Skocz do zawartości

[update] Zbrush 3.1


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomala - No nie da sie pewnie. Nie da sie tez miec na tej samej partycji 3.0 i 3.1. Ale daj mu szanse - jak wsiaklem w prace i zastosowalem to co mowi zeet to daje rade. Spokojnie wystarczy do usprawnienia 3.2 ;) Czekam tez na mudboxa 2.0 i ten Chameleon Engine do teksturek... Ale to jeeeeeszcze jeszcze - pewnie kilka miesiecy zejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prośbę do osób które używają dłużej niż 15 min Zbrusha 3.1 :),

żeby napisały na podstawie swoich obserwacji co działa dobrze a co kiepsko lub dziwnie :)

Wiemy już o smooth i zapisie krzywych,jak usprawnić smootha napisałem wyżej.

 

Ja zauważyłem że używając smooth +Alt , nakładają się na model fakturki ,wybierając alphy można nanosić wzorki,lub pogłębiać już nałożone,trochę to dziwne ale ja wykorzystuję to do fakturowania obiektów,działa to trochę tak jak nałożenie maski cavity lub intensity :)

 

Jak macie podobne spostrzeżenia to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy robieniu faktury standard brush/spray/ alfa 56 ( skora - czarne krechy na bialym tle ) trzeba przestawic w zakladce alpha suwak mid value na 100 ( wtedy biale elementy alfy pozostaja bez zmian natomiast czarne zaglebiaja siatke ) - w 3.0 działało bez przestawiania

poza tym domyslnie wylączony jest radial fade

( w sumie to nie zarzut do 3.1 tylko taka uwaga )

 

szkoda ze nie da sie malowac po teksturze w 3d ( w 3.0 tez chyba sie nie dało )

 

fajno ze pojawił sie material bump viewer

 

flattenem nie da sie rzeźbić (znaczy ze tylko spłaszcza, nie jest ani zadd ani zsub )

a szkoda bo fajny był (byc moze ktorys z nowych pedzi dziala podobnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi pisałeś że nie da się zbrusha 3.0 i 3.1 na jednej partycji zainstalować a jak zainstaluję na osobnych a partycjach to będzie działało? Próbował ktoś bo muszę pilnie walnąć normalkę do modelu a modelować w 3.1 mi się nie chce wolę w sprawdzonym 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde nie wiem. Informacje ze na tej samej partycji sie nie da przeczytalem na zbrushcentral. Sam nie sprawdzalem. Po dosyc frustrujacych poczatkach, przeskoczeniu braku dokumentacji i probach - przywyklem do 3.1 z jego plusami i minusami. Polecam sie przystosowac. Oszczedzisz sobie wielu klopotow a poza tym - nieprzystosowani gina ;) Zbrush wciaz jest a pewnie jeszcze jakis czas bedzie "numero uno" jesli idzie o ten typ modelowania. I choc mudbox2.0 moze mu troche nabruzdzic to wszystko jest we wczasnej fazie a zbrush gruntuje sobie pozycje na rynku. Mysle ze teraz, kiedy Siggraph nie popedza juz chlopakow z Pixologic przysiada na spokojnie i wymiota reszte bugow tworzac Z3 rownie stabilnym i pewnym jak Z2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawde nie wiem. Informacje ze na tej samej partycji sie nie da przeczytalem na zbrushcentral. Sam nie sprawdzalem. Po dosyc frustrujacych poczatkach, przeskoczeniu braku dokumentacji i probach - przywyklem do 3.1 z jego plusami i minusami. Polecam sie przystosowac. Oszczedzisz sobie wielu klopotow a poza tym - nieprzystosowani gina ;) Zbrush wciaz jest a pewnie jeszcze jakis czas bedzie "numero uno" jesli idzie o ten typ modelowania. I choc mudbox2.0 moze mu troche nabruzdzic to wszystko jest we wczasnej fazie a zbrush gruntuje sobie pozycje na rynku. Mysle ze teraz, kiedy Siggraph nie popedza juz chlopakow z Pixologic przysiada na spokojnie i wymiota reszte bugow tworzac Z3 rownie stabilnym i pewnym jak Z2.

 

amen..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności