilka scen w całą animację operując na klatkach. Dodatkowo wszystko chodzi na własnym formacie plików (geometria).

Jedynym słowem jest to prawdziwy silnik połączony z zestawem kontrolek (przyciski, suwaki itp), które umożliwiają przyzwoitą edycję całego kodu silnika, co wpływa na ostateczny rendering widziany w viewporcie.

No i przykładowe cuś co zostało za pomocą tego wykonane :)

nv_scr01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

KLICEK unigine bardzo fajny pierwszy raz w koncu widze hehe

 

w!e8 ale ten Twój mnie zastrzelił , masakrycznie fajny az milo by miec cos takiego i przyłaczam sie do pytanie czy będzie jakas edycja na sprzedaz?

 

od siebie , uzywam maxa czy to do podglądu modeli z normalmi czy "oldskula" a niekiedy unreal runtime lub ut2004, skrina brak bo wiaomdo jak to wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło się zaczyna robić,

ale narazie nic takiego nie jest przewidywane :)

Pozatym wiecie no, z takimi decyzjami wiążą się dodatkowe problemy ...

 

Natomiast mówiąc o skromnym substytucie... gorąco polecam zabawę z directx'em w 3dsmax 8/9.

Wiecie, są na necie shadery które umożliwiają wyświetlanie normali w viuporcie... są shadery które pozwalają blooma zrobić (w max9), ale akurat mi to nie działa

Podobno jakieś cienie czy coś. Wszystko do znalezienia w material editorze oraz w Scene Effects Loader w Utilities bodajże (tutaj akurat wybór jest, sepia, motion blur i dużo innych rzeczy). Ja mam bardzo przyjemne odczucia związane z użytkowaniem shaderów pod maxem 7-8. Na 9 klnę ale to pewnie przez moją słabą kartę czy coś :) Pozatym kiedyś ktoś na forum dawał link do paczki naprawdę niezłych shaderów do maxa. Mam je na dysku więc jeśli ktoś będzie zainteresowany moge przepakować i podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

czyli okrężnie ale stanowczo nie na sprzedaż : ), w sumie jesli zamiezasz\cie robić w tym jakąs gre i to tak na serio to jak najbardziej zrozumiale jesli nie to z kolei szkoda troche zeby gdzies to przepadło ,znikło i nie został po tym zaden ślad no ale rozne rzeczy juz sie zdazly w przeslzosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W!e8 - te shadery sa w dziale o normalach tutaj w game arcie. Ale zamiast 10000 pluginow imo lepiej miec jednego solidnego viewera. Do pracy kazda firma ma swoje, a niekomercyjnie dla siebie to dorwac cos dobrego to niezla sztuka. I nie gadaj bo na piwko by ci sie przydalo wiec co gardzisz :D

Po za tym viewer oferuje o wiele bardziej zaawansowane funkcje, poczawszy od hdr, bloomow, environemntow, przez lightmapy, kilka kanalow, roznie skrypotowane swiatla ( np kilka wersji kazda z np. 5-8 swiatlami, kazde w pelni modyfikowane, animowane ( rotacja w 3 osiach wzgledem pivota punktu o wielkosci zaleznej od bounding boxa z modyfikowalna predkoscia i kolorem)) do tego porzadny immesive z glowem, paralax, animowane textury, animowane uvw, priorytetyzowanie dekali, kanaly mieszania textur ( np. przydatne przy terenie). Obsluga lod'a aby sprawdzic poprawnosc, generowanie dynamicznych cieni z owego loda, prosta fizyka w celu pokazania destruction modeli. Do tego wszystko okreslone deafultowymi znacznikami ktorych nazwe mozna zmienic w pliku ini badz nawet wprowadzi dodatkowy set ze swoimi ustawieniami.

Wiem ze to juz prawie jak pelny silnik, tak tylko sobie marze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak w xnormal wypalić AO ? Ponoć można wypalić z modelu low z normalem, ale ja jakoś nie mogę do tego dojść. No i czy jest tam zoom? Na razie włączyłem na szybko i nie przejrzałem jeszcze instrukcji. Wrzucam dla porównania widok tego samego modelu z maxa z shaderem dx9, xnormal i engine CoD2, ale chyba niestety uruchomionego pod dx7.

 

clipboard012dh6.jpg

 

clipboard01ry3.jpg

 

shot0074hz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie bym przegapil ten watek jakis taki maly ...

Ja uzywam cos takiego 3D Photo Browser for 3D Users + Polygon Cruncher

Jest dobry do przegladania roznego rodzaju plikow graficznych i multimedialnych ma tez 3d Viewer i Polygon Cruncher do redukcji Polys, mozna szybko uzyskac low-poly model, sa tez wersje mniejsze bez dodatkow, ma takze mozliwosc konwertacji plikow no i jest w miare tani.

 

link http://mootools.com/plugins/us/3dbrowserpro/index.asp#cruncher

 

screenshotus_brw_keywords.jpg

screenshotus_brw_cruncher.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności