Skocz do zawartości

Postać 3D: Głowa


Roszondas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bez referek to nic nie zrobisz czym więcej zdjęć tym lepiej, profil jeszcze od biedy ujdzie ale na renderze z prawej strony prawa krawędz twarzy nikt nie ma takich kości policzkowych

 

myślę że modelowanie takich rzeczy w wingsie na samym początku to nie łatwa sprawa, gratuluje zaparcia, ja tam bardziej basemash robie w wingsie a potem do zbrusha rzucam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do siatki to coś pokombinowałem ale żeby była taka jak powinna to musiałbym zacząć nowy

 

To się nie zastanawiaj, tylko zaczynaj nowy model, weź solidne referki, pooglądaj siatki innych modeli. Tego nie ma co ciągnąć dalej, na takiej topologii daleko nie zajedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie wziąłem się za drugą głowę, przez ten czas dla ochłonięcia robiłem coś innego,

wczoraj wróciłem do głów i wyskrobałem oto takie coś:

 

epcopyas2.jpg

 

 

właściwie to nie mam pomysłu jak powinna wyglądać siatka z boku głowy, dlatego jest jak jest, wydaje mi się że nie ma ona dużego wpływu na wygląd głowy

Komentarze mile widziane

 

p.s - tym więcej głów to chyba tym lepsza każda, teraz widzę że tamta była beznadziejna a pomyśleć że wtedy była dla mnie super ;)

aaa, bym zapomniał, dzięki Gomez za małego kopa :)

 

EDIT:

wygładzony:

epcopy2rt0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja skomentuję po pierwsze dolna część twarzy jest wysunięta za bardzo do przodu w stosunku do czoła po drugie za ostra krawędź podbródka no i po trzecie linia żuchwy powinna biegnąć aż pod ucho a u Ciebie jakoś tak nagle się urywa. Ucho wygląda jak przyklejone no i zewnętrzne kąciki oczu nie ostre. Siatka miejscami za gęsta np. wkoło oczu i w ogóle jej topologia nie jest za dobra. Sorry za taką krytykę ale jak poprawisz te rzeczy to będzie o wiele lepiej. Spróbuj wymodelować twarz w oparciu o referki będzie Ci łatwij złapać dobre proporcje no i wtedy zajmij się siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomala za krytykę :) Bardzo się przydała

 

Upd:

glowa05gn5.jpg

 

Robiłem z refelek, dlatego wszystkie proporcje są zachowane.

 

glowa052yo2.jpg

 

Jeżeli uważacie że jest w miarę ok to zaczynam ciało. Jeżeli jest coś jeszcze do poprawy to jestem otwarty na krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności