Skocz do zawartości

falowana powierzchnia


Krzychu_Mac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja uzyskałem takie fale wrzucając taką texturkę do kanału displacement tiling dałem na 20 wartość displcement ze 20. Ale możesz też wrzucić ten gradient do bumpa bedzie szybciej a jak ma być pokazane z daleka to nie będzie różnicy.

4731f24825baad36.jpg

5237119acd779a00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to pod dispa musisz zagęścić siatkę bo on zniekształca powierzchnię(dlatego jak jest możliwość to lepiej dać bumpa jeżeli będzie to oglądane z daleka) a jak jest mało poly to wychodzą kanty. A ten gradient to zrobiłem tak : podziel kwadrat pionowo na trzy części, część środkową wypełnij czarnym kolorem i daj jakieś rozmycie w photoshopie. Ale najprościej będzie jak w maxie dasz gradient ramp i tam poustawiasz kolory.(Te suwaki na dole jak na nie klikniesz prawym i weźmiesz properties to tam sie zmienia kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zrobić prawie taki efekt jaki bym chciał. z ustawieniami, displacement na 7%, tiling na 1 i 1. Jest to wrzucone na plane 100x100 m z 0x50 segments. Wyglada już całkiem fajnie ale chciałbym wygłądzić teksture, tak zeby wzniesienia zostały ale nie byly takie poszarpane.

http://img329.imageshack.us/img329/3197/falevq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodziło Ci o uzyskanie świeżo zaoranego pola to wyszło to bardzo fajnie a te poszarpania dodają tylko realizmu. A jak pomimo to chcesz je wygładzić to musisz pokazać texturę jakiej użyłeś w kanale displacement bo tak nie bardzo wiem jak Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolor textury odpowiada kanał diffuse jak wrzucisz gradient do kanału displecement lub bump to uzyskasz jedynie falistą powierzchnię ale z tego co sprawdzałem to maxowski gradient cosik nie działa jak się zwiększy tiling dlatego możesz użyć mapy zrobionej np. w photoshopie tak jak ja w pierwszym poście zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textura którą chcesz wrzucić do diffusa nie powinna mieć cieni spróbuj załatwić zdjęcie powierzchni kartonu ale nie pogiętego a fałdy i cienie załatwi displacement. Wiem już dlaczego wyszły Ci takie grudy na renderze a mianowicie dlatego że wrzuciłeś to zdjęcie kartonu do dispa a powinieneś tam zapodać czarnobiałą mapę wysokości na której białe punkty leżą wyżej a czarne niżej (na podstawie tych kolorów bump i displacement symuluje wypukłości i wgłębienia) i przejścia pomiędzy kolorami powinny być łagodne(rozmyte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie radzisz sobie z displace i gradientami wymodelój to za pomocą splajnów. stwórz koło zostaw tylko jego ćwiartke, później duplikując i przesuwając odpowiednio z obrotami robisz przekrój rządanej powierzchni. na koniec wytłaczasz (extrude). Całośc zajmuje kilka minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności